ଜିଓର ନୂତନ ବର୍ଷର ଉପହାର: ଆଜିଠାରୁ ପୁଣି ମାଗଣା ହେବ ଭଏସ୍ କଲ୍, ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର ।

Reliance Jio to make all domestic voice calls free from january 1 know details nitidina

ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଭଏସ୍ କଲ୍ ମାଗଣା: ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଗୁରୁବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ୧ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୧ ରୁ ଘରୋଇ ଭଏସ୍ କଲ୍ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମାଗଣା ହେବ ।

Jio's new year gift will be free from January 1, local voice call to any number
Google

ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ପୁଣି ଥରେ ଭଏସ୍ କଲ୍ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ମାଗଣା କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଜିଓ ଗ୍ରାହକମାନେ ୧ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୧ ରୁ ନିଜ ଫୋନରୁ ମାଗଣା ଭଏସ୍ କଲ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ । ୧ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୧ ଠାରୁ ଇଣ୍ଟରକନେକ୍ଟ ୟୁଜେଜ ଚାର୍ଜ (IUC) ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି । ଗୁରୁବାର ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । କମ୍ପାନୀ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି କହିଛି ଯେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମାଗଣା ଅଫ୍ ନେଟ୍ ଘରୋଇ କଲ୍ ପ୍ରତି ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାକୁ ସମ୍ମାନ ଦିଆଯିବ । IUC ଚାର୍ଜ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ଘରୋଇ ଭଏସ୍ କଲ୍ ମାଗଣା କରାଯିବ । ୧ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୧ ରୁ, ସମସ୍ତ କଲ୍ ପୁନର୍ବାର ମାଗଣା କରାଯିବ । ଜିଓ ବିଷୟରେ ଏହି ଖବର ପରେ ଅନ୍ୟ ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀ ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲର ସେୟାର ୨ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ।

କଲ୍ କରିବାକୁ ରିଚାର୍ଜ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ:

ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଜିଓ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନୂଆ ବର୍ଷରୁ କୌଣସି ନେଟୱାର୍କରେ କଲ କରିବା ପାଇଁ ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ । ଏହି ସୁବିଧା ଦେଶର ଯେକୌଣସି କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ହେବ । ସମ୍ପ୍ରତି, ଆଇୟୁସି ସିଷ୍ଟମ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ଅଫ୍ ନେଟ୍ ଭଏସ୍ କଲ୍ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ । କମ୍ପାନୀ କହିଛି, ” ନିଜ କଥାର ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ ଯେପରି ଆଇୟୁସି ଚାର୍ଜ ଶେଷ ହେବ, ଭଏସ କଲ ଫ୍ରି ହୋଇଯିବ । ଜିଓ ପୁଣି ଥରେ ସମସ୍ତ ଅଫଲାଇନ କଲ ଜାନୁଆରୀ ୧ ତାରିଖ ୨୦୨୧ ଠାରୁ ଫ୍ରି କରୁଛି ।”

New Year gift! Reliance Jio voice calls to other networks in India to be  FREE from January 1 | Business News – India TV
Google

ଏହା ସହିତ କମ୍ପାନୀ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ ଜିଓ ନେଟୱାର୍କ ଅଫଲାଇନ କଲ ସର୍ବଦା ଫ୍ରି ଥିଲା । କମ୍ପାନୀର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ, ଜାନୁଆରୀ ୧ ତାରିଖରୁ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଭଏସ କଲ ପାଇଁ କୌଣସି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମ୍ପାନୀ ଇଣ୍ଟରକନେକ୍ଟ ବ୍ୟବହାର ଚାର୍ଜ (IUC) ଆଦାୟ କରୁଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ କମ୍ପାନୀ କହିଥିଲା ​​ଯେ ଯଦି ରେଗୁଲେଟର ଏହି ଚାର୍ଜ ନ ନିଅନ୍ତି, ତେବେ ସେ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରାହକଙ୍କଠାରୁ ଚାର୍ଜ ଆଦାୟ କରିବେ ନାହିଁ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ ଯେ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୯ ରେ ଟେଲିକମ୍ ରେଗୁଲେଟୋରୀ ଅଥରିଟି ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (TRAI) ମୋବାଇଲ୍ ଟୁ ମୋବାଇଲ୍ କଲ୍ ପାଇଁ IUC କୁ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୦ ରୁ ବଢ଼ାଇ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରିଦେଇଥିଲା । ଏହା ପରେ, ଜିଓ ଅଫ୍ ନେଟ୍ ଭଏସ୍ କଲ୍ ପାଇଁ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଚାର୍ଜ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲା । ତେବେ, ଜିଓ ଦ୍ଵାରା ଚାର୍ଜ ହୋଇଥିବା ଚାର୍ଜ IUC ଚାର୍ଜ ସହିତ ସମାନ ଥିଲା ।

Reliance Jio Set To Make Off-Net Domestic Voice Calls Free From January 1,  2021 - YouTube
Google
ଅନ୍-ନେଟ୍ ଘରୋଇ କଲ୍ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଗଣା:

କମ୍ପାନୀ ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ ଜିଓ ନେଟୱାର୍କରେ ଅନ୍-ନେଟ୍ ଘରୋଇ କଲ୍ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ମାଗଣା ଅଟେ । କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ସାଧାରଣ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ VoLTE ପରି ଉନ୍ନତ ଜ୍ଞାନକୌଶଳର ଲାଭ ଆଣିବାକୁ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ ।

ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ୨୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଯୋଡିଛି । ଏହା ପରେ, କମ୍ପାନୀର ମୋଟ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪୦.୬୩ କୋଟି ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ଜିଓ ବେତାର ବିଭାଗରେ ସର୍ବାଧିକ ୨,୪୫,୯୧୨ ଗ୍ରାହକ ଯୋଡିଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲ ଏକ ସ୍ଥିର ଲାଇନ ସଂଯୋଗ ମାଧ୍ୟମରେ ୪୮,୩୯୭ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସଂଯୋଗ କରିଛି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.