ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ବିବାଦକୁ ଆହୁରି ଗଭୀର ହୋଇଛି, ସେ କାହିଁକି ଏହି ସିରିଜଠାରୁ ଦୂରରେ?

Rohit Sharma in Australia series deepens controversy why is it away from this series sourav ganguly Virat Kohli

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଉପଲବ୍ଧନ ଥିବାରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ବିବାଦରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇପଡିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରୁଛନ୍ତି । ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ODI ସିରିଜ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ ସହିତ ଏକଦିବସୀୟ, ଟି -୨୦ ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ମୁକାବିଲା କରିବ । ଆଇପିଏଲ୍ ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସିଧାସଳଖ ୟୁଏଇରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା, ଯାହାକି ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ହୋଇ ରହିଛି ।

India tour of Australia: What tug-of-war over Rohit Sharma shows us about  the IPL vs India debate
Google

କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଯୋଗୁଁ କ୍ରୀଡା ଜଗତ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି । ଏଥି ସହିତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅନେକ ମାସ ପରେ କୌଣସି ଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ନେଇ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଛି । ବାସ୍ତବରେ, ଏଥର ଆଇପିଏଲ୍ ବିଜେତା ଦଳ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ସୀମିତ ଓଭର ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଅଂଶ ନୁହଁନ୍ତି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଏବଂ ବିବାଦ ଉପୁଜିଛି ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସୀମିତ ଓଭର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜର ଅଂଶ ନୁହଁନ୍ତି । ଏଥର ଆଇପିଏଲରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ପଞ୍ଚମ ଟାଇଟଲ ଜିତିବାରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲ ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଭାରତ ଫେରିଥିଲେ । ଯେଉଁଠାରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପହଞ୍ଚିଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ଆଘାତ ଯୋଗୁଁ ବହୁତ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଆଘାତକୁ ନେଇ ବହୁତ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ରୋହିତ ଆଇପିଏଲରେ ଦଳ ପାଇଁ ଛିଡା ହୋଇ ଟାଇଟଲ ଜିତିଥିଲେ ।

Look Forward to Rohit Sharma Being Fit for Australia Tests, Says Sourav  Ganguly
Google
ଗାଙ୍ଗୁଲି ଫିଟନେସ୍ ଉପରେ ନୀରବତା ଭାଙ୍ଗନ୍ତି:

ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ନ ଥିବାରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ବିବାଦ ଘେରକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରୁଛନ୍ତି । ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି । ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ)ର ସଭାପତି ସୋରେଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ନିକଟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଫିଟନେସ ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୋହିତ ଏବେ ମଧ୍ୟ ୭୦ ପ୍ରତିଶତ ଫିଟ୍ ଅଛନ୍ତି । ଫିଟନେସ୍ କାରଣରୁ ସେ ଦଳରେ ମନୋନୀତ ହୋଇନଥିଲେ । ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଥିଲେ, ‘ଖେଳାଳିଙ୍କ ଆଘାତ ବିଷୟରେ କିଏ ଜାଣିବା ଉଚିତ୍? ଆମେ ଜାଣୁ, ଭାରତୀୟ ଫିଜିଓ ଜାଣନ୍ତି, ଏନସିଏ ଜାଣେ । ଲୋକମାନେ ବିସିସିଆଇର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ଏବଂ ଏହା କିପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରେ ତାହା ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ । ଲୋକମାନେ ଆଘାତ ବୁଝନ୍ତି ନାହିଁ, ସେଥିପାଇଁ ସେମାନେ ନିର୍ବୋଧ କଥା କୁହନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ, ଖବର ମଧ୍ୟ ଆସିଛି ଯେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସହିତ କ୍ୱାରାଣ୍ଟିନ୍ ନିୟମରେ କୋହଳ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିପାରିବେ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ୧୭ ଡିସେମ୍ବରରୁ ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟର ଅଂଶ ହୋଇପାରିବେ ।

ରୋହିତ ଏନସିଏରେ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି:

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବିବାଦକୁ ନେଇ ନୀରବତା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି । ରୋହିତ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ଗମ୍ଭୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ ନୁହେଁ । ରୋହିତ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ହାମଷ୍ଟ୍ରିଂ ଆଘାତ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭଲ ଅଛି । କ’ଣ ଘଟୁଛି ଏବଂ ଲୋକମାନେ କ’ଣ କହୁଛନ୍ତି ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ । ଏଥିସହ ରୋହିତ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବିସିସିଆଇ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ସହିତ ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି । ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ ତେଣୁ ସେ କୌଣସି ଅଭାବକୁ ଛାଡିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ତେଣୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏନସିଏରେ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି ।

କୋହଲି ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ:

ଏଥି ସହିତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ବାହାରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଉପରେ ନୀରବତା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବିରାଟ କୋହଲି ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଅପେକ୍ଷା ଖେଳ ଖେଳୁଛୁ ଏବଂ ଏହା ଆଦୌ ଆଦର୍ଶ ପରିସ୍ଥିତି ନୁହେଁ । ଏହା ସମଗ୍ର ବିକାଶକୁ ନେଇ ଅନେକ ସନ୍ଦେହ ଏବଂ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ରହିଛି । ବିରାଟ କୋହଲି ଭିଡିଓରେ କହୁଛନ୍ତି, ‘ଚୟନ କମିଟି ବୈଠକ ପୂର୍ବରୁ ଆମକୁ ଏକ ଇମେଲ ମିଳିଥିଲା । ରୋହିତ ଶର୍ମା ଉପଲବ୍ଧ ନାହିଁ ବୋଲି ଲେଖାଯାଇଥିଲା । ଆଇପିଏଲ ସମୟରେ ସେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଆଘାତ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଆମେ ବୁଝିଲୁ ଯେ ରୋହିତ ଆଉ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ ନାହିଁ । ତେବେ ଏହା ପରେ ସେ ଆଇପିଏଲରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଆଡକୁ ଚାହିଁ ସେ ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିମାନରେ ଆମ ସହିତ ରହିବେ । କିନ୍ତୁ ସେ ଆମ ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କାହିଁକି ଯାତ୍ରା କରୁନାହାଁନ୍ତି ଆମର କୌଣସି ସୂଚନା ନାହିଁ । ସ୍ୱଚ୍ଛତାର ଅଭାବ ଥିଲା । ଆମେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛୁ ।

Is Virat Kohli's statement on Rohit Sharma's fitness indicating a 'major  rift' with BCCI?
Google
ବିସିସିଆଇ ବିବୃତ୍ତି:

ଏଥି ସହ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଦେଇଥିବା ବିବୃତ୍ତି ଉପରେ ବିସିସିଆଇ ଏକ ସରକାରୀ ବିବୃତ୍ତି ମଧ୍ୟ ଜାରି କରିଛି । ବିସିସିଆଇ କହିଛି ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏନସିଏରେ ରିହାବ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ପରୀକ୍ଷା ଡିସେମ୍ବର ୧୧ ରେ କରାଯିବ । ଏହା ପରେ ବିସିସିଆଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ବିଷୟରେ ସ୍ପଷ୍ଟତା ପାଇବ ।

୧୧ ଡିସେମ୍ବରରେ ରୋହିତଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ପରୀକ୍ଷା:

ବାସ୍ତବରେ ଓପନର୍ ରୋହିତ ଶର୍ମା ବାମ ଗୋଡରେ ହାମଷ୍ଟ୍ରିଂ ହେତୁ ବିରକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆହତ କାରଣରୁ ସେ ଆଇପିଏଲରେ କିଛି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ନଥିଲେ । ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସମଗ୍ର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟ ସିରିଜରୁ ଡ୍ରପ କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଆଇପିଏଲରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଇଁ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଥିଲେ । ସମ୍ପ୍ରତି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ODI ଏବଂ ଟି -୨୦ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ନୁହଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଗୋଡର ମାଂସପେଶୀ ଆଘାତରୁ ସୁସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି । ରୋହିତ ଶର୍ମା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) ରେ ପୁନର୍ବାସ କରୁଛନ୍ତି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ରୋହିତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ତିନି ସପ୍ତାହ ଲାଗିବ । ଆସନ୍ତା ଡିସେମ୍ବର ୧୧ ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏକ ଫିଟନେସ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିବେ ।

Rohit Sharma will go to Australia and his travel plans are being made: BCCI  Official | IPL NYOOOZ IPL 2018
Google
ମ୍ୟାଚ୍ କେବେ ଖେଳାଯିବ?

ଏଥି ସହିତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଭାରତ ମଧ୍ୟରେ ତିନୋଟି ODI ର ଏକ ସିରିଜ୍ ଖେଳାଯିବ । ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରଥମ ODI ୨୭ ନଭେମ୍ବରରେ ସରିଛି, ଦ୍ୱିତୀୟ ନଭେମ୍ବରରେ ୨୯ ନଭେମ୍ବରରେ ଏବଂ ତୃତୀୟ ODI ୨ ଡିସେମ୍ବରରେ ଖେଳାଯିବ । ଏହା ପରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଟି -୨୦ ସିରିଜରେ ମଧ୍ୟ ଖେଳିବ । ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ତିନୋଟି ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ । ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ୪ ଡିସେମ୍ବରରେ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ୬ ଡିସେମ୍ବରରେ ଏବଂ ତୃତୀୟ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ୮ ଡିସେମ୍ବରରେ ଖେଳାଯିବ । ଏହା ପରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପାଇଁ ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ । ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ୧୭ ଡିସେମ୍ବରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏହା ପରେ ୨୬ ଡିସେମ୍ବରରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ । ଏଥି ସହିତ ଜାନୁଆରୀ ୭ ରୁ ଉଭୟ ଦଳର ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ହେବ । ଏହା ପରେ ଶେଷ ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଜାନୁଆରୀ ୧୫ ରୁ ଉଭୟ ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.