ଋଷ ଆଣିଲା ବିଶ୍ୱର ପ୍ରଥମ କୋଭିଡ୍ ଟିକା, ପୁଟିନଙ୍କ ଝିଅକୁ ଦିଆଗଲା କରୋନା ଟୀକା । ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର ।

ଋଷ ଆଣିଲା ବିଶ୍ୱର ପ୍ରଥମ କୋଭିଡ୍ ଟିକା, ପୁଟିନଙ୍କ ଝିଅକୁ ଦିଆଗଲା କରୋନା ଟୀକା । ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର ।, Russia Has Developed "First" Covid Vaccine Daughter Inoculated say Putin, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown, Unlock 3.0, Corona Vaccine, Russia

ରୁଷିଆର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶରେ ବିକଶିତ କରୋନା ଭାଇରସ ଟିକା ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଛି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଜଣେ ଝିଅକୁ ପୂର୍ବରୁ ଇନକ୍ୟୁଲେସନ କରାଯାଇଛି ।

ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସହ ଟେଲିଭିଜନ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ କଲ୍ ସମୟରେ ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ସକାଳେ ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ନୂତନ କରୋନାଭାଇରସ ଟିକା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି । ପୁଟିନ କହିଛନ୍ତି, ମୋର ଜଣେ ଝିଅକୁ ଏହି ପ୍ରଥମ ଟୀକା ଦିଆଯାଇଛି । ପୁଟିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରୀକ୍ଷଣ ସମୟରେ ଏହି ଟିକା ଫଳପ୍ରଦ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି ଏବଂ କରୋନାଭାଇରସରୁ ଚିରସ୍ଥାୟୀ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରିଛି ।

World's first coronavirus vaccine registered in Russia, Putin's ...
Google

ରୁଷିଆ କରୋନାଭାଇରସ୍ ବିରୁଦ୍ଧରେ “ସ୍ଥାୟୀ ପ୍ରତିରକ୍ଷା” ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ପ୍ରଥମ ଟିକା ବିକଶିତ କରିଛି, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନ ମଙ୍ଗଳବାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଆଜି ସକାଳେ ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସହ ଏକ ଟେଲିଭିଜନ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ କଲ୍ ସମୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ନୂତନ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଟିକା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ।

ଶୀଘ୍ର କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଟିକା ବିକଶିତ କରିବାକୁ ରୁଷିଆ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛି ଏବଂ ଏହି ମାସ ଆରମ୍ଭରେ ଏହା କହିଛି ଯେ ସପ୍ତାହେ ମଧ୍ୟରେ ବହୁ ଉତ୍ପାଦନ ଆରମ୍ଭ କରିବ ଏବଂ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ସୁଦ୍ଧା ମାସକୁ “ଅନେକ ମିଲିୟନ୍” ଡୋଜ ବାହାର କରିବ ।

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ରୁଷିଆକୁ ସ୍ଥାପିତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ଏବଂ ଏକ ନିରାପଦ ଟିକା ବିକଶିତ କରିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ସମସ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଦେଇ ଯିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲା ।

Russia announces world's first Coronavirus Vaccine, here's how it ...
Google

ଏହି ଟିକା ଆବଶ୍ୟକ ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ପୁଟିନ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଟୀକାକରଣର ସୁଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ଅଛି ।

ରୁଷିଆ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମେଡିକାଲ କର୍ମଚାରୀ, ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିପଦ ଗୋଷ୍ଠୀ ପ୍ରଥମେ ଇନକ୍ୟୁଲେସନ କରିବେ ।

ଏହି ମହାମାରୀ ଏକ ଟିକା ମାଧ୍ୟମରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ପାଣ୍ଠି ଏବଂ ଅନୁସନ୍ଧାନର ଏକ ଅଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଗୃହିତ ହୋଇଛି ଯାହା ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କୋଟି କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇପାରେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *