ତେନ୍ଦୁଲକର ଛୁଞ୍ଚି ଲଗାଇ ଖେଳିବେ ମ୍ୟାଚ କହିଲେ ସେହ୍ୱାଗ, ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ଦେଲେ ଏହି ଉତ୍ତର। ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ।

ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଆକ୍ଟିଭ ରହିଥାନ୍ତି। ସେ ଇଂଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଏବଂ ଟ୍ୱିଟରରେ ବାସ୍ତବରେ ଫଟୋ,ଭିଡିଓ ଏବଂ କମେଣ୍ଟ କରୁଥାଆନ୍ତି। ଏହି କ୍ରମରେ ସେହ୍ୱାଗ ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମହିଳା ଦିବସ ଅଥବା ୮ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧କୁ ଇଂଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଏକ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓ ଇଣ୍ଡିଆ ଲିଜେଣ୍ଡସ ଟିମର ଡ୍ରେସିଂ ରୁମର ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି। ଭିଡିଓରେ ସେହ୍ୱାଗ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ ଦେଖେଇ ହୋଇ କହୁଛନ୍ତି,’ୟାଙ୍କୁ ଦେଖନ୍ତୁ ଏ ଭଗବାନ ଅଟନ୍ତି ଆମର,ଏବେ ବି ଯେଉଁମାନେ ପଛକୁ ହଟୁନାହାନ୍ତି କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବାକୁ ,ଇଏ ଛୁଞ୍ଚି ଲଗାଇ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାର ଆସିବେ ନଜର।’

Google

ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ପରେ ଏକ ସୋଫା ଛାଡିକରି ୟୁଭି ବସିଛନ୍ତି। ସେ ଜୋତା ପିନ୍ଧୁଥିଲେ। ସେହ୍ୱାଗ ଯୁବରାଜ ସିଂହଙ୍କୁ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ ନେଇ ଉତ୍ତର ଦେବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ,’ଭାଇ ତୁ ସେର ଅଟୁ ସେ ବବର ସେର।’ଏହା ଶୁଣି ସେହ୍ୱାଗଙ୍କ ସମେତ ସବୁ ଲୋକ ହସିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କଲେ। ଯୁବରାଜ ଆଗକୁ କହିଲେ,’ବବର ସେର ଏପରି ହାତକୁ ଆସିବ ନାହିଁ।’ ସେହ୍ୱାଗ ଏହାପରେ କ୍ୟାମରା ଇଣ୍ଡିଆ ଲିଜେଣ୍ଡସଙ୍କର ଫିଜିଓ ଗୌରବଙ୍କ ତରଫକୁ ବୁଲାଇଲେ। ସେହ୍ୱାଗ କହିଲେ,’ଇଏ ଆମର ଫିଜିଓ ସାହେବ ଅଟନ୍ତି, ଯିଏ ଗତ ୭ଦିନରୁ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କର ଦେଖାଶୁଣା କରୁଛନ୍ତି।ଦିନରେ ଦୁଇ-ଦୁଇଟି ସେସନ କରୁଛନ୍ତି।’

ସେହ୍ୱାଗ ପଚାରିଲେ,’ଗୌରଭ କାଲି। ଫିଟ ଅଛନ୍ତି ଇଏ ?’ଗୌରଭ କହିଲେ,’ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ରୂପରେ ଫିଟ ଅଛନ୍ତି। ‘ଏହାପରେ ସେହ୍ୱାଗ କ୍ୟାମେରାକୁ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ତରଫକୁ ବୁଲାଇଲେ। ସେହ୍ୱାଗ କହିଲେ,’ସାର ଆପଣଙ୍କର…।’ସେହ୍ୱାଗ ଏତିକି କହିଥିଲେ କି ସଚିନ ପଚାରିଲେ ,’ପ୍ରତିକ୍ରିୟା?’ ସେହ୍ୱାଗ କହିଲେ ହଁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା। ଏହା ଉପରେ ତେନ୍ଦୁଲକର କହିଲେ,’ତୋ ସାମ୍ନାରେ କେମିତି କହିବି, ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବାର ସୁଯୋଗ କାହାକୁ ମିଳେ। ‘ଏହା କହି ସେ ହସିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କଲେ। ଏହାପରେ ସେହ୍ୱାଗ ହସିକରି କହିଲେ ,’ଏବେ ତ ମୁଁ ହୋଷ୍ଟ ଅଟେ ନା,ଏକ୍ସପର୍ଟ ନୁହେଁ,ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବା ମୋ କାମ ଅଟେ।’

 

ସେହ୍ୱାଗଙ୍କ କଥା ଶୁଣି ସଚିନ ସହ ସମସ୍ତେ ହସିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କଲେ। ସେହ୍ୱାଗ ପୁଣି କହିଲେ,’ଫିଟ ଅଛନ୍ତି ଆପଣ କାଲି ପାଇଁ ?’ସଚିନ କହିଲେ,’ପ୍ରୟାସ ତ ଏହା ରହିଛି ସେହ୍ୱାଗ ହା ହା ହା କରି ହସିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କଲେ। ପୁଣି କହିଲେ ଭେରୀ ଗୁଡ଼। କହିଦେଉଛୁ କି ରୋଡ଼ ସେଫଟି ୱାର୍ଲଡ଼ ସିରିଜରେ ଭାରତର ୯ ମାର୍ଚ୍ଚର ଇଂଲଣ୍ଡ ଲିଜେଣ୍ଡସ ସହ ମୁକାବିଲା ହେବାର ଅଛି।

ଇଣ୍ଡିଆ ଲିଜେଣ୍ଡସ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି ଓ ସବୁଥିରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।କେବିନ ପିଟରସନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱଧୀନ ଇଂଲଣ୍ଡ ଲିଜେଣ୍ଡସ ଏକ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାର ନଜର ଆସିଛି। ସେଥିରେ ସେ ବାଂଲାଦେଶ ଲିଜେଣ୍ଡସକୁ ୭ ୱିକେଟରେ ହରାଇଥିଲା। ଏମିତିରେ ଇଣ୍ଡିଆ ଲିଜେଣ୍ଡସ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ଲିଜେଣ୍ଡସର ମୁକାବିଲା ରୋମାଞ୍ଚକ ହେବାର ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.