ଗ୍ରାଜୁଏସନ ପାସ୍ ଯୁବକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଲା ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ, SBI ରେ କାମ କରିବାର ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ।

SBI Apprentice Graduation pass gives SBI a golden opportunity for youth know full detail, SBI Bank, Govt, Job, Job in India, Nitidina

ଯଦି ଆପଣ ଗ୍ରାଜୁଏଟ, ତେବେ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଏସବିଆଇ) ଆପଣଙ୍କୁ କାମ କରିବାର ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ଦେଉଛି । ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ ତଥା ୟୁନିଅନ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏସବିଆଇର ଶାଖାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ୮୫୦୦ ଆପ୍ରେଣ୍ଟିସ୍ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି, ଯଦି ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ କୁ ଯାଇ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ । ମନେରଖନ୍ତୁ, ଆବେଦନ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ୧୦ ଡିସେମ୍ବର ।

SBI Apprentice Recruitment 2020: Recruitment To 8,500 Posts, Apply  Immediately
Google

ଆବେଦନ କରିବା ପାଇଁ ତଳେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଫିସିଆଲ ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ କରନ୍ତୁ ।

ଯୋଗ୍ୟତା ଏବଂ ବୟସ ସୀମା:

SBI ଆପ୍ରେଣ୍ଟିସ୍ ନିଯୁକ୍ତି ୨୦୨୦ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ, ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଏକ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଗ୍ରାଜୁଏସନ ପାସ୍ କରିଥିବା ଦରକାର । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବୟସ ୨୦ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ଏବଂ ୨୮ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ୩୧ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୦ ରୁ ବୟସ ସୀମା ହିସାବ କରାଯିବ ।

ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୦୦ ପ୍ରଶ୍ନର ସମାଧାନ ହେବ:

SBI ଆପ୍ରେଣ୍ଟିସ୍ ନିଯୁକ୍ତି ୨୦୨୦ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ଅନଲାଇନ୍ ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷଣର ଆଧାର ହେବ । ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷଣର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୧୧ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏଥିରେ ସମୁଦାୟ ୧୦୦ ଟି ପ୍ରଶ୍ନ ରହିବ । ଏହି ପରୀକ୍ଷଣର ଅବଧି ଏକ ଘଣ୍ଟା ହେବ । ଏଥିପାଇଁ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିବା ମାର୍କ ହେଉଛି ୧୦୦ । ମନେରଖନ୍ତୁ, ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷାରେ ମଧ୍ୟ ୦.୨୫ ନେଗେଟିଭ ମାର୍କିଂ ହେବ । ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷାରେ ପରିମାଣିକ ଦକ୍ଷତା ଏବଂ ପୁନଃନିର୍ମାଣ କ୍ଷମତା, ସାଧାରଣ / ଆର୍ଥିକ ସଚେତନତା, ସାଧାରଣ ଇଂରାଜୀ, ପରିମାଣିକ ଦକ୍ଷତା ଏବଂ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଦକ୍ଷତା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରଶ୍ନ ରହିବ ।

SBI Apprentice: Graduation pass gives SBI a golden opportunity for youth, know full detail
Google
୩ ବର୍ଷ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତ ହେବେ:

ଏସବିଆଇ ଆପ୍ରେଣ୍ଟିସ୍ ନିଯୁକ୍ତି ପରୀକ୍ଷାରେ ମନୋନୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଏସବିଆଇର ବିଭିନ୍ନ ଶାଖାରେ ପୋଷ୍ଟ ହେବେ । ଶିକ୍ଷାଦାନ ସମୟରେ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷରେ ମାସିକ ୧୫୦୦୦ ଟଙ୍କା, ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷରେ ମାସିକ ୧୬୫୦୦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ତୃତୀୟ ବର୍ଷରେ ମାସିକ ୧୯୦୦୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଏହି ନିଯୁକ୍ତି 3 ବର୍ଷ ପାଇଁ ହେବ ।

ଆବେଦନ କରନ୍ତୁ: Apply Now

Advertisement: Click here

SBI Website: Clik Here

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *