SBI ବଦଳାଇ ଦେଇଛି ATM ରୁ ପଇସା ଉଠାଇବା ନିୟମ, ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ନିୟମ ନହେଲେ ଖାଲି ହାତରେ ATM ରୁ ଫେରିବେ ।

SBI has changed the rules for withdrawing cash from ATMs know the rules before withdrawal, SBI ବଦଳାଇ ଦେଇଛି ATM ରୁ ପଇସା ଉଠାଇବା ନିୟମ, ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ନିୟମ ନହେଲେ ଖାଲି ହାତରେ ATM ରୁ ଫେରିବେ, SBI ATM, SBI, Withdrawal, OTP Base, Nitidina, News, Bank

ସାଇବର କ୍ରାଇମ ଓ ଫ୍ରଡ଼କୁ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ (SBI) ATM ରୁ ପଇସା ଉଠାଇବା ନିୟମ ବଦଳାଇଦେଇଛି । ଏବେ ଆପଣଙ୍କୁ ATM ରୁ ୧୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଇସା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଓଟିପିର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡିବ । SBI ନିଜ ଗ୍ରାହକ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ନିୟମ ୧୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଲାଗୁ କରିଦେଇଛି ।

ଦେଶର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ SBI ର ନୂଆ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଏବେ ଗ୍ରହକ ମାନଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ବା ତାଠୁ ଅଧିକ ପଇସା ATM ରୁ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଓଟିପି ଦେବାକୁ ହେବ । ଏହି ଓଟିପି ଆପଣ ରେଜିଷ୍ଟର ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପଠାଯିବ । ଏହାର ଅର୍ଥ ଆପଣ ବିନା ମୋବାଇଲରେ ATMରୁ ପଇସା ଉଠାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖିବୁ ଆଗରୁ ଏହି ସୁବିଧା ରାତି ୮ ରୁ ସକାଳ ୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଥିଲା ଏବେ କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା କରିଦିଆଯାଇଛି ।

SBI has changed the rules for withdrawing cash from ATMs | Nitidina
Google
କିପରି ପଇସା ଉଠାଇବେ:

ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ATM ରୁ ୧୦ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବେ ,ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ATM ମେସିନରେ ପଇସା ରାଶି ସହିତ ଓଟିପି ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ରହିବ । ଏହା ସହିତ ଗ୍ରାହକ ମାନଙ୍କ ମୋବାଇଲକୁ ଓଟିପି ଆସିବ । ଯାହା ପରେ ଓଟିପି ଦେବା ପରେ ଯାଇ ଆପଣ ପଇସା ଉଠାଇପାରିବେ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖିବୁ ଏହି ସୁବିଧା କେବଳ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ATM ରେ ହିଁ ଉପଲବ୍ଧ ଅଛି ।

ଓଟିପି ବିନା ଉଠାଇହେବନି ପଇସା:

ଯଦି କୌଣସି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଖରେ ନିଜ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରର ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ନଥିବ ତେବେ ସେ ନିଜ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଡେବିଟି କାର୍ଡ଼ ଦ୍ଵାରା ATM ରୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ଉଠାଇପାରିବେନି । ସେଥିପାଇଁ ଗ୍ରାହକ ମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଉପଲବ୍ଧ ନମ୍ବରକୁ ଜେଜିଷ୍ଟେର କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

SBI has changed the rules for withdrawing cash from ATMs
Google
ଓଟିପି ସୁବିଧା ୨୪ ଘଣ୍ଟା କାମ କରିବ:

ATM ରେ କରାଯାଉଥିବା ଫ୍ରଡ଼କୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ଓଟିପି ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଉପଲବ୍ଧ ପାଇଁ ଲାଗୁକରିଦେଇଛି । ଏହି ସୁବିଧା ୨୪×୭ ଦିନ କାମ କରିବ । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରାହକ ମାନେ ATM ରେ ହେଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଫ୍ରଡ଼ଠୁ ବଞ୍ଚିପାରିବେ ।

କହିରଖିବୁ କି ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆର ପୁରା ଭାରତରେ ପାଖାପାଖି ୨୨,୦୦୦ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଅଛି ଓ ATM ଶାଖା ୫୮,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଅଛି । ସେହିପରି ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆର ପାଖାପାଖି ୬.୬ କୋଟି ଗ୍ରାହକ ଇଣ୍ଟରନେଟ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ କରୁଛନ୍ତି ।

ଆପଣମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଆଜିକାଲି ATMରୁ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ଗ୍ରାହକ ମାନଙ୍କ ସହିତ ଫ୍ରଡ଼ ହେଉଛି । ସାଇବର ଚୋର ମାନେ ଗ୍ରାହ

SBI has changed the rules for withdrawing cash from ATMs
Google

କ ମାନଙ୍କୁ ମିଛ ଫୋନ କଲ କରି ନିଜକୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିକାରୀ କହି ଲୁଟୁଛନ୍ତି । ମନେ ରଖନ୍ତୁ ବ୍ୟାଙ୍କର କୌଣସି ଅଧିକାରୀ କେବେ ଗ୍ରାହକ ମାନଙ୍କୁ କଲ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଯାହା ବି ନୋଟିସ ଆସେ ସବୁ ଡାକ ଯୋଗେ ଆସେ । ଏଥିପ୍ରତି ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.