IND VS ENG:ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ନେଇ ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ। ସମସ୍ତେ ଚକିତ।

ଇଅନ ମର୍ଗାନଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଇଂଲଣ୍ଡର ଦଳ ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ୮ ୱିକେଟରେ କଡା ପ୍ରହାର ଦେଇଛନ୍ତି। ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ୩-୧ରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରଥମେ ଟି୨୦ରେ ସବୁ ବିଭାଗରେ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବାର ନଜର ଆସିଲା। ଶ୍ରେୟସ ଅୟରଙ୍କ ଛଡା କେହି ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳୀ ମ୍ୟାଚରେ କମାଲ କରି ପାରିଲେ ନାହିଁ। ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ପ୍ରୟୋଗ କରି ଜବରଦସ୍ତ ଫର୍ମରେ ଥିବା ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଜାଗାରେ ଶିଖର ଧୱନଙ୍କୁ ଜାଗା ଦେଲେ। ଯଦିଓ ସେ ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲେ କି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ କେଏଲ ରାହୁଲ ଓପନର ଭାବରେ ଖେଳିବେ ଓ ଧୱନ ତୃତୀୟ ଓପନର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ହେବେ। କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଆରାମ ଦିଆଗଲା ଓ ଧୱନ ଖେଳିଲେ। ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କର ଏହି ନିଷ୍ପତିରେ ଭାରତର ପୂର୍ବ ବିସ୍ପୋଟକ ଓପନର ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ ଖୁସି ନାହାନ୍ତି।

Google

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ବାହାରେ ରଖିବା ପାଇଁ ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ କ୍ରିକବଜକୁ କହିଲେ,’ବିରାଟ କୋହଲି କହିଲେ କି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆରମ୍ଭର କିଛି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାର ନଜର ଆସିବେ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ କଣ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ ହାରି ଯାଏ ତେବେ କଣ ଏହି ରଣନୀତି ରହିବ। ପରାଜୟରୁ ଦଳ ଉପରେ ବହୁତ ବଡ଼ ପ୍ରଭାବ ପଡେ। ମୁଁ ଯଦି ଅଧିନାୟକ ହୋଇଥାନ୍ତି ତେବେ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ନିଜ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶ ଖେଳାଇଥାନ୍ତି। ରୋହିତ ଶର୍ମା ଯଦି ଉପଲବ୍ଧ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ଖେଳାଇବା ଦରକାର। ଜନତା ମଧ୍ୟ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ଆସେ। ମୁଁ ମଧ୍ୟ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ଅଟେ,ଯଦି ସେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ ତେବେ ମୋର ଟିଭି ଅଫ ହିଁ ରହିବ। ମ୍ୟାଚ ଦେଖିବାର ମନ ହେବ ନାହିଁ।’

ସେହ୍ୱାଗ କହିଲେ କି ଭାରତ ଯଦି ଟି୨୦ ୱାର୍ଲଡ଼ କପ ପୂର୍ବରୁ ଓପନିଙ୍ଗ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କର ସଂଯୋଜନ ଖୋଜୁଛି ତେବେ ସେ ଧୱନ, ରୋହିତ ଓ ରାହୁଲ ତିନିଙ୍କୁ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ରଖିବା ଦରକାର। ସେ କହିଲେ କି ରାହୁଲ ଦିନିକିଆରେ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରନ୍ତି। ସେ ଟି୨୦ରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଓହ୍ଲାଇପାରନ୍ତି। ଏହା ଛଡା ଧୱନଙ୍କୁ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ପଠାଇ ବିରାଟ ନିଜେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଓହ୍ଲାଇପାରନ୍ତି।

Google

ଧୱନ ରାହୁଲ ଦୁହେଁ ବିଫଳ ହେଲେ: ଇଂଲଣ୍ଡ ବୋଲିଂର ଆରମ୍ଭ ଲେଗ ସ୍ପିନର ଆଦିଲ ରାଶିଦଙ୍କୁ କରାଇ ଭାରତକୁ ଚମକାଇ ଦେଲେ। ରାଶିଦ ନା କେବଳ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲିଂ କଲେ ଵଂର ଘରୋଇ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି(୦)ଙ୍କର ମୂଲ୍ୟବାନ ୱିକେଟ ମଧ୍ୟ ଅକ୍ତିଆର କଲେ। ସେହିପରି ଓପନର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କେଏଲ ରାହୁଲ(୧)ଙ୍କୁ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ପ୍ୟାଭିଲିୟନ ପଠାଇଲେ। ଭାରତର ସ୍କୋର ଏକ ସମୟରେ ୩ ୱିକେଟରେ ୨୦ ରନ ଥିଲା। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଆରାମ ଦିଆଯିବାର କାରଣ ଦଳରେ ଆସିଥିବା ଶିଖର ଧୱନ ମୌକାର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାରିଲେ ନାହିଁ ଓ ମାର୍କ ଉଡ଼ଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଶିକାର ବନିଲେ। ଧୱନ ୧୨ଟି ବଲରେ ୪ ରନ କଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *