ଫୁଲ ବିକି ପରିବାର ଚଳାଇବା ସହିତ କରୁଛନ୍ତି ଅନଲାଇନ କ୍ଳାସ, ଇଛା ଅଛି ଡାକ୍ତର ବନି କରିବେ ସେବା

ସ୍ଥିତି ଯେପରି ବି ଆସୁ ପଢ଼ିକି ଡାକ୍ତର ହିଁ ବନିବାର ଅଛି। ଲକ୍ଷ୍ୟସ୍ଥଳ ଯାହାବି ହେଉ ସେଥିରୁ ଓହରିବାର ହିଁ ନାହିଁ। ଏପରି ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ବସି ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି ଫୁଲ। ପାଠ ସେଠି ହିଁ ପଢ଼ୁଛନ୍ତି। ଏହି ଛାତ୍ରୀ ବହୁତ ଆଶାୟୀ ତାଙ୍କର ନାମ ବନଶନଙ୍କରି ଏଚ। ସଂପନଗିରମରେ ତାଙ୍କ ଘର,ଯାହାକି ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଅବସ୍ଥିତ। ଶକ୍ତି ଦେବତା ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣକୁ ସକାଳ ହେବା ମାତ୍ରେ ଯାଆନ୍ତି। ସେ ଏମିତି ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇ ଦିନ ନୁହେଁ ସେ ଏମିତି ୫ ବର୍ଷ ହେବା ପରିଶ୍ରମ କରିବାର ନଜର ଆସୁଅଛନ୍ତି।

କହିରଖୁଚୁ କି ବନଶନଙ୍କରି ନିକଟରେ ନାଗରିକ ସଂସ୍ଥାର ମୁଖ୍ୟ କମିଶନରଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ପଡ଼ିଥିଲେ। ସେ ଏପରି ସ୍ଥଳରେ ତାଙ୍କୁ ଲାପଟପ କିଣି ଦେବେ ବୋଲି କହିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ। ସେ ସକାଳ ୮ ରୁ ଦିନ ୨ ଯାଏ ଫୁଲ ବିକିବାର ନଜର ଆସନ୍ତି। କଥା ସେ ଏହାକି ସେ ଫୁଲ ବିକ୍ରି କରିସାରିବା ପରେ ଆରମ୍ଭ କରିଦିଅନ୍ତି ପାଠ ପଢା। ମିତ୍ରାଳୟ ବାଳିକା ସ୍କୁଲର ସ୍ତୁଡେଣ୍ଟ ଡାକ୍ତର ହେବା ନିମନ୍ତେ ଇଛା ରଖିଛନ୍ତି।

Google

ଆଗକୁ କିପରି ପଢିବି ସେ କଥା ଜଣା ନାହିଁ ମାତ୍ର ଏବେ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛି ଏବଂ ପାଠ ପଢା ଜାରି ରଖିଛି। ସେ ଡାକ୍ତର ହୋଇ ଲୋକଙ୍କ ସେବା କରିବାର ଆଶା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଲୋକଙ୍କ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖି ସେ ଡାକ୍ତର ବନି ଲୋକଙ୍କ ସେବା କରିବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା କରିଛନ୍ତି।

ତାଙ୍କ ଭାଇ ଜଣେ ସେଲସମ୍ୟାନ ଥିବା ବେଳେ ବାପା ବୁଣାକାର ଅଟନ୍ତି। ମହାମାରୀ ଯୋଗୁ ସବୁ ଠପ ହୋଇଯାଇଅଛି। ମନ୍ଦିରରେ ଫୁଲ ବିକି ଯାହା ବି ରୋଜଗାର ହୁଏ ସେଥିରେ ସେ ପାଠ ପଢ଼ନ୍ତି ଏବଂ ପରିବାର ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାନ୍ତି। ଏବେ କ୍ଳାସ ସବୁ ଅଫଲାଇନ ସମ୍ଭବପର ହୋଇନଥିବାରୁ ଅନଲାଇନ କ୍ଳାସ ହେଉଅଛି। ଏଥି ନିମନ୍ତେ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି ଏବଂ ସେ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରି କ୍ରୟ କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ଫୋନର କ୍ଳାରୀଟି ଉଚିତ ନଥିବାରୁ ସେ ଠିକ ସେ ପଢିପାରୁନଥିଲେ। ଏହା ପରେ କମିଶନର ଲାପଟପ ଯୋଗାଇଦେବା ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ନାମ (କମିଶନର) ଗୌରମ ଗୁପ୍ତା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *