୨୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଏହି ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ୍ କୁ ବିଦାୟ କହି ପରିବାର ସହ ଛାଡିଲେ ଦେଶ । ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଘଟଣା ।

Shehan Jayasuriya retires from international crickeet at the age of 29 moving to usa with family

ମାତ୍ର ୨୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦଳର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶେହାନ ଜୟସୁରିୟା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ପାରିବାରିକ କାରଣରୁ ସେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଶେହାନ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଛାଡିଛନ୍ତି । ସେ ପୁରା ପରିବାର ସହିତ ଆମେରିକା ଯାଉଛନ୍ତି ।

All-rounder Shehan Jayasuriya quits playing for Sri Lanka, moves to USA
Google

ଜାନୁଆରୀ ୮ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନିରାଶାଜନକ ଖବର ଆସିଥିଲା । ମାତ୍ର ୨୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦଳର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶେହାନ ଜୟସୁରିୟା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ପାରିବାରିକ କାରଣରୁ ସେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଶେହାନ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଛାଡିଛନ୍ତି । ସେ ପୁରା ପରିବାର ସହିତ ଦେଶ ଛାଡି ଆମେରିକା ଯିବାକୁ ବାହାରିଛନ୍ତି ।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଜଣାଇଛି ଯେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶେହାନ କ୍ରିକେଟକୁ ବିଦାୟ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ବୋର୍ଡ ଦ୍ଵାରା ଜାରି ପ୍ରେସ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଥିବା ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ୨୯ ବର୍ଷର ଶେହାନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡକୁ ସୂଚନା ଦେଇସାରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆଉ କୌଣସି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଚୟନ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବେ ନାହିଁ ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଶେହାନଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟରର ସମାପ୍ତିକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି । ଆଇସିସି ଏକ ଟୁଇଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ପୋଷ୍ଟ କରି ଆମେରିକାରେ ସେମାନଙ୍କର ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ବିବରଣୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

Shehan Jayasuriya has announced his retirement from international cricket
Google

୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ୨୦୧୫ ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳ ପାଇଁ ODI ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଶେହାନ ମୋଟ ୧୨ ଟି ODI ଏବଂ ୧୮ ଟି -୨୦ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ୬ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ୪୩୬ ରନ୍ ସ୍କୋର ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ନିକଟରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ମଧ୍ୟ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ଲାଇନରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଲଙ୍କା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ଗଲ୍ ଗ୍ଲାଡିଏଟର୍ସ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଖେଳିଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *