ବେନ ଷ୍ଟୋକସଙ୍କ ସହ ଝଗଡାକୁ ନେଇ ସିରାଜ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ। ପୂର୍ବ କ୍ରିକେଟର ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଦେଲେ ଏମିତି ଜବାବ।

ଭାରତ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡର ମଧ୍ୟରେ ଚାରୋଟି ମ୍ୟାଚର ସିରିଜର ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ୪ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା। ପ୍ରଥମ ଦିନ ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ବେନ ଷ୍ଟୋକସ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ହୋଇଗଲା। ମାମଲା ଏତେ ବଢ଼ିଗଲା କି ଅମ୍ପାୟାରକୁ ମଝିରେ ଆସିବାକୁ ପଡ଼ିଲା। ଦିନର ଖେଳ ଶେଷ ହେବାପରେ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ କୋହଲି ଓ ଷ୍ଟୋକସଙ୍କର ଝଗଡାର କାରଣ କହିଲେ। ସିରାଜ କହିଲେ କି ତାଙ୍କୁ ବେନ ଷ୍ଟୋକସ ଗାଳି ଦେଉଥିଲେ। ଏହା ମଧ୍ୟରେ,ଭିଭିଏସ ଲକ୍ଷ୍ମଣ କହିଲେ କି ସିରାଜ ବିଲକୁଲ ଠିକ କଲେ।

Google

ଇଣ୍ଡିଆନ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ସିରାଜ କହିଲେ କି ଇଂଲଣ୍ଡର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବେନ ଷ୍ଟୋକସ ତାଙ୍କୁ ଖରାପ ଶବ୍ଦ କହିଲେ କିନ୍ତୁ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ମୈଦାନ ଉପରେ ହେଇଥିବା ଏହି ଘଟଣାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ସମ୍ଭାଳିଲେ। ଅତିଥି ଦଳର ଏହି ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଯେବେ ସିରାଜକୁ ଗାଳି ଦେଲେ ତେବେ ତା ପରେ କୋହଲି ଓ ଷ୍ଟୋକସଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହେବାର ଦେଖାଗଲା। ଅମ୍ପାୟାର ନିତିନ ମେନନଙ୍କୁ ଏଥିରେ ଇନ୍ଭଲ ହେବାକୁ ପଡିଲା। ଏହାପରେ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହେଲା,ତେବେ ଇଂଲଣ୍ଡର ସ୍କୋର ୩ ୱିକେଟରେ ୩୨ ରନ ଥିଲା। ସିରାଜ ପ୍ରେସ କନ୍ଫରେନ୍ସରେ କହିଲେ,’ସେ ମୋ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅଭଦ୍ର ଭାଷାର ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ, ଏଥିପାଇଁ ବିରାଟ ଭାଇ ଯୋଗ ଦେଲେ। ସେ ଏହି ମାମଲାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ସମ୍ଭାଳିଲେ। ମଇଦାନରେ ଏହିପରି ଜିନିଷ ହୋଇଥାଏ।’

ସେହିପରି ଷ୍ଟୋକସ ଏହି ଘଟଣାକୁ କୌଣସି ମୂଲ୍ୟ ଦେଲେ ନାହିଁ। ସେ ପଚାରିଲେ,’ସେହି ଚର୍ଚ୍ଚା ବହୁତ’ଏନିମେଟେଡ଼’ ଥିଲା ? ଏହାକୁ ଅଲଗା ଭାବରେ ଦେଖନ୍ତୁ,୨-୩ ଖେଳାଳୀ ଯାହାଙ୍କୁ ଏହି ଜିନିଷର ଚିନ୍ତା ଅଛି ସେମାନେ କଣ କରୁଛନ୍ତି, ସେ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବାର ବି ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତି ଓ ପରସ୍ପରର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଖେଳନ୍ତି। ତେବେ ସେ ପ୍ରତିଷ୍ପଥି କାହିଁକି ହେବେ ନାହିଁ ?’ସେ କହିଲେ,’ଏଥିପାଇଁ ଆମେ କାହାଠାରୁ ମଧ୍ୟ ପଛରେ ହଟିବୁ ନାହିଁ,ମତେ ଲାଗେ କି ପ୍ରତିଷ୍ପଥି ଖେଳାଳୀ ନିଜ ନିଜ ଉପରେ ଭାରି ହେବାର ପ୍ରୟାସ କରି ରଖୁଥିଲେ।’

Google

ଇଂଲଣ୍ଡର ଦଳ ଶେଷରେ ୨୦୫ ରନରେ ହିଁ ରହିଗଲା ଓ ଷ୍ଟମ୍ପ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧ ୱେକେଟରେ ୨୪ ରନ କରିଦେଇଥିଲେ।ଏହି ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁଥିବା ସିରାଜ ୨ ବଡ଼ ୱିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କଲେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଟେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ସିରାଜ ବିବାଦର କେନ୍ଦ୍ର ରହିଥିଲେ, କାରଣ ସେଠାରେ ମଇଦାନରେ ଦର୍ଶକମାନଙ୍କର ଏକ ବର୍ଗ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଏକ ଖରାପ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇଥିଲେ। କ୍ରିକେଟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସେହି ଘଟଣା ପାଇଁ କ୍ଷମା ମାଗିଥିଲା। ସିଏ କିଛି ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ମଇଦାନରୁ ବାହାର ମଧ୍ୟ କରିଦେଇଥିଲା। ସିରାଜ ଓ କୋହଲି ଦୁହେଁ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ ଫ୍ରାନଚାଇଜ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ବି ସାଙ୍ଗରେ ଖେଳିବାର ନଜର ଆସନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ପୂର୍ବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଇଂଲଣ୍ଡର ଖେଳାଳୀ ବେନ ଷ୍ଟୋକସଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଠିଆ ହେବା ପାଇଁ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ସିରାଜଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ଦିନର ଖେଳ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବ ସ୍ପିନର ଗ୍ରେମ ସ୍ୱାନ ସୋନି ନେଟୱାର୍କସରେ କହିଲେ କି ସିରାଜ ଭଲ ବୋଲିଂ କଲେ,କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ବେନ ଷ୍ଟୋକସଙ୍କ ଭଳି ସିନିୟର ଖେଳାଳୀଙ୍କ ସହ କୌଣସି ବିବାଦରେ ପଡିବାରୁ ବଞ୍ଚିବାରୁ ଥିଲା।

Google

ଲକ୍ଷ୍ମଣ ମଧ୍ୟ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଅତିଥି ଥିଲେ। ସେ ସ୍ୱାନଙ୍କର ଟିପ୍ପଣୀରେ ଉତ୍ତର ଦେଇ କହିଲେ, ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଜନ୍ମ ନେଇଥିବା ଏହି ଖେଳାଳୀ ଠିକ କାମ କଲେ। ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଏକ ବହୁତ ଭଲ ଢଙ୍ଗର ପ୍ରମାଣ ଥିଲା। ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସିରାଜଙ୍କର ଅନଫିଲଡ଼ ପ୍ରତିଭାକୁ ରେଖାଙ୍କିତ କରି କହିଲେ କି ବିପକ୍ଷ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଏକ ଯୁବ ଖେଳାଳୀ ଉପରେ ଜବରଦସ୍ତି ପ୍ରତାପ ଦେଖାଇବା ଠିକ ନୁହେଁ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.