କାଲି ସୂର୍ଯ୍ୟ ପରାଗ ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ରାଶିର ରାଜଯୋଗ ଏବଂ କେଉଁ ରାଶିରେ ହେବ କ୍ଷତି ।

କାଲି ସୂର୍ଯ୍ୟ ପରାଗ ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ରାଶିର ରାଜଯୋଗ ଏବଂ କେଉଁ ରାଶିରେ ହେବ କ୍ଷତି ।, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown

ରବିବାର ୨୧ ଜୁନ କାଲି, ଏ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ସକାଳ ୯:୧୫ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଏହି ଗ୍ରହଣ ଅପରାହ୍ନ ୩:୪ ରେ ସମାପ୍ତ ହେବ । ସୂର୍ଯ୍ୟ ପରାଗ ଏକ ଭଲ ଗ୍ରହଣ ନୁହେଁ ଏବଂ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଗ୍ରହଣ କେତେକ ରାଶି ଏବଂ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ।

ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଦ ପ୍ରତୀକ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ଠାରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ କେଉଁ ରାଶିରେ ଏହି ସୂର୍ଯ୍ୟ ପରାଗ ଭଲ ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଯିବ ଏବଂ କେଉଁ ରାଶିରେ ଏହି ଗ୍ରହଣ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବ ।

ସୂର୍ଯ୍ୟ ପରାଗ ମିଥୁନ ରାଶିରେ ଦେଖାଯିବ । ସମସ୍ତଙ୍କ ରକ୍ଷା କରୁଥିବା ବୃହସ୍ପତି, ଏହି ସମୟରେ ଏକ ନିମ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିବେ । ଯାହା ବହୁତ ଖରାପ ପରିସ୍ଥିତି । ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦେବ, ଆତ୍ମାର କାରକ ଯିଏ ରାହୁଙ୍କ କାରଣରୁ କୌଣସି ନା କୌଣସି ପ୍ରଭାବିତ ଏବଂ ସମସ୍ୟା ବଢାଇପାରେ ।

Surya Grahan 2018 July-13 Sutak Time And Amavasya Effect ...
Google

ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗ ମୃଗଶୀରା ନକ୍ଷତ୍ର ଏବଂ ରାହୁଙ୍କ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ଦେଖାଯାଏ । ଏହି ନକ୍ଷତ୍ରରେ ପଡୁଥିବା ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପଜ୍ଜନକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ପରାଗ ହେତୁ ମୃଗଶୀରା ନକ୍ଷତ୍ର ଏବଂ କ୍ରିତିକା ନକ୍ଷତ୍ରଙ୍କ ସହ ଲୋକମାନେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି ।

କେଉଁ ରାଶିର ରାଜଯୋଗ ଏବଂ କେଉଁ ରାଶିରେ ହେବ କ୍ଷତି ।

ମେଷ, ସିଂହ, ତୁଳା, କୁମ୍ଭ ଏବଂ ମୀନ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣରୁ ଅଧିକ ଉପକୃତ ହେବେ । ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସହଜରେ ଚାହୁଁଥିବା ଜିନିଷ ପାଇବେ ।

ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗ ହେତୁ ମିଥୁନ, ବିଛା ଏବଂ ଧନୁ ରାଶି ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ । ମକର ରାଶିରେ ମଧ୍ୟ ଟିକିଏ ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳବ । ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗ ହେତୁ ଏହି ରାଶି ଚିହ୍ନଗୁଡିକର ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହୋଇପାରେ ।

ଏହି ଚାରୋଟି ରାଶି ଚିହ୍ନ ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗ ହେତୁ ଅନେକ କ୍ଷତି ଘଟାଇପାରେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅନେକ ବାଧା ଆସିପାରେ । ଏହି ସମସ୍ତ ରାଶିର ଚିହ୍ନ ପାଇଁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ସମାଧାନ ଅଛି, ଆସନ୍ତା ମଙ୍ଗଳବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଜରଙ୍ଗ ବାଣ ପାଠ କରନ୍ତୁ ।

Surya Grahan Today / Annular Solar Eclipse 2020 June
Google

ସକାଳେ ଗାଧୋଇବା ପରେ ନାଲି ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ । ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ, ତମ୍ବା ଲୋଟା ରେ କିଛି କ୍ଷୀର, ଗୁଡ ଏବଂ ଗଙ୍ଗା ଜଳ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ ।

ତୁଲସୀଙ୍କ ଉପରେ ପାଣି ଚଢାନ୍ତୁ ଏବଂ ପାଣିରେ ତୁଳସୀ ପକାଇ ପିଅନ୍ତୁ । ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗ ସମୟରେ କେବଳ ଶିଶୁ, ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଏବଂ ବୃଦ୍ଧମାନେ ଖାଇପାରିବେ । ବାକି ଲୋକମାନେ ଫଳ ରସରେ ତୁଳସୀ ପତ୍ର ପକାଇ ପିଇପାରିବେ ।

ସକାଳେ ଥରେ ସ୍ନାନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗ ଶେଷ ହେବା ପରେ ସ୍ନାନ କରନ୍ତୁ । ଗୁଡ, ନାଲି ପୋଷାକ ଏବଂ ନଡ଼ିଆ ଦାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡି ନଥାଏ ।

୨୧ ଜୁନ୍ ରେ ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗ ହେବ। ଏହାକୁ ଚୁଡାମଣି ଗ୍ରହଣ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ । ଏହି ଗ୍ରହଣରେ ମିଥୁନରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ, ବୁଧ, ରାହୁ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟର ମିଶ୍ରଣ ରହିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରାହୁ, କେତୁ, ପ୍ଲୁଟୋ, ଶନି, ବୃହସ୍ପତି ବୁଧ, ଶୁକ୍ରରେ ବକ୍ରୀ ରହିବ ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ନିଜର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.