ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ ମିଳିଲା ମିଳିତ ଜାତିସଂଘର ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମାନବିକତା ଆକ୍ସନ୍ ପୁରସ୍କାର ।

Sonu Sood felicitated with Special Humanitarian Action Award by UNDP, ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ ମିଳିଲା ମିଳିତ ଜାତିସଂଘର ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମାନବିକତା ଆକ୍ସନ୍ ପୁରସ୍କାର, Sonu Sood, Bollywood, Nitidina, UNDP, News

ମିଳିତ ଜାତିସଂଘର ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ (UNDP) ଦ୍ୱାରା କରୋନାଭାଇରସ୍ ପ୍ରବର୍ତ୍ତିତ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ତାଙ୍କର ଚାଣକ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ ସମ୍ମାନଜନକ SDG ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମାନବିକତା ଆକ୍ସନ୍ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

ହଜାର ହଜାର ପ୍ରବାସୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ, ସେ ହେଉଛନ୍ତି ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ସମୟରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଥିଲେ ଏବଂ କୌଣସି ସମର୍ଥନ କିମ୍ବା ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇ କିଛି ଦିନ ଅନିଶ୍ଚିତ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିଲେ । ଏହି ଅଭିନେତା ନିକଟସ୍ଥ ଡାକ୍ତରଖାନାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇର ଜୁହୁରେ ଥିବା ହୋଟେଲର ଦ୍ୱାର ଖୋଲିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରବାସୀ ଭାରତୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ପରିବହନ ସେବା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ‘ପ୍ରଭାସୀ ରୋଜଗର’ ନାମକ ଏକ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଚାକିରୀ ଯୋଗାଇ ଦେଉଛନ୍ତି ଯିଏ ଚାକିରି ଖୋଜୁଛି ।

Sonu Sood felicitated with Special Humanitarian Action Award by UNDP
Google
ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ସମାରୋହରେ ସେ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ମାନ ଉପରେ ନିଜର ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରି ଅଭିନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହି ଉଦ୍ୟମରେ UNDP କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଏହା ଏକ ବିରଳ ସମ୍ମାନ । ଜାତିସଂଘର ମାନ୍ୟତା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର । ମୁଁ ମୋର ସାମାନ୍ୟ ଉପାୟରେ ମୋର ସାଥୀ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ଆଶା ନକରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିସାରିଛି । ତଥାପି ମାନ୍ୟତା ପାଇବା ଏବଂ ପୁରସ୍କୃତ ହେବା ଖୁସି ଅନୁଭବ କରେ ।”

Coronavirus Outbreak: Sonu Sood arranges transport for migrant workers  stranded in Mumbai during lockdown
Google

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୩୦ ସୁଦ୍ଧା SDG ହାସଲ କରିବାକୁ ମୁଁ UNDP କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ସମର୍ଥନ କରୁଛି । ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟଗୁଡିକ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବା ଦ୍ୱାରା ପୃଥିବୀ ଏବଂ ମାନବଜାତି ବହୁ ଉପକୃତ ହେବେ ।

ଏହି ସମ୍ମାନଜନକ ସମ୍ମାନ ସହିତ ସୋଡ୍ ଆଞ୍ଜେଲିନା ଜୋଲି, ଡେଭିଡ ବେକହମ୍, ଲିଓନାର୍ଡୋ ଡି କାପ୍ରିଓ, ଏମା ୱାଟସନ, ଲିଆମ୍ ନେସନ, କ୍ୟାଟ୍ ବ୍ଲାନଚେଟ୍, ଆଣ୍ଟୋନିଓ ବ୍ୟାଣ୍ଡେରାସ୍, ନିକୋଲ କିଡମ୍ୟାନ୍ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଜାତିସଂଘର ବିଭିନ୍ନ ସଂସ୍ଥା ଦ୍ୱାରା ସମାନ ଭାବରେ ସମ୍ମାନିତ ହୋଇଥିଲେ ।

ମହାମାରୀ ସମୟରେ ପ୍ରବାସୀ ତଥା ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଅଭିନେତା-ରାଜନେତା ପ୍ରକାଶ ରାଜ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ସୋନୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଫିଲ୍ମ ସୁଟିଂ ପାଇଁ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ସମ୍ମାନିତ କରିଥିଲେ । ଏହି ଦୁଇ କଳାକାର ତେଲୁଗୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଆଲୁଡୁ ଅଡ୍ରସରେ ଏକାଠି କାମ କରୁଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.