ସୋନୁ ସୁଦ ଏହି ଟୁଇଟ୍ ପଢି ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇ କହିଥିଲେ, ‘କାସ ମୋ ମା’ ଏହା ଦେଖିବା ପାଇଁ ମୋ ସାଥିରେ ଥାନ୍ତେ’ ।

Sonu Sood honored by ias academy for his philanthropic gestures names department

ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ଏହି ଉତ୍ତମ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦେଶର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଆଇଏଏସ୍ ଏବଂ ଆଇପିଏସ୍ ଟ୍ରେନିଂ ଏକାଡେମୀ ମଧ୍ୟରୁ ‘ସାରଥ ଚନ୍ଦ୍ର ଆଇଏସ୍ ଏକାଡେମୀ’ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତାଙ୍କ ନାମରେ ଏକ ବିଭାଗ ନାମିତ କରିଛି ।

Sonu Sood became emotional reading this tweet, said- 'I wish my mother would accompany me to see this'
Google

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ ଏଥର ଦେଶ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ଉଦାହରଣ ଭାବରେ ଉଭା ହୋଇଛନ୍ତି । କରୋନା ଯୁଗରେ, ଅଭିନେତା ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ଆଗ ଧାଡ଼ିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କୁ ସବୁଠାରୁ କଷ୍ଟଦାୟକ ସମୟରୁ ବାହାର କରିଦେଲେ, ସେବେଠାରୁ ସେ ଦେଶର ପ୍ରକୃତ ଜୀବନ ହିରୋ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଉତ୍ତମ କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ, ସେ ସେହିମାନଙ୍କର “ମସିହା” ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ଯାହାଙ୍କୁ ସେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ପରି ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ଏହି ଉତ୍ତମ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦେଶର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଆଇଏଏସ୍ ଏବଂ ଆଇପିଏସ୍ ଟ୍ରେନିଂ ଏକାଡେମୀ ମଧ୍ୟରୁ ‘ସାରଥ ଚନ୍ଦ୍ର ଆଇଏସ୍ ଏକାଡେମୀ’ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ନାମରେ ଏକ ବିଭାଗ ନାମିତ କରିଛି ।

ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ମହାନ ଉଦ୍ୟମକୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇବା ଏବଂ ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ସାରଥ ଚନ୍ଦ୍ର ଆଇଏସ ଏକାଡେମୀ, ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ଡିଗ୍ରୀ କଲେଜ ଏବଂ ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ଜୁନିଅର କଲେଜ ତାଙ୍କ ନାମରେ ଏକ ବିଭାଗ ଗଠନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମ୍ମାନ ପାଇଁ ସୋନୁ ସୁଦ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ନିଜ ପାଇଁ ପାଇଥିବା ସମ୍ମାନକୁ ନେଇ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ସେ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଖୁସିରେ ତାଙ୍କ ମା’ ତାଙ୍କ ସହ ନାହାଁନ୍ତି ।

ସୋନୁ ସୁଦ ଏକ ରିଟ୍ୱିଟ କରି ଏକ ପୋଷ୍ଟ ଲେଖିଛନ୍ତି – ‘କାସ ମୋ ମା’ ଏହା ଦେଖିବା ପାଇଁ ମୋ ସାଥିରେ ଥାନ୍ତେ”। ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି, ସୋନୁ ସୁଦ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ସମ୍ମାନାର୍ଥେ ଅଭାବୀ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏହା ସହିତ ସେ କରୋନା ଅବଧି ସମୟରେ ଅନେକ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ବିଦେଶରେ ଫସି ରହିଥିବା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ସୋନୁ ସୁଦ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.