ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି କଲେ ବଡ ଖୁଲାସା, ସାଢେ ଚାରି ମାସ ମଧ୍ୟରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପରୀକ୍ଷାକୁ ନେଇ କଲେ ବଡ ଖୁଲାସା ।

Sourav Ganguly big revealed Coronavirus test done in four and half months, Sourav Ganguly, Cricket, Nitidina

ବିସିସିଆଇର ସଭାପତି ତଥା ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ବୃତ୍ତିଗତ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଗତ ସାଢେ ୪ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ସେ ୨୨ ଥର କରୋନା ପରୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ଗାଙ୍ଗୁଲି ୟୁଏଇରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମଧ୍ୟଭାଗରୁ ନଭେମ୍ବର ଆରମ୍ଭରେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ଆୟୋଜନ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ ।

ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି, ଗତ ଚାରି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ମୁଁ କୋଭିଡ୍ – ୧୯ ପରୀକ୍ଷା ୨୨ ଥର କରିସାରିଛି ଏବଂ ଥରେ ବି ପଜିଟିଭ ହୋଇନାହିଁ । ମୋ ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପଜିଟିଭ୍ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି, ତେଣୁ ମୋତେ କୋଭିଡ୍ – ୧୯ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ ।’

The BCCI president said that he lives with his elderly parents.  He also went to Dubai.  In the beginning, he was very worried for himself but also for the rest of the people that nobody should get infected with them.  (Photo Credit: Sourav Ganguly Instagram Account)
Google

ସେ କହିଥିଲେ, ‘ମୁଁ ମୋର ବୃଦ୍ଧ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହ ରହେ ଏବଂ ମୁଁ ଦୁବାଇ ଯାତ୍ରା କଲି । ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ମୁଁ ନିଜ ପାଇଁ ନୁହେଁ, ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ପାଇଁ ମୁଁ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲି । ଆପଣ କାହାକୁ ସଂକ୍ରମିତ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ ।

୨୭ ନଭେମ୍ବରରେ ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ODI ସହିତ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିବ । ବିସିସିଆଇ ମୁଖ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖେଳାଳିମାନେ ଫିଟ୍ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ କୋଭିଡ -19 ମାମଲା ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ନୁହେଁ, ଯେଉଁଠାରେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସୀମା ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା । ତଥାପି, ସେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭ୍ରମଣ ବିଷୟରେ ଅଧିକ କଠୋର, ଆପଣଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୟାରାଣ୍ଟିନରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ, ତେଣୁ ଖେଳାଳିମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଖେଳିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି । ‘

ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ବିସିସିଆଇ ଦଳ ସଫଳତାର ସହ ଆଇପିଏଲ୍ ଆୟୋଜନ କରିଥିବାରୁ ସେ ଗର୍ବିତ ଏବଂ ଆସନ୍ତା ସିଜନରେ ଏହା ଭାରତରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି ସେ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି । କରୋନା ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୟୁଏଇରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା । ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ବାୟୋ-ବବଲରେ ପ୍ରାୟ ୪୦୦ ଲୋକ ଥିଲେ, ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ ଅଢେଇ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ୩୦-୪୦ ହଜାର ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା ।’

sourav ganguly, mohammed siraj, mohammed siraj father demise, mohammad siraj, sourav ganguly
Google

ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହା ହେଉଛି ଭାରତର ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ । ଲୋକମାନେ ଆଇପିଏଲର ସଫଳତା ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ, ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କହିଥିଲି ଯେ ଭାରତ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ କ’ଣ ତାହା ଦେଖିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଭାରତରେ ରହିବା ଉଚିତ୍ । ଦେଶରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ତଥା ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି । ‘ଆମର ଘରୋଇ ଅଧିବେଶନ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଇଂଲଣ୍ଡ ୪ ଟି ଟେଷ୍ଟ, ୩ ଟି ODI ଏବଂ ୫ ଟି -୨୦ ପାଇଁ ଭାରତ ଗସ୍ତ କରୁଛି । ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ଶୃଙ୍ଖଳା ଆୟୋଜନ କରିବା ସହଜ, କାରଣ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କମ୍ । ‘

ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଯେତେବେଳେ ଏହା ୮ ଟି ଦଳ, ନଅ ଦଳ ଏବଂ ୧୦ ଟି ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଥାଏ, ସେତେବେଳେ ଏହା ଅଧିକ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇଯାଏ । ଆମକୁ ପରିସ୍ଥିତିର ଆକଳନ କରିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଅନେକ ଲୋକ ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ବିଷୟରେ କହୁଛନ୍ତି । ମୁଁ ଶୁଣିଛି ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ତେଣୁ ଆମକୁ ଟିକେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ଅଛି, ତେଣୁ ଆମେ ଏହା ଉପରେ ନଜର ରଖିବୁ । ‘

IPL 2020: Sourav Ganguly's 'first flight in 6 months' to Dubai; see pictures
Google

 

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.