ବିରେନ୍ଦର ସେହୱାଗଙ୍କ ବଡ ଖୁଲାସା: ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଦାଦା-ଗିରି, ଆହତ ହେବା ପରେ ବି ଖେଳିବାକୁ ଦେଇଥିଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ।

Sourav Ganguly gave the order to play Virender Sehwag after the injury told the story of Dada's Dadagiri

ସେହୱାଗ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିବା ମ୍ୟାଚ୍ ହେଉଛି ସିରିଜର ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ । ରାୱଲପିଣ୍ଡିରେ ଭାରତ ଏକ ଇନିଂସ ଏବଂ ୧୩୧ ରନରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ସମାନ ଟେଷ୍ଟର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ୨୭୦ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।

Don't ask questions. If you don't want to open, sit on the bench: Ganguly told Sehwag - Sports News
Google

ବର୍ତ୍ତମାନର ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଭାରତର ଜଣେ ମହାନ ଅଧିନାୟକ ଅଟନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସମୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅନେକ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିଲା । ସେ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି ଏକ ନୂତନ ଦଳ ଗଠନ କରିଥିଲେ । ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ବିରେନ୍ଦର ସେହୱାଗ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ସେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଦାଦାଙ୍କ ଦାଦାଗିରିର କାହାଣୀ କହିଥିଲେ । ଆଘାତ ସତ୍ତ୍ୱେ ଗାଙ୍ଗୁଲି ତାଙ୍କୁ ଖେଳିବାକୁ କିପରି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ସେହୱାଗ କହିଛନ୍ତି । ମ୍ୟାଚରେ ଶୂନ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଆଉଟ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଭ୍ୟୁ ଇଣ୍ଡିଆ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ଶୋ ’ଦି ଡକ୍’ରେ ବିକ୍ରମ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେହୱାଗ ଏହା ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଥିଲେ । ବିକ୍ରମ ତାଙ୍କୁ ତୁମ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ତୁମର ସ୍ମରଣୀୟ ଶୂନ (duck) ବିଷୟରେ କହିବାକୁ କହିଲା । ଏଥିପାଇଁ ସେହୱାଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନରେ ମୁଁ ୩୦୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲି । ଏହା ପରେ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିଲା । ମୋର ପିଠିରେ ପ୍ରବଳ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୋଇଥିଲା । ମୁଁ ଦାଦାଙ୍କୁ କହିଲି ଯେ ମୁଁ ବହୁତ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରୁଛି ଏବଂ ଯିବି ନାହିଁ, ବ୍ୟାଟିଂ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ଦାଦା କହିଥିଲେ ଯେ ତୁମେ କେବଳ ଠିଆ ହୁଅ ।

ସେହୱାଗ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ମ୍ୟାଚରେ କେବଳ ତୁମର କାଗଜରେ ତୁମର ନାମ ମେଳ କର । ସେହିଭଳି ପାକିସ୍ତାନୀମାନେ ଭୟଭୀତ ହେବେ । ଆପଣ ସ୍କୋର କରନ୍ତୁ କିମ୍ବା ସ୍କୋର ନକରନ୍ତୁ । ଯଦିଓ ଆପଣ ଶୂନ୍ୟରେ ଆଉଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଏତେ କାଳୀ ଯୁବାନ ଥିଲା ଯେ ମୁଁ ସେହି ଇନିଂସରେ ଶୂନ୍ୟରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲି । ପାର୍ଥିବ ପଟେଲଙ୍କ ସହିତ ଅପନିଂ କରିଥିଲେ । ମୁଁ ଉତ୍ସାହିତ ଥିଲି ମୁଁ କହିଲି ପିଲାକୁ କେଉଁ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଦେବି । ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କହିଲି ତୁମେ ଅଣ-ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍, ମୁଁ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରୁଛି । ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ମୋ ଆଗରୁ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରୁଥିଲେ । ତେଣୁ ମୁଁ ପାର୍ଥିବକୁ ପଠାଇଲି । ପ୍ରଥମ ବଲକୁ ହିଟ୍ କରିଥିଲି ହେଲେ ଗଲି ରେ କ୍ୟାଚ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲି । ”

ଏହା ସିରିଜର ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ଥିଲା । ରାୱଲପିଣ୍ଡିରେ ଭାରତ ଏକ ଇନିଂସ ଏବଂ ୧୩୧ ରନରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ସମାନ ଟେଷ୍ଟର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ୨୭୦ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । କୁମ୍ବଲେ ତାଙ୍କର ସ୍ମରଣୀୟ ଜିରୋ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି, ମୋର ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ୟାରିୟର ଜିରୋରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଉଭୟ ଇନିଂସରେ ଶୂନ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଆଉଟ କରାଯାଇଥିଲା । ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହା ଏକ ଭଲ ଆରମ୍ଭ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଶୂନରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲି । ”

Virender Sehwag
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *