ଏବେ ଅଡାନିର ସୋୟା ଚଙ୍କିସକୁ କ୍ଷୀର ଠାରୁ ୧୦ଗୁଣ ପ୍ରୋଟିନ ଯୁକ୍ତ କହୁଛନ୍ତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି, ତେଲକୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର କହି ଭୋଗି ସାରିଛନ୍ତି ଆଲୋଚନା।

ଫରଚୁନ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଖାଦ୍ୟ ତେଲ ଓ ଖାଦ୍ୟ ଉତ୍ପାଦ ବିକୁଥିବା ଅଡାନୀ ଉଇଲମର ରେଡି ଟୁ-କୁକ। ଫରଚୁନ ୫ ମିନିଟ ସୋୟା ଚଙ୍କିସ ଲଂଚ କରିଛି। ଖେଚେଡି ପରେ ରେଡି ଟୁ-କୁକ ଶ୍ରେଣୀରେ କମ୍ପାନିରେ ଏହା ଦ୍ୱିତୀୟ ଉତ୍ପାଦ ଅଟେ।ଏହାର ବିଜ୍ଞାପନରେ କମ୍ପାନୀର ବ୍ରାମ ଆମ୍ବାସଡ଼ର ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ନଜରକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ବିଜ୍ଞାପନରେ ଫରଚୁନ ୫ ମିନିଟ ସୋୟା ଚଙ୍କିସକୁ କ୍ଷୀର ଠାରୁ ୧୦ଗୁଣ ପ୍ରୋଟିନ ଯୁକ୍ତ କୁହାଯାଇଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଫରଚୁନ ରାଇସ ବ୍ରାନ କୁକିଙ୍ଗ ଅଏଲର ବିଜ୍ଞାପନ କରିବାକୁ ନେଇ ବହୁତ ଆଲୋଚନା ହୋଇସାରିଛନ୍ତି।

Google

ତେବେ ଅଡାନୀ ଉଇଲମରର ତାଜା ବିଜ୍ଞାପନ ଅନୁସାରେ,ଫରଚୁନ ୫ ମିନିଟ ସୋୟା ଚଙ୍କିସ ପିଲାଙ୍କ ସହିତ ପୁରା ପରିବାର ପାଇଁ ପ୍ରୋଟିନ ଭରପୂର ସ୍ନାକ୍ସ ଅଟେ। ଏଥିରେ କ୍ଷୀରରୁ ୧୦ ଗୁଣା ଅଧିକ ପ୍ରୋଟିନ ଅଛି। ଏହା ପ୍ରାୟ ୫ ମିନଟରେ ଖାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଯାଏ। ବିଜ୍ଞାପନରେ ୩ଟି ଫ୍ଲେବର୍ସ(ମେକ୍ସିକନ ସାଲସା,ଚିନି ମଞ୍ଚୁରିୟାନ ଓ ଆଫ୍ରିକୀ ପେରି ପେରି)ରେ ଉପଲବ୍ଧ ଏହି ସୋୟା ଚଙ୍କିସକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଓ ଜଙ୍କ ଫୁଡ଼କୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ବିଦାୟ ଦେବାର କଥା କୁହାଯାଇଛି। କହିଦେଉଛୁ କି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏହି ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ ହୃଦୟଘାତରେ ପଡ଼ିଥିଲେ,ଜେବେକି ସେ ଫରଚୁନକୁ ରାଇସ ବ୍ରାନ କୁକିଙ୍ଗ ଅଏଲକୁ ହୃଦୟର ଭଲ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ କହିଥିଲେ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କମ୍ପାନିର ବିଜ୍ଞାପନାର ଉଡିଥିଲା ମଜାକ: ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ହୃଦୟଘାତ ହେବା ପରେ ଫରଚୁନ ଅଏଲର ବିଜ୍ଞାପନ(ଯେଉଁଥିରେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଥିଲେ)ଙ୍କର ବହୁତ ମଜାକ ଉଡାଯାଇଥିଲା। ଲୋକମାନେ ଫରଚୁନର ସେହି ବିଜ୍ଞାପନକୁ ମଧ୍ୟ ଶେୟାର କରିଥିଲେ,ଯେଉଁଥିରେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହୁଥିବାର ଦେଖାଯାଉଥିଲେ,’୪୦ର ହୋଇଗଲ ତ କଣ ବଞ୍ଚିବା ଛାଡ଼ିଦେଵ ?ନିଜ ନିୟମିତ ତେଲ ଛାଡ଼,ଫରଚୁନ ରାଇସ ବ୍ରାନ ହେଲଥ ଅଏଲ ଆଣ। ଏହା ଭଲ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ବଢ଼ାଏ ଓ ଖରାପ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ କମାଏ, ଯାହା ରଖେ ହୃଦୟକୁ ସୁସ୍ଥ।’

Google

ଫରଚୁନ ବ୍ରାଣ୍ଡର ବିଜ୍ଞାପନ କରିବା ପାଇଁ ରାଜନୀତିଜ୍ଞ ଓ ପୂର୍ବ କ୍ରିକେଟର କୀର୍ତ୍ତି ଆଜାଦ ମଧ୍ୟ ତେବେ ଅପ୍ରତକ୍ଷ ରୂପରେ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କର ଉପହାସ କରିଥିଲେ। ସେ ଟ୍ୱିଟରରେ ଫରଚୁନର ବିଜ୍ଞାପନ କରୁଥିବା ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କର ଏକ ଛବିକୁ ଦେଇଥିଲେ। ଏହାର କ୍ୟାପସନରେ ସେ ଲେଖିଥିଲେ,’ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଦାଦା, ଆପଣ ଜଲ୍ଦି ଠିକ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ। ସବୁବେଳେ ପରୀକ୍ଷିତ ଓ ଇଉଜ କରାଯାଇଥିବା ଉତ୍ପାଦଗୁଡିକର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ। ସାବଧାନ ଓ ସଜାଗ ରୁହନ୍ତୁ,ଇଶ୍ୱର ଆପଣଙ୍କୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦିଅନ୍ତୁ।’

ହୃଦଘାତ ପରେ ଅଡାନୀ ଉଇଲମର ଅଟକାଇଦେଇଥିଲା ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କର ସମସ୍ତ ବିଜ୍ଞାପନ: ହୃଦଘାତ ହେବା ପରେ ଅଡାନୀ ଉଇଲମର ନିଜର ସେ ସମସ୍ତ ଆଡ଼ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଫରଚୁନ ରାଇସ ବ୍ରାନର ବିଜ୍ଞାପନା କରୁଥିଲେ। ବିସିସିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏବେ ପୁଣି ଅଡାନୀ ଉଇଲମରର ବିଜ୍ଞାପନରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଯଦିଓ,ତେବେ ଅଡାନୀ ଉଇଲମରର ଡେପୁଟି ଚିଫ ଏକଯ୍ୟୁକ୍ୟୁଟିଭ ଅଙ୍ଗସୁ ମଲ୍ଲିକ କହିଥିଲେ,’ଆମେ ସୌରଭଙ୍କ ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ନିୟମିତ ରଖିବୁ। ସେ ଆମର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସଡ଼ର ଭାବେ ଗତି କରିବେ। ଆମେ କେବଳ ନିଜ ଟିଭି ବିଜ୍ଞାପନ ଉପରେ ଅସ୍ଥାୟୀ ରୂପରେ ରୋକ ଲଗାଇଛୁ। ଏହା ଏକ ବହୁତ ହିଁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ମାମଲା(ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କର ହୃଦୟଘାତ ହେବା) ଅଟେ। ଓ ଏହା କାହାରି ସହ ବି ହୋଇଥାଇପାରେ।’

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *