ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ କୁ ସମାଲୋଚନା କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଦେଲେ କଡା ଜବାବ ।

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ କୁ ସମାଲୋଚନା କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଦେଲେ କଡା ଜବାବ, BCCI President Sourav Ganguy answer to IPL criticizer. Cricket, IPL 2020, India, Dada, Nitidina

ଲୋକମାନେ ଭାଗ୍ୟବାନ୍ ଯେ ଭାରତ ଏକ ଦେଶ ଯେଉଁଠାରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ ବୋଲି କହିଲେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ କେତେକ ସମାଲୋଚକ ମାନେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ବଢିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏହିପରି ତତ୍ତ୍ ଠାରୁ ଭିନ୍ନ ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ ସଫଳତା ହେତୁ ଭାରତ ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦାନକାରୀ ହୋଇପାରିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବହୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଲିଗ୍ ରୁ ମିଳିଥିବା ରାଜସ୍ୱ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ ମଧ୍ୟରେ ବାଣ୍ଟିଛି ଯାହା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଉପରେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି ।

ସେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ କିଛି ଭୁଲ୍ ଦେଖନ୍ତି ନାହିଁ କାରଣ ଅନ୍ୟ ଦେଶର ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ଘରୋଇ ଲିଗ୍ ଅଛି ଯାହା କ୍ରୀଡ଼ାର ଅଭିବୃଦ୍ଧିରେ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ମଧ୍ୟ ସମାନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

IPL very much on, all measures will be in place to handle ...
Google

“ଆଇପିଏଲ୍ କାହିଁକି ନୁହେଁ? ଯଦି ବିସିସିଆଇ ଏକ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ ସଫଳ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି, ତେବେ ସେପରି ହୁଅନ୍ତୁ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ବିଗ୍ ବେସ୍ ହଉଛି, ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଶହ ଶହ ଖେଳ ହଉଛି, ମୁଁ ଜଣେ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଟି -୨୦ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇଛି । ସେପଟେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ସୁପର ଲିଗ୍) ଯାଉଛି । ଟି -୨୦ ଲିଗ୍ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଏବଂ କାରିବିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ମଧ୍ୟ ହଉଛି ।

“ଆଇପିଏଲ୍ ଏକ ଭିନ୍ନ ସ୍ତର ଏବଂ ଏକ ଭିନ୍ନ ଲିଗ୍ କୁ ଯାଇଛି । ଏହା କେବଳ ସଫଳ ହୋଇଛି । କୋଭିଡ୍ -୧୯ କାରଣରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ-ଏପ୍ରିଲରେ ଆମକୁ ଆଇପିଏଲ୍ ବାତିଲ୍ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଆମେ କେବଳ ବାହାରକୁ ଯାଇ କହିଲୁ ନାହିଁ ଯେ ଯାହା ହେଉନା କାହିଁକି ଆମକୁ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ ।

ବିସିସିଆଇ ହେଉଛି ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ଏବଂ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ କିନ୍ତୁ ଏହା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଉପାୟରେ ଯୋଗଦାନ ନିଶ୍ଚିତ କରେ ।

“ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ଏକ ବୃହତ ଢଙ୍ଗରେ ଅବଦାନ ରଖିଛି । ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍, ବିଶ୍ୱକପ୍, ଆଇସିସି ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ର ଆୟକୁ ଭାରତ ଅବଦାନ ଦେଇଛି ।

BCCI announces schedule for VIVO IPL 2020
Google

ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଭାବୁଛି ବିଶ୍ୱର ଲୋକମାନେ ଭାଗ୍ୟବାନ୍ ହେବା ଉଚିତ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଏପରି ଏକ ଦେଶ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ, ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ପ୍ରଯୋଜକ ଏବଂ ପ୍ରସାରଣକାରୀମାନେ ଖେଳରେ ଏତେ ଅବଦାନ ଦିଅନ୍ତି ।

ଶେଷରେ, ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ କୁ ସମାଲୋଚନା କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ସକାରାତ୍ମକ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଦେଖିବା ଉଚିତ୍ ।

“ମୁଁ ଭାବୁଛି ଏହାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ସକାରାତ୍ମକ ଦୃଷ୍ଟି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ କାରଣ ଏହା କେବଳ ଭାରତ ନୁହେଁ, ଅନ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଆୟୋଜନ କରୁଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲ୍ ପାଣ୍ଠି ବୋର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଆୟର ୧୦ କିମ୍ବା ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ସମସ୍ତ ବୋର୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ବଣ୍ଟନ କରିବାକୁ ଆମେ ଦେଉଛୁ ।

ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ତେଣୁ କେବଳ ବିସିସିଆଇ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଇସା କିମ୍ବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଂଶ ନେଉ ନାହିଁ, ଆମେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ବାଂଟୁଛୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.