IND VS SL: ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ଼ ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ଦ୍ୱାଦଶ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ହାତରେ ପଠାଇଥିଲେ ଚିଠି, ଚିଠିରେ ଲେଖାଥିଲା…

ଶିଖର ଧୱନଙ୍କର ନେତୃତ୍ୱଧୀନ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ହାତରୁ ୪ ୱିକେଟର ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଛି। ଏହା ସହିତ ୩ଟି ମ୍ୟାଚର ସିରିଜ ୧-୧ର ବରାବର ହୋଇସାରିଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ମୁକାବିଲା କମ ସ୍କୋରର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବହୁତ ପାଖାପାଖି ରହିଲା। ଏହି ମୁକାବିଲା ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ଼ ଦ୍ୱାଦଶ ଖେଳାଳୀ ହାତରେ ମୈଦାନକୁ ଏକ ଚିଠି ପଠାଇବାର ନଜର ଆସିଲେ।

Google

ଏପରି ସେ ୧୮ତମ ଓଭର ଶେଷ ହେବା ପରେ କଲେ, ଯେବେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ସ୍କୋର ୬ ୱିକେଟରେ ୧୧୩ରନ ଥିଲା ଓ ବର୍ଷା ପାଇଁ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଅମ୍ପାୟାର ମାନେ ବେଲସ ହଟାଇ ଦେଇଥିଲେ ଓ ପଡିଆକୁ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡମ୍ୟାନ କଭର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ। ଯଦିଓ ବର୍ଷା ଜଲଦି ହିଁ ଅଟକି ଗଲା ଓ ବିନା ଓଭର କମାଇ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା।

ଡକୱର୍ଥ ଲୁଇସ ସହ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସୂଚନା ପହଞ୍ଚାଇ ଥିଲେ: ଏହି ଛୋଟ ବିରତି ସମୟରେ ଦ୍ରାବିଡ଼ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରୁ ବାହାରି ଆସିଲେ ଓ ୧୨ତମ ଖେଳାଳୀ ସନ୍ଦୀପ ୱାରିଅରଙ୍କୁ ଚିଠି ଦେଇ ମଇଦାନରେ ଦଳ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚାଇବାର ସଂକେତ ଦେଲେ। ଏହି ଚିଠିରେ ଦ୍ରାବିଡ଼ ବୋଧହୁଏ ଦଳକୁ ସନ୍ଦେଶ ପଠାଇବାର ଥିଲା କି ଯଦି ବର୍ଷା କାରଣରୁ ମ୍ୟାଚ ହେବ ନାହିଁ ତେବେ ଡକୱର୍ଥ ଲୁଇସଙ୍କ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ୧୮ଓଭର ପରେ ଶ୍ରୀଲଂକାର ସ୍କୋର କେତେ ହେବ।

Google

ଏହାର ଅନୁସାରେ ୧୮ ଓଭରର ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଲକ୍ଷ୍ୟରୁ ତିନି ରନ ପଛରେ ଥିଲା କିନ୍ତୁ କିଛି ଡେରିରେ ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା ଏବଂ ଓଭରରେ କିଛି ଚେଞ୍ଜ ଦେଖାଗଲା ନାହିଁ। ଧନଞ୍ଜୟ ଡ଼ି ସିଲବା ଓ ଚାମିକା କରୁଣାରତନେ ଦଳକୁ ୪ ବଲ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ବିଜୟ ଆଣି ଦେଇଥିଲେ। ସିଲୱା ୩୪ ବଲରେ ୪୦ ରନ ଏବଂ କରୁଣାରତନେ ୬ ବଲରେ ଅପରାଜିତ ୧୨ ରନ କରିଥିଲେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଓଭରରେ ୫ ୱିକେଟରେ ୧୩୨ ରନ ବନେଇଥିଲେ। ଭାରତ ତରଫରୁ କ୍ୟାପଟେନ ଶିଖର ଧୱନ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ୪୦ କଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *