ବଡ଼ ଖବର: ‘ଭୂତ’ ଅଟକାଇଲା ଜିମ୍ବାୱେ ଏବଂ ବଙ୍ଗଳାଦେଶର ମ୍ୟାଚ! ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି, ଦେଖନ୍ତୁ ଭାଇରଲ ଭିଡିଓ

ଜିମ୍ବାୱେ ଓ ବାଂଲାଦେଶର ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି୨୦ ଅନ୍ତଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ଏକ ଭୟାନକ ଘଟଣା କ୍ୟାମେରାରେ ଆସିଛି। ପ୍ରକୃତରେ ଷ୍ଟମ୍ପ ପାଖରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ନଥିଲା ଓ ରହସ୍ୟମୟ ଭାବରେ ବେଲସ ଓ ୱିକେଟ ମନକୁ ମନ ପଡିଗଲା। ଏହି ଘଟଣା ବାଂଲାଦେଶର ପାଳିର ୧୮ତମ ଓଭର ସମୟରେ ହେଲା, ଯେବେ ମହମ୍ମଦ ସୈଫୁଦ୍ଦିନ ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ଥିଲେ। ତେନ୍ଦଇ ଚତରା ନିଜର ପଞ୍ଚମ ବଲ ପକାଉଥିଲେ। ଏମିତିରେ ତାଙ୍କୁ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ସଫଳତା ମିଳିଲା,ଯେବେ ସୈଫୁଦ୍ଦିନ ପୁଲ ସଟ ଖେଳି ଷ୍ଟମ୍ପସ୍ କୁ ଗୋଇଠା ମାରିଲେ। ପ୍ରକୃତରେ,ସୈଫୁଦ୍ଦିନ ପଛକୁ ଅନାଇ ଦେଖିବାକୁ ଲାଗିଲେ କି କଣ ହେଲା ଯେତେବେଳେ ସେ ବେଲସ ପଡିବାର ଶବ୍ଦ ଶୁଣିଲେ କିନ୍ତୁ କଣ ବାସ୍ତବରେ ବାଂଲାଦେଶୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ହିଟ-ୱିକେଟରେ ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ?

ଅମ୍ପାୟାର ଏହି ବିଚିତ୍ର ସ୍ଥିତିର ଯାଞ୍ଚ କରିବାପାଇଁ ନେଲେ।ଏହାପରେ ଯେଉଁ ଫୁଟେଜ ମିଳିଲା, ସେଥିରେ ଦେଖାଯାଉଥିଲା କି ବେଲସ ପବନରେ ପଡିଯାଇଛି।ରିପ୍ଲେରେ ଦେଖାଗଲା କି ସୈଫୁଦ୍ଦିନ ଷ୍ଟମ୍ପସର କିଛି ଇଞ୍ଚ ଦୂରରେ ରହିଥିଲେ। ଏହାପରେ ଷ୍ଟମ୍ପସକୁ ତାର ମୂଳ ସ୍ଥିତିରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରିଦିଆଗଲା। ଯଦିଓ ଏହି ରହସ୍ୟର ଖୁଲାସା ହୋଇପାରିନାହିଁ କି ପ୍ରକୃତରେ ବେଲସ କିପରି ପଡିଲା।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣା ଉପରେ ନିଜର ମତାମତ ଦେବାର ଦେଖାଯାଇଛି। ଯଦିଓ,ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ‘ଭୂତ’ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଏହି ମଜାଦାର ଭିଡିଓକୁ ସେୟାର କରୁଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ କହିଥିଲେ କି ଭୂତ ନେଇଥିବା ଫାଷ୍ଟ ୱିକେଟ..

କହିଦେଉଛୁ କି ଓପନିଙ୍ଗ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ୱେସଲେ ମଧେୱେରେ ସର୍ବାଧିକ ୭୩ ରନ କଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ଜିମ୍ବାୱେ ଶୁକ୍ରବାର ବାଂଲାଦେଶକୁ ୨୩ ରନରେ ହରାଇକରି ହରାରେ ବାଂଲାଦେଶର ବିରୁଦ୍ଧରେ ତିନି ମ୍ୟାଚର ଟି୨୦ ସିରିଜ ଜିତିବାର ଆଶାକୁ ବଞ୍ଚାଇ ରଖିଲା। ଜିମ୍ବାୱେ ଗୋଟିଏ ବଲ ଥାଇ ବାଂଲାଦେଶକୁ ୧୪୩ ରନରେ ଆଉଟ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ୧୬୬-୬ର ସ୍କୋର ବନେଉଥିଲା। ଘରୋଇ ଦଳକୁ ଗୁରୁବାରକୁ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ୮ ୱିକେଟ ହରାଇବାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାର ସହଯୋଗ ମିଳିଥିଲା।

ଘରୋଇ ଦଳର ଏହା ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ଥିଲା। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସବୁ ଫର୍ମାଟରେ ତାଙ୍କୁ ୬ ମୌକାରେ ହାରିବାର ସାମ୍ନା କରିଥିଲା। ଟେଷ୍ଟରେ ମିଳିଥିବା ଭାରି ପରାଜୟ ପରେ ଜିମ୍ବାୱେକୁ ତିନି ଦିନିକିଆ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ବି ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଲା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *