ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କୁ ଚାନ୍ସ ଦେଲେନି କୋହଲି, ଦେଇଛନ୍ତି ଏମିତି ବୟାନ

ଭାରତ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ବର୍ଷା କାରଣରୁ ଡ୍ର ହୋଇଗଲା। ଯଦିଓ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ବିଜୟ ନଜର ଆସୁଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବର୍ଷା କାରଣରୁ ପଞ୍ଚମ ଦିନରେ ଗୋଟିଏ ବି ବଲ ପକା ଯାଇ ପାରିଲାନାହିଁ।ମ୍ୟାଚ ଡ୍ର ହେବା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଯାହା କହିଲେ, ତାହାପରେ ଅନୁମାନ ଲଗାଯାଉଛି କି ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଏହି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସିରିଜରେ ଆର ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କୁ ବାହାରେ ବସିବାର ଦେଖାଯାଇପାରେ।

Google

କୋହଲି କହିଲେ କି ତାଙ୍କୁ ଭଲ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶ ମିଳିଯାଇଛି। ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ କହିଲେ କି ଏହି ଦଳ ଆଗକୁ ବଢି ଆମପାଇଁ ଆଦର୍ଶ ଦଳ’ ହେବ। କୋହଲିଙ୍କ ଏହି ବୟାନର ଅର୍ଥ କି ଭାରତ ବାକିଥିବା ୪ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ୪ଟି ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଓ ଏକ ସ୍ପିନରର ସଂଯୋଜନା ସହ ଓହ୍ଲାଇବେ। ଏମିତିରେ ଆର ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୁସ୍କିଲ ହୋଇଯିବ, କାରଣ ଏହି ଦଳର ଆଗକୁ ଯିବାର ଅର୍ଥ ହେବ ଆର ଅଶ୍ୱିନୀ ଓ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସି ଜଣଙ୍କୁ ମୌକା ମିଳିବ।

ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା ପ୍ରମୁଖତା: ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରମୁଖତା ଦିଆଯାଇଥିଲା।ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟର ଦୁଇଟି ପାଳିରେ ଜାଡେଜାଙ୍କୁ କୌଣସି ସଫଳତା ମିଳିନଥିଲା। ଯଦିଓ ସେ ୫୬ରନର ଶାନଦାର ପାଳି ଖେଳିଥିଲେ। ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରୁ ଆର ଅଶ୍ୱିନୀ ବାହାର ହେବା ଉପରେ ପୂର୍ବ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳୀ ଭିଭିଏସ ଲକ୍ଷ୍ମଣ କହିଥିଲେ କି ସେ ସବୁବେଳେ ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ଜାଗା ଦେବେ, କାରଣ ସେ ଜଣେ ଆକ୍ରମକ ବିକଳ୍ପ ଅଟନ୍ତି।

Google

ସେ କହିଥିଲେ କି ବର୍ଷାର ଆଶଙ୍କା ସତ୍ତ୍ୱେ ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କୁ ଦଳରେ ରଖିଥାନ୍ତେ, କାରଣ ସେ ଜଣେ ମ୍ୟାଚ ବିଜେତା ଅଟନ୍ତି। ସେ କହିଥିଲେ କି ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ୪ଟି ଆକ୍ରମକ ବୋଲରଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି ଓ ଜାଡେଜା ୫ମ ବୋଲର ହୋଇପାରନ୍ତି। ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କ ଖେଳିବା ଦ୍ଵାରା ଅଧିକ ସୁଯୋଗ ହୋଇଥାନ୍ତି ଓ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ସ୍ଥିତି କିଛି ଅଲଗା ହୋଇଥାନ୍ତା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *