ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ଼ଙ୍କୁ ମିଳିବ ନାହିଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ପଦ! ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ ପରେ ନେଲେ ଏହି ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ପୂର୍ବ ଭାରତର କ୍ୟାପଟେନ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ଼ ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀର କ୍ରିକେଟ ପ୍ରମୁଖର ପଦ ପାଇଁ ପୁଣି ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଏପରି ଖବର ଥିଲା କି ନଭେମ୍ବରରେ ଟି୨୦ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ଼ ଭାରତୀୟ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ହୋଇପାରନ୍ତି କାରଣ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ନିଜ ସମୟସୀମା ଆଗକୁ ନବଢାଇବାର ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ଼ ଦ୍ରାବିଡ଼ଙ୍କ ଦୁଇବର୍ଷର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଶେଷ ହେବାପରେ ଆବେଦନ ମଗାଇ ଥିଲେ। ନୂଆ ସମ୍ବିଧାନ ଅନୁସାରେ ଅନୁବନ୍ଧରେ ବିସ୍ତାରର କୌଣସି ପ୍ରବନ୍ଧ ନାହିଁ ଓ ଚୟନର ପକ୍ରିୟା ନୂଆ ଢଙ୍ଗରେ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଏ।

Google

ବିସିସିଆଇର ଏକ ସୂତ୍ର ନାମ ନଜଣାଇବା ସର୍ତ୍ତରେ ପିଟିଆଇକୁ କହିଲେ,’ହଁ, ରାହୁଲ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରମୁଖର ପଦ ପାଇଁ ପୁନଃ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଏବେ ବାସ୍ତବରେ ସେଣ୍ଟର ଅଫ ଏକ୍ସିଲେନ୍ସ ହୋଇଥିବା ଏନସିଏର ଚେହେରା ବଦଳାଇବାରେ ସେ ଯେଉଁ ଭଲ କାମ କରିଛନ୍ତି ତାକୁ ଦେଖି ଏହା ବୁଝିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବୁଦ୍ଧିମାନ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ କି ସେ ପଦରେ ରହିପାରନ୍ତି।’ସେ କହିଲେ,’ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାହୁଲଙ୍କ ଛଡା କୌଣସି ବଡ ନାମ ପଦ ନିମନ୍ତେ ଆବେଦନ କରିନାହାନ୍ତି।’

ଜଣା ପଡ଼ିଛି କି ବିସିସିଆଇ ଆବେଦନ ଜମା କରିବାର ତାରିଖରେ କିଛି ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଯେଉଁଥିରେ କି ଆଗ୍ରହୀ ପ୍ରାର୍ଥିମାନେ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ପୂରା ସମୟ ମିଳିପାରିବ। ସୂତ୍ରରୁ ଜଣା ପଡ଼ିଛି କି,’ବିସିସିଆଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଅଧିକାରୀମାନେ ସମୟସୀମାକୁ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ରୁ କିଛି ଦିନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ରାହୁଲ ଚାଲୁଛନ୍ତି ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଏହି ପଦ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବା ଅଧିକ ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ। ଏହା କେବଳ ଔପଚାରିକତା ଭଳି ଅଟେ କିନ୍ତୁ ହଁ ନିପକ୍ଷ ହେବାପାଇଁ ଆଉ କିଛି ଦିନ ଦିଆଯାଇଛି ଯଦି କାହାକୁ ଲାଗିବ କି ସେ ଦାବିଦାରୀ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି ତେବେ।’ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗ୍ରସ୍ତ ପରେ ଦ୍ରାବିଡ଼ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସହିତ ବଡ଼ ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଆବେଦନ କିନ୍ତୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି ଯେ ସେ ଏବେବି ଯୁବା କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ସହ କାମ କରିକି ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମକୁ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଇଛୁକ ଅଛନ୍ତି।

Google

ରାହୁଲ ଦ୍ରାଭିଡ ନେବେ ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଓ ଶୁଭମନ ଗିଲଙ୍କ ଉପରେ ଫଇସଲା: ଆହତ ହୋଇଥିବା ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଓ କମଲେଶ ନଗରକୋଟି ଏନସିଏ ପହଞ୍ଚିଗଲେଣି। ଶୁଭମନ ଗିଲ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଅଛନ୍ତି।କେକେଆରର ଏହି ତିନି ଖେଳାଳି ରିହାଇବିଲିଟେସନ ସହ ଫିଟନେସ ପରୀକ୍ଷଣ ଦେବେ ଓ ଏହା ଆଧାରରେ ଜଣା ପଡିବ କି ସେ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିବେ ନା ନାହିଁ। ସୂତ୍ର ମୁତାବକ ନଗରକୋଟି ଓ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ରିହାଇବିଲିଟେସନ ସହ ଫିଟନେସ ସତ୍ର କରୁଛନ୍ତି। ଏନସିଏ ତାଙ୍କୁ ଫିଟ ହେବାର ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ଦେଲେ ସେ କେକେଆର ସହ ୟୁଏଇ ଗ୍ରସ୍ତ କରିବେ। ଗିଲ ଏବେ ବି ସେଠାରେ ଟ୍ରେନିଂ କରୁଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *