ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳକୁ ଲାଗିଲା ବଡ଼ ଝଟକା! ଏହି ଖତରନାକ ବୋଲର ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜ ସମେତ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ, ଆସେସ ଏବଂ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ରୁ ହେଲେ ବାହାର

ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୫ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଖେଳୁଥିବା ଇଂଲଣ୍ଡର ଦଳକୁ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ଇଂଲଣ୍ଡର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚ୍ଚର କ୍ଷତ କାରଣରୁ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ,ୱାର୍ଲଡ଼ କପ ଟି୨୦ ରୁ ବାହାରି ଯାଇଛନ୍ତି।ଏତିକି ନୁହେଁ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚ୍ଚର ଆସେସ ସିରିଜରେ ବି ଖେଳି ପାରିବେ ନାହିଁ। IPL ୨୦୨୧ ର ଅନ୍ୟ ସତ୍ରରେ ବି ଆର୍ଚ୍ଚର ଖେଳିପାରିବେ ନାହିଁ। ଡାହାଣ କହୁଣୀରେ ଆଘାତ ପୁଣି ଥରେ ଦେଖାଦେଇଛି ଓ ଏବେ ଏହି କାରଣରୁ ସେ ପୁରା ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୋଲିଂ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚ୍ଚର ଇଂଲଣ୍ଡର ମ୍ୟାଚ ବିଜେତା ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଏକ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ କ୍ଷତ କାରଣରୁ ବାହାରିଯିବା ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ପାଇଁ ବଡ଼ ଝଟକା ଭଳି ଅଟେ।

Google

କହିଦେଉଛୁ କି ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚ୍ଚର ଗତ ସପ୍ତାହରେ ନିଜ ଡାହାଣ କହୁଣୀର ପରୀକ୍ଷା କରାଇଥିଲେ। ପରୀକ୍ଷାରୁ ଜଣାପଡିଲା କି ତାଙ୍କ କହୁଣୀରେ ପୁରୁଣା ଅସୁବିଧା ପୁଣି ଥରେ ଦେଖାଦେଉଛି। ଇସିବି ବୟାନରେ କହିଲା,ଇଂଲଣ୍ଡ-ୱେଲସ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ଼ ପୃଷ୍ଟି କରିଛି।’ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି,”ଏହି କାରଣରୁ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ସିରିଜ, ଆଇସିସି ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଆସେସ ସିରିଜରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ।’

ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚ୍ଚରଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ବିପଦରେ ଅଛି?: ପ୍ରାୟ ୨୬ବର୍ଷର ବୟସରେ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚ୍ଚରଙ୍କ କହୁଣୀର ଆଘାତ ବଡ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ଅଟେ। ଆର୍ଚ୍ଚର ନିଜ ଆଘାତ କାରଣରୁ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରୁ ଅଧିକ ବେଞ୍ଚ ଉପରେ ବସୁଥିବାର ଦେଖାଦେଉଛନ୍ତି। ଆର୍ଚ୍ଚରଙ୍କ ଆଘାତ ଯେବେ ପ୍ରଥମ ଥର ହୋଇଥିଲା ସେବେ ଏହି ବୋଲର କେବଳ ୬ଟି ଟେଷ୍ଟ,୩ଟି ଦିନିକିଆ ଓ ୧୧ଟି ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିଲେ।

Google

ଆର୍ଚ୍ଚରଙ୍କ ବୟସ ଏବେ କମ ଅଛି ସେ ଫେରିପାରିବେ କିନ୍ତୁ ଏହି ବୋଲରର ଆସେସରୁ ଏହାର ହେବା ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ବଡ ଝଟକା ଅଟେ। ପ୍ରକୃତରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚ୍ଚର, ମାର୍କ ଉଡ଼ ଓ ଓଲି ଷ୍ଟୋନଙ୍କ ଗତି ଓ ବାଉଁସ ର ବ୍ୟବହାର କରି ଏସେଜକୁ ଜିତିବାର ଯୋଜନା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏହି ତିନିଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସବୁଠାରୁ ଖତରନାକ ବୋଲର ଆର୍ଚ୍ଚର ହିଁ ବାହାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚ୍ଚର ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ କେତେ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏହା କହିବାର ଦରକାର ନାହିଁ। ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ଆର୍ଚ୍ଚର ହିଁ ଇଂଲଣ୍ଡର ବୋଲିଂ ଭାର ସମ୍ଭାଳିଥିଲେ ଓ ସେ ଫାଇନାଲରେ ସୁପର ଓଭର ପକାଇ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ବିଶ୍ୱ ବିଜେତା କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ଭୂମିକା ନିଭାଇଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *