IPL ୨୦୨୧: ୧୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଆଇପିଏଲ, ମୁମ୍ବାଇ ଓ ଚେନ୍ନାଇ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ, ଦେଖନ୍ତୁ ଲିଷ୍ଟ

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧କୁ କରୋନା ଭାଇରସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରୀ କାରଣରୁ ଅଧାରୁ ହିଁ ସ୍ଥଗିତ କରିବା ପାଇଁ ପଡିଥିଲା।ଏହି ବଡ଼ ଲିଗରେ ବାୟୋ ବବୁଲରେ ଲଗାତର ଖେଳାଳି କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମଣ ହେଉଥିଲେ। ଏବେ ଫ୍ୟାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖିବୁ ୧୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ବାକିଥିବା ମ୍ୟାଚ ହେବ ବୋଲି ଘୋଷଣା ହୋଇଅଛି।

Google

୧୯ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଆଇପିଏଲ: ୪ ମଇକୁ କରୋନା ଭାଇରସ କାରଣରୁ ସ୍ଥଗିତ କରାଯାଇଥିବା ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ବାକିଥିବା ମ୍ୟାଚ ଏବେ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଖେଳାଯିବ ଓ ଏହାର ଫାଇନାଲ ଅକ୍ଟୋବରରେ ହେବ। ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ବାକିଥିବା ମ୍ୟାଚ ୧୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଓ ଏହାର ଫାଇନାଲ ୧୫ ଅକ୍ଟୋବରକୁ ଖେଳାଯିବ।

ଏହି ଦୁଇ ଟିମ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ: ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ଆହୁରି ୩୧ ମ୍ୟାଚର ଆୟୋଜନ ହେବା ବାକିଅଛି ଓ ଏହି ସବୁ ମ୍ୟାଚ ୟୁଏଇର ତିନୋଟି ଷ୍ଟାଡିୟମ ସାରଯାହା , ଅବୁ ଧାବିରେ ଖେଳାଯିବ। ଏଏନଆଇର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଦୁବାଇରେ ଅକ୍ଟୋବର ୧୦କୁ ପ୍ରଥମ କ୍ୟାଲିଫାୟର ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ। ଏହା ପରେ ଏଲିମେନିଟର ମ୍ୟାଚ ୧୧ ଅକ୍ଟୋବରକୁ ସାରଯାହାରେ ଖେଳାଯିବ। ଏହା ପରେ ୧୩ ଅକ୍ଟୋବରକୁ ସାରଯାହାରେ କ୍ୟାଲିଫାୟର ୨ ଖେଳାଯିବ।

ସେହିପରି ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାଗରେ ହେବ। ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ଆହୁରି ୩୧ ମ୍ୟାଚର ଆୟୋଜନ ହେବା ବାକିଅଛି ଓ ଏହି ସବୁ ମ୍ୟାଚ ୟୁଏଇର ତିନୋଟି ଷ୍ଟାଡିୟମ ସାରଯାହା ,ଆବୁଧାବିରେ ଖେଳାଯିବ।ଏହି ସଂସ୍କରଣର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ୧୫ ଅକ୍ଟୋବରକୁ ଖେଳାଯିବ।

୧୭ ଅକ୍ଟୋବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ: ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପର ଆରମ୍ଭ ୧୭ ଅକ୍ଟୋବରରୁ ୟୁଏଇରେ ହେବ। ଏହି ବିଶ୍ୱକପରେ ୧୬ ଟିମ ଭାଗନେବେ ଯେବେକି ଏହାର ଫାଇନାଲ ୧୬ ନଭେମ୍ବରକୁ ଖେଳାଯିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା ହୋଇଛି।ବି ସିସିଆଇ ଅଧିକାରୀକ ରୂପରେ ଏହାର ଘୋଷଣା କରିନାହିଁ। ଏହି ବିଶ୍ୱକପ ଆଇପିଏଲ ଫାଇନାଲର ଅଳ୍ପ ଦିନ ପରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଆଇପିଏଲ ଫାଇନାଲ ୧୫ ଅକ୍ଟୋବରକୁ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *