IPL ୨୦୨୧:ସୁରେଶ ରାଇନା ଦିଲ୍ଲୀ ଉପରେ ବାହାର କଲେ ରାଗ, ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ। ପଢନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର।

ସୁରେଶ ରାଇନା ଆଇପିଏଲରେ ଧମକାଦାର ଭାବରେ ଫେରିଛନ୍ତି। ସେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ୫୪ ରନର ପାଳି ଖେଳିକରି କହିଦେଇଛନ୍ତି କି ସେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ସବୁଠାରୁ ଖତରନାକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଭାବରେ କଣ ପାଇଁ ଗଣା ହୁଅନ୍ତି। ସୁରେଶ ରାଇନା ଶନିବାରକୁ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏହି ପାଳି ଖେଳିଲେ। ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ ତାଙ୍କର ଏହି ପାଳିର ବଦଳରେ ୧୮୮ ରନ କଲା।

Google

କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀ ଭୁଲି ନ ଥିବେ କି ସୁରେଶ ରାଇନା ଗତ ବର୍ଷ ୟୁଏଇରେ ହୋଇଥିବା ଆଇପିଏଲ(ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦)ରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ। ରାଇନା ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ରେ ଖେଳିବାକୁ ଯାଇ ତ ଥିଲେ,କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ସେଠି କାହା ସହ ଝଗଡା ହୋଇଗଲା। ସେଥିରୁ ରାଗିକରି ରାଇନା ନିଜ ଦେଶକୁ ଫେରିଆସିଲେ। ଏବେ ସେ କାହା ଉପରେ ରାଗିଥିଲେ କିମ୍ବା ଝଗଡା କରିଥିଲେ,ଏହା ତ ଆଜି ବି ଗୁପ୍ତ ଅଛି। ହେଲେ ଏହା ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ଅଛି କି ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସକୁ ତାର ବହୁମୂଲ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିଥିଲା ଓ ସେ ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ତାର ସବୁଠୁ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ୭ ନମ୍ବରରେ ରହିଥିଲା।

ସୁରେଶ ରାଇନା ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ରେ ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଏହାର ଘୋଷଣା ଧମକାଦାର ବ୍ୟାଟିଂରେ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଯେବେ ଶନିବାରକୁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ତେବେ ଚେନ୍ନାଇର ଦଳ ୭ ରନରେ ୨ ୱିକେଟ ହରାଇ ସଙ୍କଟରେ ଥିଲା। ରାଇନା ସବୁବେଳେ ଭଳି ବିରୋଧୀ ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରହାର କଲେ ଓ ଚାପକୁ ବାୟୁରେ ଉଡାଇଦେଲେ। ସେ ୩୬ ବଲରେ ୫୪ ରନର ଭଲ ପାଳି ଖେଳିଲେ ଓ ଆଉଟ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ଦଳକୁ ମଜଭୁତ ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଦେଲେ। ସେ ୧୬ତମ ଓଭରର ପ୍ରଥମ ବଲରେ ଯେବେ ରନ ଆଉଟ ହେଲେ ତେବେ ଚେନ୍ନାଇର ରନ ୧୩୭ ରନ ହୋଇଥିଲା।

Google

ସୁରେଶ ରାଇନାଙ୍କର ପାଳିକୁ ୨ଟି ଭାଗରେ ବାଣ୍ଟିବା ତେବେ ସଠିକ ଅନୁମାନ ଲଗାଇବା କି ସେ କେଉଁ ପ୍ରକାରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କଲେ। ଯେବେ ସେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ ତେବେ ତାଙ୍କର ଦଳ ପ୍ରେସରରେ ଥିଲା। ବୋଲର ଲୟରେ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ରାଇନା ଏହି ସମୟରେ ସିଙ୍ଗଲ-ଡବଲରେ ଫୋକସ କଲେ ଓ ପ୍ରଥମ ୧୬ଟି ବଲରେ ୧୬ ରନ ହିଁ କରିଥିଲେ। ରାଇନା ପରବର୍ତ୍ତୀ ୨୦ଟି ବଲରେ ୩୮ ରନ କଲେ ଓ ଏହି ସମୟରେ ୩ଟି ଛକା ଲଗାଇଲେ।

Google

ସୁରେଶ ରାଇନା ଏହି ପାଳିରୁ ଜଣେଇଦେଲେ କି ଆଇପିଏଲରେ ପ୍ରେସରର ସମୟରେ ପାଳି କିପରି ଆଗକୁ ବଢ଼ାଯାଏ। ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସରେ ଗତ ବର୍ଷ ଏହିପରି ଖେଳାଳୀଙ୍କର ଅଭାବ ଥିଲା,ଯାହାର ପରିଣାମ ତାକୁ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ସିଏସକେର ଫ୍ୟାନ ମାନେ ଆଶା କରିପାରନ୍ତି କି ସୁରେଶ ରାଇନା ଏହିଥର ଗତ ବର୍ଷର ମଧ୍ୟ ଭରପାଇ କରିଦେବେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *