ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଶେଷରେ ଖୋଲିଲେ ମୁହଁ, ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ନମିଳିବାରୁ କହିଛନ୍ତି ଏମିତି କଥା, ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଖବର ।

suryakumar yadav finally opened he said this because he could not selected in the Indian team, Suryakumar Yadav, Cricket, Nitidina

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କ ଭିତରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ଚୟନ ନକରିବାରୁ ସେ ନିରାଶ ହେବା ସହିତ ଅନ୍ୟ କ୍ରିକେଟ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ମଧ୍ୟ ନିରାଶ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ଏହି ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ୟୁଏଇରେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ ରେ ନିଜର ଶାନଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଇ ନିଜର ଦବିଦାର ଦେଖାଇଥିଲା । ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବାହାର ରଖିବାପରେ କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି ।

IPL 2020 MI vs RR Live Scoreboard: Suryakumar Yadav's 79 helps Mumbai post  193/4 vs Royals- The New Indian Express
Google

୩୦ ବର୍ଷର ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଆଇପିଏଲର ୧୩ ତମ ସିଜିନ ୪୦ ହାରରେ ୪ ଟି ଅର୍ଧଶତକ ସହିତ ୪୮୦ ରନ କରିଥିଲେ । ସେ ଚମ୍ପିୟାନ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ତରଫରୁ ଇଶାନ କିଷାନଙ୍କ ୫୧୬ ଓ କ୍ୱିଣ୍ଟନ ଡ଼ି କକଙ୍କ ୫୦୩ ପରେ ତୃତୀୟ ନମ୍ବର୍ ସ୍ଥାନରେ ରହିଲେ । ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା ହୋଇନଥିବା ବେଳେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ନିରାଶ ହେବା ସ୍ୱାଭାବିକ ଥିଲା । ତାଙ୍କର ଅଣ-ଚୟନକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ ଆଲୋଡ଼ନ ଦେଖାଦେଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ । ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ରୟାଲ ଚାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ବିପକ୍ଷରେ ୪୩ ବଲ ୭୯ ରନ କରି ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ୫ ୱିକେଟରେ ବିଜୟୀ କରାଇବା ପାଇଁ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଥିଲେ ।

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆରେ ସିଲେକ୍ସନ ନହେବାରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ କହିଥିଲେ କି, ସେ ବହୁତ ନିରାଶ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଓ ସେ କହିଥିଲେ, ସେ ବ୍ୟାଟିଂରେ ବିଗତ ଦୁଇବର୍ଷ ହେବ କେବଳ ଆଇପିଏଲ ନୁହେଁ ବରଂ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଆସୁଛନ୍ତି ।

India vs Australia: Couldn't Train the Day I Wasn't Picked for Australia  Tour, Reveals Suryakumar Yadav
Google

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ସ୍ପୋର୍ଟସ ତକ କୁ ସୂଚନା ଦେଇ କହିଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଚୟନ ହେଲା ସେତେବେଳେ ସେ ଜିମ ରେ ଥିଲେ ଓ ସେ ସିଲେକ୍ସନ ହୋଇନଥିବା ଦେଖି ବହୁତ ନିରାଶ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହାଉପରେ ସେ ବେଶୀ ସମୟ ଭାବିନଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ, ଚୟନ ସମୟରେ ଜିମରେ ଥିଲି କାରଣ ଆମ ପାଖରେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ଛୁଟି ଥିଲା ଓ ମୁଁ ଚୟନ ଉପରେ ମନ ନଦେଇ ଅନ୍ୟ କାମରେ ମନ ଲଗାଇଥିଲି ଯେତେବେଳେ ସିଲେକ୍ସନ ରେଜଲ୍ଟ ଆସିଲା ସେତେବେଳେ ମୋର ନାମ ନଥିଲା ଓ ମୁଁ କହିସାରିଛି କି, ନିରାଶ ହୋଇଯାଇଥିଲି ।

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ କହିଥିଲେ, ମୁଁ ସେତେବେଳେ ଏହା ଭାବିଥିଲି କି, କଣ କୌଣସି ବିଶେଷ ସ୍ଥାନ ଅଛି ଯେଉଁଠି ମୁଁ ଭାରତୀୟ ଦଳପାଇଁ ଖେଳିପାରିବି । ମୋତେ ସେଦିନ ରାତିରେ ଖାଇବାକୁ ଇଛା ହେଉନଥିଲା ଓ ମୁଁ ସେଦିନ କାହା ସହିତ ବେଶୀ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିନଥିଲି ।

ତେବେ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ଏକ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଥିଲା ଯାହା ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥିଲା । କୋହଲି ବିରୋଧୀ ଦଳର ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ କୌଣସି ସୁଯୋଗ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ କୋହଲି ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ଅଶାନ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ବେଳେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ।

Virat Kohli of the Royal Challengers Bangalore and Surya Kumar Yadav of Mumbai Indians during match 48 of IPL 2020 at Sheikh Zayed Stadium, in Abu Dhabi.
Google

ଯାଦବ ନିକଟରେ ଘଟଣାକୁ ଖୋଲି କହିଥିଲେ ଯେ ଖେଳ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଜିନିଷଗୁଡିକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠିକ୍ ଅଛି ।

“ଏହା ସବୁ ପ୍ରବୃତ୍ତ ଥିଲା । ବିରାଟ କୋହଲି ଜଣେ ବିରାଟ କ୍ରିକେଟ୍ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଏବଂ ସେ ଏହି ଖେଳକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଭାବରେ ଖେଳନ୍ତି । ଉଭୟ ଦଳ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳ ଥିଲା ଏବଂ ଯାହା ଘଟିଲା, ଖେଳ ସମୟରେ ଏହା କରିଥିଲା ବୋଲି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସାକ୍ଷାତକାରରେ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଟାଇମ୍ସକୁ କହିଛନ୍ତି ।

“ଖେଳ ପରେ ଆମେ ଏହା ବିଷୟରେ ହସିଥିଲୁ ଏବଂ ସେ ମୋ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ମୋତେ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଥିଲେ । ବିରାଟଙ୍କ ବ୍ରାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ହେଉଛି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀ ଏବଂ ସେ ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟ୍ ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିବା କେବଳ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ । ଶେଷରେ ମୁଁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଆଡକୁ ଚାହିଁଥିଲି ଏବଂ ଖେଳ ଜିତିବା ବହୁତ ମଜା ଥିଲା । ”

Ignored Suryakumar Yadav makes statement against RCB as Mumbai Indians put  one foot in play-offs- The New Indian Express
Google

ଡ଼ି କକ, ଇଶାନଙ୍କ ସହିତ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ଫର୍ମ ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପଞ୍ଚମ ଥର ଟ୍ରଫି ଜିତିପାରିଥିଲା । ଟିମ ଲଗାତାର ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଚମ୍ପିୟାନ ହେଲା ଓ ସମୁଦାୟ ପଞ୍ଚମ ଥର ଚମ୍ପିୟାନ ହୋଇପାରିଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.