ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଜାମିନ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ । ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ମିଳିଲାନି ଜାମିନ ।

Sushant Singh Rajput death Mumbai court denies bail to Rhea Chakraborty in drug case, ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଜାମିନ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ । ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ମିଳିଲାନି ଜାମିନ ।, Sushant Singh Rajput death case, Rhea Chakraborty, Bollywood, Sushant Singh Rajput, Justice for Sushant Singh Rajput, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown, Unlock 3.0, Sushant Singh Rajput, Bollywood, CBI, NCB, Mumbai Court

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ମୁମ୍ବାଇ କୋର୍ଟ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଜାମିନ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଦାଲତ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ଜଡିତ ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ (ଏନସିବି) ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରେହ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାଇ ସୋଭିକ ଦେଇଥିବା ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି ।

ଅଭିନେତାଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ପୂର୍ବରୁ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ କୋର୍ଟ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା ।

ଆଜି ନାର୍କୋଟିକ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ଏବଂ ସାଇକୋଟ୍ରୋପିକ୍ ପଦାର୍ଥ (ଏନଡିପିଏସ୍) ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟର ଶୁଣାଣି ମାମଲାର ବିଚାରପତି ଜି ବି ଗୁରୁଓଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରାଯାଇଛି ।

Sushant Singh Rajput death: Mumbai court denies bail to Rhea Chakraborty in drug case
Google

ଗୁରୁବାର ଦିନ, ଏନସିବି ରିୟାଙ୍କ ନିବେଦନକୁ ଦୃଢ ବିରୋଧ କରିଥିଲା ଏବଂ ଶୋଭିକ ଏବଂ ସ୍ୱର୍ଗତ ଅଭିନେତାଙ୍କ ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ରାଜପୁତଙ୍କ ପାଇଁ ଡ୍ରଗ୍ କ୍ରୟ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲା ।

ଏନସିବି ଦାବି କରିଛି ଯେ ରିୟା “ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଡ୍ରଗ୍ସ ସେବନ ବିଷୟରେ ସଚେତନ ଥିଲେ” ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଡ୍ରଗ୍ସ କିଣିବା ପାଇଁ ନିଜକୁ ଅପରାଧର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ଏଜେନ୍ସି ଏକ ବିବୃତ୍ତିକୁ ମଧ୍ୟ ସୂଚିତ କରିଛି, ଯାହା ଦାବି କରିଛି ଯେ ରିୟା ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ଭାବରେ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା କୋର୍ଟରେ ଆଇନଗତ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣୀୟ ହେବ । ରିୟା ତାଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ପତ୍ରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ପରେ ସେ ଏହି ବିବୃତ୍ତିକୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିନେଇଛନ୍ତି ।

ଏନସିବି କହିଛନ୍ତି, “ଆବେଦନକାରୀ (ରିୟା) ଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ସେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବା ପାଇଁ ସାମୁଏଲ ମିରାଣ୍ଡା (ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଗୃହରକ୍ଷୀ) ଏବଂ ଦୀପେଶ ସାୱନ୍ତ (ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ରୋଷେଇ) ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଡ୍ରଗ୍ସ ପାଇଁ ସେ ଦେୟ ଦେଉଥିଲେ। ଏହା ବଜାୟ ରଖିବାବେଳେ ଏହା ପ୍ରମାଣ କରେ ଯେ ରିୟାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଡ୍ରଗ୍ସ,“ଆର୍ଥିକ” ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ “ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଥିଲା”, ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେ ନାର୍କୋଟିକ୍ ଡ୍ରଗ୍ ଏବଂ ସାଇକୋଟ୍ରୋପିକ୍ ପଦାର୍ଥ (NDPS) ଅଧିନିୟମର ଧାରା 27A ଅନୁଯାୟୀ ଅପରାଧୀ ।

Sushant Singh Rajput death: Mumbai court denies bail to Rhea Chakraborty in drug case
Google
ଅବୈଧ ଟ୍ରାଫିକକୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗର ସର୍ବାଧିକ ୨୦ ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡ ରହିଛି ଏବଂ ଏହା ଜାମିନଯୋଗ୍ୟ ନୁହେଁ ।

ତାଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନପତ୍ରରେ ରିୟା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଚାର୍ଜ କରିବାକୁ କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ । “ପ୍ରକୃତ କଥା ହେଉଛି ଯେ ଏନସିବି ରିୟା ଏବଂ କୌଣସି ଡ୍ରଗ୍ ବେପାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରକାଶ କରି ନାହିଁ । ଏନସିବିର ମାମଲା ହେଉଛି ଯେ ରିୟା କେବଳ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଘର ମ୍ୟାନେଜର ସାମୁଏଲ ମିରାଣ୍ଡା, ତାଙ୍କ ରୋଷେଇ ଦିପେଶ ସାୱନ୍ତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଶୋଭିକ୍ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ସହ ସଂଯୁକ୍ତ ବୋଲି ତାଙ୍କ ଓକିଲ ସତୀଶ ମନେଶିନ୍ଦେ କହିଛନ୍ତି ।

ଜଣେ ଏନସିବି ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ଯୋଗାଇବା ବ୍ୟତୀତ ସେମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରମାଣ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି କି ରିୟା, ଘରର କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଶୋଭିକ୍ ଅନ୍ୟ କାହାକୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ଯୋଗାଉଛନ୍ତି କି ନାହିଁ । ଅଧିକାରୀ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରିୟାଙ୍କ ସମେତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ସେମାନଙ୍କୁ ୬ ମାସ ସମୟ ଅଛି ।

“ସୁଶାନ୍ତ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ ଖାଉଥିଲେ ଏବଂ ରିୟା, ତାଙ୍କ ଭାଇ, ରୋଷେଇଆ ଏବଂ ଗୃହରକ୍ଷୀଙ୍କୁ ତାହା ଆଣିବାକୁ କହୁଥିଲେ । ସେ ନିଜେ ଏହାକୁ ସିଧାସଳଖ କ୍ରୟ କରିନାହାଁନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଜାଣିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ଏକ ନିଶା କାରବାର କରୁଛନ୍ତି, ଯାହା ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଅପରାଧ ଅଟେ ।

Sushant Singh Rajput death: Mumbai court denies bail to Rhea Chakraborty in drug case
Google

ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବାବେଳେ ଏନସିବି ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ବେଆଇନ ଡ୍ରଗ୍ କାରବାର ସହ ଜଡିତ ଆର୍ଥିକ କାରବାରକୁ ସୁଗମ କରିବା ପାଇଁ ରିୟା ତାଙ୍କ କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡ ଏବଂ ପେମେଣ୍ଟ ଗେଟୱେ ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି, ଯାହା କଲ ଡାଟା ରେକର୍ଡ, ହ୍ଟସ୍ଆପ୍ ଚାଟ୍ ଏବଂ ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ବିବୃତ୍ତି ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ସହ-ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏଜେନ୍ସି ତା’ର ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ଆହୁରି ବିରୋଧ କରି କହିଛି ଯେ ଯଦି ମୁକ୍ତ ହୁଏ, ତେବେ ସେ ସାକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଟେଣ୍ଡର କରିପାରିବେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *