ଟାଟା ଷ୍ଟିଲର ଐତିହାସିକ ଘୋଷଣା: କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କୁ ୬୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିବ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦରମା ।

Tata Steel generosity for the employee who pass away due to Corona the family will get full salary for 60 years

କରୋନା କାରଣରୁ ଦେଶରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଏବଂ ଏହାଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ପରିବାର ଉପରେ ବଜ୍ରପାତ ପଡିଛି । ଯେଉଁମାନେ କରୋନାରେ ଜୀବନ ହରାଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପତି-ପତ୍ନୀ ଏକୁଟିଆ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ପିଲାମାନେ ଦରିଦ୍ର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କର୍ପୋରେଟ୍ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ସେମାନଙ୍କୁ ରିଲିଫ୍ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ ଏକ ଐତିହାସିକ ଘୋଷଣା କରିଛି ।

Tata Steel generosity for the employee who pass away due to Corona the family will get full salary for 60 years
Google

ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ କରୋନାରେ ତାଙ୍କର କୌଣସି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ପରିବାର (ଅର୍ଥାତ୍ ଅବସର ବୟସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ) ସେମାନଙ୍କ ନିର୍ଭରଶୀଳଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବେତନ ପ୍ରଦାନ କରିବେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, କମ୍ପାନୀ ଏହାର ପିଲାମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବ ଏବଂ ଏହିପରି ପରିବାରମାନେ ଚିକିତ୍ସା ଏବଂ ଗୃହ ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ପାଇବେ ।

ପିଲାମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷା ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ବହନ କରିବ ।

ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କହିଛି ଯେ କମ୍ପାନୀ ଏହାର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଅଧୀନରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି, ଯାହାଦ୍ୱାରା କମ୍ପାନୀରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ପ୍ରତ୍ୟେକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କର ଭଲ ଭବିଷ୍ୟତ ଅଛି । ଟାଟା ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କହିଛି ଯେ ଯଦି ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା କାରଣରୁ ମ-ରି ଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ ସେମାନଙ୍କ ନିର୍ଭରଶୀଳମାନଙ୍କୁ ୬୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦରମା ଦେବେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁରେ କମ୍ପାନୀ ଭାରତରେ ଗ୍ରାଜୁଏସନ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଢ଼ୁଥିବା ପିଲାମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବ ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ ସେମାନଙ୍କ ନିର୍ଭରଶୀଳମାନେ ପେନ୍‌ସନ୍‌ ପରି ଭଲ ପରିମାଣ ଏବଂ ସୁବିଧା ପାଇଥାନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଘରୋଇ କ୍ଷେତ୍ରର କର୍ମଚାରୀମାନେ ବିଶେଷ କିଛି ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ କରୋନା ସଙ୍କଟ ଯୁଗରେ, ବିଶେଷକରି ବେସରକାରୀ କମ୍ପାନୀମାନେ ଏହି ଦିଗରେ ଉଦାରତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଭଲ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ।

କମ୍ପାନୀ କ’ଣ କହିଲା?

ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି, ‘କମ୍ପାନୀ ସର୍ବଦା ଏହାର କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଚିନ୍ତା କରିଆସୁଛି । କୋଭିଡ ଯୁଗରେ ମଧ୍ୟ ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ ଏହାର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ତଥା ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ସାମାଜିକ କଲ୍ୟାଣ ପାଇଁ ନିରନ୍ତର ପ୍ରୟାସ କରୁଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଟାଟା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥରେ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି ଏବଂ ମାନକ ସ୍ଥିର କରିଛି ।

Tata Steel Generousness
Google

ପୂର୍ବରୁ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଆଣ୍ଡ ମହିନ୍ଦ୍ରା ତା’ର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏଭଳି ଘୋଷଣା କରିଛି । କମ୍ପାନି ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଯଦି କୌଣସି କର୍ମଚାରୀଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୁଏ ତେବେ କମ୍ପାନିର ପରିବାର ସହାୟତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମାଧ୍ୟମରେ ମୃ-ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୫ ବର୍ଷ ଦରମା ଓ ବାର୍ଷିକ ଆୟର ଦୁଇଗୁଣା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଏହାସହ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ ପାଠପଢା ପାଇଁ +୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଲାପ୍ରତି ବାର୍ଷିକ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ରାଶି ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *