ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ବିବାହର କାର୍ଡ ସହିତ ବାଣ୍ଟିଲେ ଏମିତି ଜିନିଷ, ଯାହାକୁ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଚକିତ।

ଭାରତରେ ବିବାହକୁ ବହୁତ ଅଧିକ ମହତ୍ତ୍ୱ ଦିଆ ଯାଇଥାଏ।ଯେତେବେଳେ ବି କାହାର ଘରେ ଵିଵାହ ହୋଇଥାଏ ତେବେ ତାର ଏପରି ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥାଏ କି ଏହି ବିବାହକୁ ଲୋକ କେତେ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧରି ମନେ ରଖନ୍ତୁ। ଏହି ଚକ୍କରରେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ବିବାହକୁ ଅଲଗା ଏବଂ ସ୍ମରଣୀୟ କରିବା ପାଇଁ ବହୁତ କିଛି ଯୋଜନା କରିଥାଏ। ଏବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଚନ୍ଦ୍ରପୁରରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ବିବାହକୁ ହିଁ ଦେଖିନିଅନ୍ତୁ।ଏଠାରେ ଏକ ବାପା ପୁଅର ବିବାହରେ କାର୍ଡ ସହିତ ମଦ ବୋତଲ ଏବଂ ଚାଖଣା ବି ଦେଇଦେଲେ।

Google

ଏହି ଅଲଗା ପ୍ରକାରର ବିବାହର ଚର୍ଚ୍ଚା ଏବେ ସବୁଠାରେ ହେଉଅଛି। ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବିବାହର କାର୍ଡ ସହିତ ମିଠା କିମ୍ବା ଶୁଖିଲା ଖାଦ୍ୟ ଦେବାର କେତେଥର ଦେଖିଥିବେ କିନ୍ତୁ ମଦ ଏବଂ ଚାଖଣା ଦେବା ସତରେ ପୂରା ଅଲଗା ପ୍ରକାରର ଅଟେ। ଏହି କାରଣ ଅଟେ କି ଏହି ବିବାହ କାର୍ଡର ଅନବକ୍ସିଙ୍ଗର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେଉଅଛି।

ବିବାହର କାର୍ଡକୁ ଧ୍ୟାନରେ ଦେଖିବା ତ ଏଥିରେ ଗଣେଷଙ୍କର ଏକ ଛବି ରହିଅଛି। ଏହା ସହିତ ଏହି କାର୍ଡରେ ବିବାହର ସବୁ ରୀତିର ସମୟ ଲେଖା ଅଛି। ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁ ତ ଠିକ ଠାକ ରହିଅଛି କିନ୍ତୁ ପୁଣି କାର୍ଡ ପାଖରେ ଆମେ ମଦର ଏକ ବୋତଲ ଦେଖାଯାଉଅଛି।

କୌତୁହଳ କଥା ଏହା ଅଟେ କି କାର୍ଡ ଦେଉଥିବା ଲୋକ ମଦ ସହିତ ଚାଖଣାର ବି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛି। ସେ ଏହା ପାଇଁ କାର୍ଡ ସହିତ ହଳଦୀରାମର ଆଳୁ ଭୁଜି ରଖିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଯଦି ଆପଣ ମଦ ନ ପିଅନ୍ତି ନାହିଁ ତେବେ କାର୍ଡ ସହିତ ମିନେରାଲ ୱାଟରର ବୋତଲ ବି ଅଛି।

Google

ଏହି କାର୍ଡ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଚନ୍ଦ୍ରପୂରର ଅଟେ। ଏବେ ଦେଖିବା କଥା ଏହା ଅଟେ କି ଚନ୍ଦ୍ରପୂରରେ ମଦ ବ୍ୟାନ ଅଛି ।ଏଠାରେ ମଦ କିଣିବା ଆଇନଗତ ନୁହେଁ। ଏପରି ଭାବେ କାର୍ଡର ସହିତ ମଦ ବୋତଲ ଯିବା ସବୁ ଲୋକଙ୍କ ଆଖିରେ ଖଟକୁଛି।

ଯଦିଓ ପରେ କାର୍ଡ ଛାପିଥିବା ଲୋକକୁ ବାପା କହିଲେ କି ପୁଅର ବିବାହର କାର୍ଡ ସହିତ ଯେଉଁ ମଦର ବୋତଲ ପଠାଯାଇଅଛି ତାହା ଅତିଥିଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର। ଏହାର ଏକ ନମୂନା ବି ସେ ପୋଲିସକୁ ପ୍ରମାଣ ରୂପରେ ଦେଖାଇଲେ।

Google

ଏବେ ବିବାହର କାର୍ଡକୁ ଏହି ଅଲଗା ଧରଣର ଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସୁଅଛି। ଯେଉଁଠି ଗୋଟେ ପଟରେ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଏହା ମଜାଦାର ଧାରଣା ଲାଗୁଅଛି ତ ସେହିପରି କିଛିଜଣ ଏଥିରେ ରାଗୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ବିବାହର କାର୍ଡ ଯେପରି ପବିତ୍ର ଜିନିଷର ସହିତ ମଦର ବୋତଲ ଦେବା ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ନାହିଁ।

ଏମିତିରେ ଆପଣମାନଙ୍କର ଏହି ବିବାହ କାର୍ଡ ଉପରେ କଣ ଧାରଣା ଅଟେ? ଯଦି କେହି ଆପଣଙ୍କୁ ବିବାହର କାର୍ଡ ସହିତ ମଦର ବୋତଲ, ଚାଖଣା ଏବଂ ମିନେରାଲ ୱାଟର ଦେବ ତେବେ ଆପଣଙ୍କର କଣ ମତ କଣ ହେବ?

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.