‘ବାବା କା ଢ଼ାବା’ର ବୃଦ୍ଧ ମାଲିକଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେଲେ ୟୁଟ୍ୟୁବର୍ ଲୋକପ୍ରିୟ କରିବା ନାଁରେ ଦେଲେ ଧୋକା, ବାବା କରିଛନ୍ତି ଅଭିଯୋଗ । ଜାଣନ୍ତୁ ଅସଲି କଥା ।

The owner of 'Baba Ka Dhaba' has lodged a complaint against YouTuber know what is the matter, Baba ka Dhaba, Delhi, Nitidina

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇଥିବା ‘ବାବା କା ଢ଼ାବା’ର ମାଲିକ ୟୁଟ୍ୟୁବର୍ ଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଦକ୍ଷିଣ ଦିଲ୍ଲୀର ବର୍ତ୍ତମାନର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବାବା କା ଢ଼ାବା ପରିଚାଳନା କରୁଥିବା କାନ୍ତ ପ୍ରସାଦ (୮୦) ୟୁଟ୍ୟୁବର୍ ଗୌରବ ୱାସାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତାଙ୍କୁ ଏବଂ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଉଠାଯାଇଥିବା ଅର୍ଥର ଅପବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

Gaurav Wasan, Baba Ka Dhaba, Baba Ka Dhaba delhi, Baba Ka Dhaba malviya nagar, Baba Ka Dhaba earnings, Baba Ka Dhaba video, Baba Ka Dhaba donation, case against Baba Ka Dhaba youtuber, delhi city news
Google

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିବା ବାବା କା ଢ଼ାବା ମାଲିକ କାନ୍ତ ପ୍ରସାଦ ୟୁଟ୍ୟୁବର୍ ଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ, ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁଟ୍ୟୁବର୍ ଗୌରବ ୱାସାନ ନିଜର ଓ ପରିବାର ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ନମ୍ବର ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ଜାଣି ଶୁଣି ତାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦାନ ଦେଇଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ ଯେ, ଅକ୍ଟୋବରରେ ବାବା କା ଢ଼ାବାଙ୍କର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅଧିକ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଲା । କରୋନା କାରଣରୁ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଯୋଗୁଁ ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିରକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ଯାହା ପରେ ଏକ ୟୁଟ୍ୟୁବର୍ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଲୋକଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିଲେ । ଭିଡିଓରେ କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସକାଳ ୪ ଟାରେ ଉଠନ୍ତି ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ରାନ୍ଧନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଦିନସାରା ତାଙ୍କର ଖାଦ୍ୟ ଖିଆଯାଏ କିନ୍ତୁ ବିକ୍ରି ହୁଏ ନାହିଁ । ସେମାନଙ୍କର ଗ୍ରାହକ ନାହାଁନ୍ତି । ଏପରିକି ୧୦୦ ଟଙ୍କା ସେମାନେ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ଗୌରବ ୱାସାନ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଇ ଢ଼ାବା ମାଲିକ ନାଁରେ ପଇସା ଆଣୁଥିଲେ:

ଗୌରବ ୱାସାନ ତାଙ୍କ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ତାଙ୍କ ଢ଼ାବାଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଂଚିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ଯେଉଁମାନେ ପହଞ୍ଚି ପାରି ନଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦାନ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ ।

Delhi Baba Ka Dhaba owner Kanta Prasad file case against YouTuber Gaurav  Wasan, alleges criminal breach of trust | India News – India TV
Google

ବାବା କା ଢ଼ାବା ମାଲିକ କାନ୍ତ ପ୍ରସାଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଗୌରବ ୱାସାନଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେହି ଟଙ୍କା ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ନାହିଁ । ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଗୌରବ ଦାନ କରିଥିବା ସମସ୍ତ ଟଙ୍କା ନିଜ ପାଖରେ ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରୁଛନ୍ତି ।

ରବିବାର ଦିନ ପ୍ରସାଦ ଦି ଇଣ୍ଡିଆନ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କେବଳ ୱାସାନରୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଚେକ୍ ପାଇଛନ୍ତି । “ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନେକ ଗ୍ରାହକ ପାଇ ନାହିଁ; ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ସେଲଫି ନେବାକୁ ଏଠାକୁ ଆସନ୍ତି… ପୂର୍ବରୁ ମୁଁ ପ୍ରତିଦିନ ୧୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରୁଥିଲି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ୩୦୦୦ ରୁ ୫୦୦୦ ଟଙ୍କା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ପ୍ରସାଦ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସହ ମାଲଭିୟ ନାଗର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୱାସାନ “ଜାଣିଶୁଣି ତାଙ୍କ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ବ୍ୟାଙ୍କ ବିବରଣୀ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଦାନ ଆକାରରେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ” ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ଡିସିପି ଅତୁଲ କୁମାର ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତକାଲି ଆମେ ଅଭିଯୋଗ ଗ୍ରହଣ କରିଛୁ ଏବଂ ଏହାର ତଦନ୍ତ କରୁଛୁ । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି FIR ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇନାହିଁ ।

Baba Ka Dhaba Files Case Against YouTuber Gaurav Wasan
Google

ୱାନ ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସମସ୍ତ ଟଙ୍କା ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରିଛନ୍ତି: “ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଭିଡିଓ ସୁଟ୍ କଲି, ମୁଁ ଜାଣି ନଥିଲି ଯେ ଏହା ବଡ ହେବ । ମୁଁ ଚାହୁଁ ନଥିଲି ଯେ ଲୋକମାନେ ବାବା (ପ୍ରସାଦ) କୁ ହଇରାଣ କରନ୍ତୁ ତେଣୁ ମୁଁ ମୋର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଦେଇଥିଲି… ”ୱାସାନ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର ତିନୋଟି ରସିଦ ଦେଇଛନ୍ତି, ଅକ୍ଟୋବର ୨୭ ତାରିଖ – ୧,୦୦,୦୦୦ ଏବଂ ୨,୩୩,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଦୁଇଟି ଚେକ୍ ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ରସିଦ ୪୫,୦୦୦ ଟଙ୍କା । ଦେୟ ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ସଂଗ୍ରହ ହୋଇଥିବା ଅର୍ଥ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ୱାସାନ୍ ଫେସବୁକରେ ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଲଗାଇଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ମୋଟ ଟଙ୍କା ପ୍ରାୟ ୩.୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ଅନ୍ୟ ଦୁଇଟି କାରବାର ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ପ୍ରସାଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ଫୋନ୍ ନେଇ ନ ଥିବାରୁ ସେ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଯାଞ୍ଚ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି ।

Baba Ka Dhaba' owner accuses YouTuber of misappropriation of funds - The  Financial Express
Google

କେତେକ ୟୁଟ୍ୟୁବର୍ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ୱାସାନ୍ ୨୦-୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଇଛନ୍ତି, ୱାସାନ୍ ଏହାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ୟୁଟ୍ୟୁବର୍ସ ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛୁ । ରିପୋର୍ଟରୁ ମଧ୍ୟ ଜଣା ପଡିଛି ଯେ ଗୌରବ ୱାସାନ ଇନ୍ଷ୍ଟଗ୍ରାମରେ ଲାଇଭ ଆସି କହିଥିଲେ ୨୦-୩୦ ଲକ୍ଷ ଦାନ ଆସି ସାରିଛି । ହେଲେ ସେ ପଇସା ଦେଲେ ନାହିଁ କଣ ପାଇଁ, କୁଆଡେ ଗଲା ସେ ପଇସା । ପୁଣି କହୁଛନ୍ତି ସେ ୩,୭୮,୦୦୦ ଦେଇଛନ୍ତି ତାହାଲେ ବାକି କଣ ପାଇଁ ଦେଲେନି । ବାବା କା ଢ଼ାବା ମାଲିକ ପ୍ରସାଦ କହିଛନ୍ତି ଆମକୁ ଆଉ ପଇସା ଦରକାର ନାହିଁ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.