ଆଇପିଏଲରେ ଏଥର ଶତକ ମାରିବାକୁ ସାହସ ରଖନ୍ତି ଏହି ପାଞ୍ଚ ଜଣ ଖେଳାଳି। ପ୍ରଥମ ନାମ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେବ। ଦେଖନ୍ତୁ ଲିଷ୍ଟ।

କ୍ରିକେଟ ଖେଳ ଧୀରେ ଧୀରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ମାନଙ୍କ ଆଡକୁ ବଢି ବଢି ଚାଲୁଛି କାରଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ମାନେ ନିଜର ଶାରୀରିକ ଶକ୍ତିରେ ସୁଧାର କରିଛନ୍ତି ଯାହାଦ୍ୱାରା କି ସୀମା ପାର କରା ଯାଇ ପାରିବ। ଆଉ ନୂତନ କ୍ଷେତ୍ର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବୋଲର ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ବୋଲିଂ ପାଇଁ କିଛି ବଂଚି ହିଁ ନାହିଁ। ତେଣୁ ଏବେ ନୂଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ମାନଙ୍କର ଖେଳରେ ବୋଲର ମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ।

Google

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ରେ ବ୍ୟାଟ ଆଉ ବଲ ଭିତରେ ଏଜ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଦେଖିବାକୁ ମିଳି ଥିଲା। ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କୁ ନିଜର ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ପାଇଁ ଖେଳର ଶୈଳି ଆପଣେଇବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଏହି ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଏବେ ଆମେ କିଛି ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କ ବାବଦରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେଉଁମାନେ କି ଏହିଠାର ଶତକ ମାରି ପାରନ୍ତି।

୧:ପୃଥ୍ବୀ ଶ: ପୃଥ୍ବୀ ନିଜର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଟିମରୁ ବାହାର ହେଇ ଯାଇଥିଲେ ମାତ୍ର ଏବର୍ଷର ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫିରେ ଉନ୍ନତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କଲେ। ସେ ମୁମ୍ବାଇ ପାଇଁ ଅଧିନାୟକ ହେଇ ଯାଇଥିଲେ ଆଉ ୨୦୨୦-୨୧ ସଂସ୍କରଣରେ ସେ ୧୬୫ ହାରରେ ୮୨୭ ରନ କଲେ। ଏଥି ସହିତ ସେ ଶୀର୍ଷ ରନ କରିବା ଲିଷ୍ଟରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍ଥାନରେ ରହିଲେ। ଆଉ ୨୨୭ ରନ ନଟ ଆଉଟର ଶୀର୍ଷ ସ୍କୋର କରି ସେ ସର୍ବୋଚ୍ଚରେ ଥିଲେ। ଏଥର ଦିଲ୍ଲୀ ପାଇଁ ଖେଳିବାର ଆଶା ଅଛି ଆଉ ସେ ଦିଲ୍ଲୀ ପାଇଁ ଶତକ ଲାଗେଇବେ।

Google

୨: ଇଶାନ କିଷାନ: ଇଶାନ ଏଥର ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ପାଇଁ ଉଚ୍ଚ କୋଟିର ୧୭୩ ରନର ପାରି ଖେଳି ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରେ ନିଜର ପଦାର୍ପଣ କଲେ ଆଉ ଆଇପିଏଲରେ ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ରନ କଲା ଖେଳାଳି ହେଇ ଗଲେ। ଏଥି ସହ ସେ ଭାରତୀୟ ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଟିମରେ ନିଜର ଜାଗା ବନେଇଲେ ଆଉ ନିଜର ଡେବ୍ୟୁରେ ହିଁ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମାରିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାରତୀୟ ହେଲେ। ଏଥର ମୁମ୍ବାଇ ପାଇଁ ସେ ଯେଉଁ ଆକ୍ରମକ ଭାବରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି ତ ଆଶା ଅଛି କି ସେ ଏଥର ଶତକ ମାରି ପାରନ୍ତି।

୩: ଡାଵିଡ ମଲାନ: ଦାବିଡ଼ ମଲାନଙ୍କର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ରେକର୍ଡ ବହୁତ ଉନ୍ନତମାନର ଅଛି ଆଉ ସେ ଆଇସିସିର ଶୀର୍ଷ ରାଙ୍କରେ ଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଅଟନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନାମରେ ଏଯାଏ ଶତକ ଲାଗିସାରିଛି ଆଉ ନିଜର ଖେଳାଯାଇଥିବା ୨୪ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ହାରରେ ୧୪୪.୩ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ରେଟ ସହ ୧୦୦୩ ରନ ବନେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ନିରାନ୍ତରତା ତାଙ୍କର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଅସ୍ତ୍ର ଅଟେ ଆଉ ସେ ମୁଖ୍ୟତଃ ଶୀର୍ଷ କ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରନ୍ତି। ଯଦି ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ ତାଙ୍କୁ ଏଥର ସୁଯୋଗ ଦିଏ ତାହେଲେ ସେ ଶତକ କରିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଭିତରେ ଉପରେ ରହିବେ।

Google

୪: ଶୁଭମାନ ଗିଲ: ଗିଲ ନିଜର ଏହି ଯୁବ ବୟସରେ ହିଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଏକ ବହୁତ ଭଲ ଖେଳ ଦେଖେଇଲେ ଆଉ ଏଥର ଆଇପିଏଲରେ ତାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ ପ୍ରଦର୍ଶନ ର ଆଶା ଅଛି। ସେ ଏଯାଏ ୪୧ଟି ଆଇପିଏଲରୁ ୩୩.୫ ହାରରେ ୯୩୯ ରନ ବନେଇଛନ୍ତି। ଏହା ତାଙ୍କ କ୍ଷମତାରୁ ବହୁତ ତଳେ ଅଟେ ଅର୍ଥାତ ଏଥର ତାଙ୍କ ପାଖରୁ ବହୁତ ଉନ୍ନତ ଆଶା କରା ଯାଉଛି ଆଉ ଏହା ଆଶା କରା ଯାଉଛି କି ସେ ଶତକ ମାରିବେ।

Google

୫: ଦେବଦତ୍ତ ପାଡିକଲ: ପାଡିକଲ ନିଜର ଘରୋଇ ସଂସ୍କରଣରେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ନିଜର ପଦାର୍ପଣ ସ୍ବୀକାର କଲେ ଆଉ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ଭାବେ ୭୭୩ ରନ କରି ଶେଷ କଲେ। ନିଜର ପଦାର୍ପଣ ବର୍ଷରେ ସେ ଆରସିବି ପାଇଁ ଏତେ ଉନ୍ନତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କଲେ କି ସେ ସେହି ଟିମର ସର୍ବାଧିକ ରନ କରିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ହେଇଗଲେ। ତାଙ୍କର ଖେଳ ଉଚ୍ଚକୋଟିର ଏବଂ ଏହି ବର୍ଷ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ଆଶା ଅଛି ଆଉ ଏହା ଆଶା କରାଯାଉଛି କି ସେ ଶତକ ମାରିବେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.