ତୃତୀୟ ODI ରେ ଜବରଦସ୍ତ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରନ୍ତି ଏହି ଦମଦାର ବ୍ୟାଟ୍ସମାନ! କଣ ବିଶ୍ୱକପରେ ପାଇବେ ସୁଯୋଗ?

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଭାରତ ଓ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଏକଦିବସିୟ ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ ଅନେକ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ। ଏହି ସିରିଜ ପରେ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ୫ ଟି ମ୍ୟାଚର ଟି-୨୦ ସିରିଜ ହେବାର ଅଛି ଓ ଏହି ସିରିଜରେ ସିନିୟର ଖେଳାଳି ଦଳରେ ସାମିଲ ହେବାର ଅଛି। ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ଜବରଦସ୍ତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ରିଷଭ ପନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଖେଳୁଥିବା ନଜର ଆସିପାରନ୍ତି। ତେଣୁ ଶେଷ ଏକଦିବସିୟରେ ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜ ପ୍ରଦର୍ଶନର ଦମ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ଶେଷ ମୌକା ଅଟେ।

Google

ପନ୍ତ ଫେରିବା ପରେ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ବଢିଯିବ ଚିନ୍ତା:

ୱିକେଟ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ପନ୍ତ ସର୍ଵଦା ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ଅଟନ୍ତି। ସେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ଖେଳିବେ। ଏବେ ଏକଦିବସିୟ ସିରିଜରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ୱିକେଟ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ରୂପରେ ପୂଜାଖେଳୁଛନ୍ତି। ସଞ୍ଜୁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନାହାଁନ୍ତି ଓ ଟିମରେ ଜାଗା ପାଇବା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର ହେଉଛି।ତେଣୁ ଏବେ ସିରିଜରେ ଆଗକୁ ଜାଗା ପାଇବା ପାଇଁ ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ସୁନ୍ଦର ପାରି ଖେଳିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି।

Google

ଦ୍ୱିତୀୟ ଏକଦିବସିୟରେ ଖେଳିଥିଲେ ସୁନ୍ଦର ପାରି:

ଏକଦିବସିୟ ଟିମରେ ୱିକେଟ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ରୂପରେ ଇସାନ କିସନ ଓ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମ। ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ସଞ୍ଜୁଙ୍କୁ ହିଁ ଖେଳିବାର ମୌକା ମିଳିଛି। ପ୍ରଥମ ଏକଦିବସିୟରେ ସେ ଖାସ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏକଦିବସିୟରେ ସେ ୫୪ ବଲରେ ୫୧ ରନର ପାରି ଖେଳିଥିଲେ।ଏହି ସିରିଜ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମଧ୍ୟ ତୁଫାନି ପାରି ଖେଳିଥିଲେ। ସେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସହ ଓପନିଙ୍ଗ କରି ୭୭ ରନର ପାରି ଖେଳିଥିଲେ।ସଞ୍ଜୁଙ୍କୁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆରେ ବହୁତ କମ ମୌକା ମିଳିଛି ତେଣୁଶେଷ ଏକଦିବସିୟରେ ତାଙ୍କୁ ସୁନ୍ଦର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ହେବ।

Google

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତର ପ୍ରଦର୍ଶନ:

ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ବର୍ଷ ୨୦୧୫ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ୧୪ ଟି-୨୦ ଓ ୩ ଟି ଏକଦିବସିୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି। ୩ ଟି ଏକଦିବସିୟରେ ସେ ୩୭.୩୩ ଔସତରେ ୧୧୨ ରନ କରିଛନ୍ତି। ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଗ୍ରସ୍ତ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ ତାଙ୍କୁ ଟିମରେ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଥାଇ ବି ତାଙ୍କୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ମୌକା ମିଳିନଥିଲା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *