ଏହି ଷ୍ଟାର ବୋଲର ତିନି ଦିନରେ ହିଁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ବୋଲିଂ କୋଚର ପଦ ଛାଡିଲେ,ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ଦେଲା ବଡ଼ ବୟାନ।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ୱେଷ୍ଟଇନଡିଜ ଗ୍ରସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ପୁଣିଥରେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଯାଇଛି। ପ୍ରକୃତରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ବୋଲିଂ କୋଚ ଚାମିଣ୍ଡା ବାସ ଗ୍ରସ୍ତର ଠିକ ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ପଦରୁ ଇସ୍ତାଫା ଦେଇଦେଲେ। ବାସ ତିନିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ୧୯ ଫେବୃଆରୀକୁ ଦଳର ବୋଲିଂ କୋଚ ଘୋଷିତ ହୋଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସୋମବାରକୁ ସେ ହଠାତ ନିଜ ପଦ ଛାଡ଼ିଦେଲେ।ବାସଙ୍କର ଛାଡିବାର କାରଣ ତାଙ୍କ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏସନରୁ ଟଙ୍କାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ବୋଲି କୁହାଯାଉଅଛି।

Google

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏସନ ବାସଙ୍କର ହଠାତ ଇସ୍ତଫା ଉପରେ ବହୁତ ନିରାଶ ଜାହିର କରିଛନ୍ତି ଓ ସେ ଏହି ଦିଗଜ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ଉପରେ ବଟି ମାଗିବାର ଦୋଷ ଲଗାଇଛି।ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ତରଫରୁ ଜାରି ପ୍ରେସ ରିଲିଜ ଅନୁସାରେ ବାସ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକ ଆସୋସିଏସନରୁ ନିଜ ଦରମା ବଢ଼ାଇବାର ଦାବି କଲେ କିନ୍ତୁ ବୋର୍ଡ ଏହାକୁ ଖାରସ୍ତ କରିଦେଲା ଯାହାପରେ ସେ ନିଜ ପଦରୁ ଓହରିଗଲେ।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ବାସଙ୍କ ଉପରେ ଲଗାଇଲେ ବଟି ମାଗିବାର ଦୋଷ: ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟର ପ୍ରେସ ରିଲିଜ ଅନୁସାରେ-‘ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ପୂର୍ବ କ୍ରିକେଟର ଚାମିଣ୍ଡା ବାସ ବୋଲିଂ କୋଚ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଲେ କି ସେ ୱେଷ୍ଟଇନଡିଜ ଗ୍ରସ୍ତରେ ସହାୟକ କର୍ମୀ ହିସାବରେ ଯିବେ ନାହିଁ। ବାସଙ୍କର ଇସ୍ତଫା ଦଳର ୱେଷ୍ଟଇନଡିଜ ଯିବାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଆସିଲା। ଏହା ବହୁତ ହିଁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ କି ଚାମିଣ୍ଡା ବାସ କଠିନ ଆର୍ଥିକ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ନିଜ ଦରମା ବଢାଇବାର କଥା କହିଲେ ଓ ତା ପରେ ସେ ଦାୟିତ୍ବହୀନ ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଇବେ।’ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ଆଗକୁ କହିଲେ,’ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ଓ ପୂରା ଦେଶ ଚାମିଣ୍ଡା ବାସଙ୍କୁ ଦେଶର ଉଚ୍ଚ ସମ୍ମାନୀୟ କ୍ରିକେଟ ଖେଳାଳୀ ମାନନ୍ତି। ସେ ଦେଶ ପାଇଁ ବହୁତ କିଛି ପାଇଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହା ବହୁତ ହିଁ ନିରାଶଜନକ ଅଟେ କି ଏହି ସ୍ଥିତିରେ ଚାମିଣ୍ଡା ବାସ ନିଜର ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ଖେଳରେ ବଟିର ସାହାରା ନେଇଛନ୍ତି।’

Google

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ଅନୁସାରେ,’ଚାମିଣ୍ଡା ବାସ ବୋର୍ଡର ଅନୁବନ୍ଧିତ କର୍ମଚାରୀ ଅଟନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହାସତ୍ତ୍ୱେ ସେ ନିଜର ଦରମା ବଢ଼ାଇବାର ଅନୁଚିତ ଦାବି କଲେ ଯାହାକୁ ବୋର୍ଡ ମାନିବାକୁ ମନା କରିଦେଲା। ବାସ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ନିଜ ଅନୁଭବ,ଯୋଗ୍ୟତା ଓ ବିଶେଷଜ୍ଞତା ଅନୁସାରେ ପାରିଶ୍ରମିକ ହାସିଲ କରିଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *