ଡେବାନ କନୱେଙ୍କର ଦୁର୍ଦ୍ଦଶ ପାଳି ଦେଖି ଭାରତର ଏହି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ। ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ।

କ୍ରାଇଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚର ମଇଦାନରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବୋଲରଙ୍କର ଜମିକରି ଧୁଲାଇ କରିଥିବା ଡେବାନ କନୱେଙ୍କର ସମସ୍ତେ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି। ବାମ ହାତର ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ୫୯ ବଲରେ ଅପରାଜିତ ୯୯ ରନର ପାଳି ଖେଳିଲେ। କନୱେଙ୍କର ଏହି ପାଳିର ଦମରେ ନ୍ୟୁଜଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୫୩ ରନରେ ହରାଇ ଦେଇଛି। କନୱେଙ୍କର ବ୍ୟାଟିଂକୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଫ ସ୍ପିନର ଆର ଅଶ୍ଵିନ ମଧ୍ୟ ସଲାମ କରିଛନ୍ତି। ଯଦିଓ କନୱେଙ୍କ ଉପରେ କରିଥିବା ତାଙ୍କ ଟୁଇଟ ଫ୍ୟାନମାନଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିନାହିଁ ଓ ସେମାନେ ଅଶ୍ଵିନଙ୍କୁ କଡା ଜବାବ ଦେଲେ।

Google

ବରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ଵିନ କନୱେଙ୍କର ବ୍ୟାଟିଂର ପ୍ରଶଂସା କରି ଟୁଇଟ କଲେ,’ କନୱେ ବାସ ୪ଦିନ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଗଲା କିନ୍ତୁ କଣ ପାଳି ଖେଳିଲ।’କହିଦେଉଛୁ କନୱେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ କରାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ନିଲାମୀରେ ତାଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ଦଳ ବୋଲି ଲଗାଇଲେ ନାହିଁ। ବାମ ହାତର ଏହି ବିସ୍ପୋଷ୍ଟକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ନିଲାମୀରେ କିଣି ହେଲେ ନାହିଁ।

Google

ଏହି ଟୁଇଟ ପରେ ପ୍ରସଂଶକମାନେ ଅଶ୍ଵିନଙ୍କୁ କଡା ଜବାବ ଦେଲେ। ଜଣେ ଫ୍ୟାନ ଲେଖିଲେ,’ ଦଳର ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟର ଆପଣଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିକ ବୁଦ୍ଧି ଅଛି। ସବୁ ଦଳ ୮ଟି ହିଁ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ କିଣି ପାରିବ।’ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଲେ,’ଡେବାନ କନୱେ ବହୁତ ସମୟରୁ ଭଲ ଖେଳ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ଜଣା ନାହିଁ ତାଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲରେ ମୌକା କାହିଁକି ମିଳେ ନାହିଁ, ସେହିପରି ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳି କୋଟି କୋଟି କମାନ୍ତି।’

Google

ଡେବାନ କନୱେଙ୍କର ଭଲ ରେକର୍ଡ: ଡେବାନ କନୱେ ନିଉଜିଲାଣ୍ଡ ପାଇଁ ୭ଟି ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ୯୧ର ଔଷତରେ ୨୭୩ରନ ବନେଇଛନ୍ତି। ସେ ୩ଟି ଅର୍ଧଶତକ ଲଗାଇସାରିଛନ୍ତି। ସେଠାରେ ତାଙ୍କ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ରେଟ ମଧ୍ୟ ୧୫୫ରୁ ବହୁତ ଅଟେ। ଗତ ୫ଟି ଟି୨୦ ପାଳିରେ ଡେବାନ କନୱେ ଅର୍ଧଶତକ ମାରିଛନ୍ତି। କନୱେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୯୯ରନର ପାଳି ଖେଳିବା ପୂର୍ବରୁ ସୁପରସ୍ମାସ୍ରେ ଖେଳିଥିବା ୪ଟି ପାଳିରେ ମଧ୍ୟ ଅପରାଜିତ ଅର୍ଧଶତକ ମାରିଥିଲେ। କହିଦେଉଛୁ ଡେବାନ କନୱେ ମୋଟ ୮୭ଟି ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ୪୪.୬୮ର ଔଷତରେ ୨୯୪୯ ରନ ବନେଇଛନ୍ତି। ସେ ୨ଟି ଶତକ ଓ ୨୨ଟି ଅର୍ଧଶତକ ମାରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ରିକେଟରେ କନୱେ ୪୭.୫୪ର ଔଷତରେ ୭୦୮୪ ରନ ବନେଇଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.