ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗ୍ରସ୍ତରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ନୂଆ କୋଚ୍। କୋଚ୍ ଦାୟିତ୍ୱ ମିଳିବ ଏହି ମହାନ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ।

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମ ଜୁଲାଇରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗ୍ରସ୍ତ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗ୍ରସ୍ତରେ ଭାରତୀୟ ପୂର୍ଵ ମହାନ ଖେଳାଳି ରାହୁଲ ଦ୍ରାଭିଡ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ ହୋଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଜଣା ଯାଉଛି। ଭାରତ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଜୁଲାଇରେ ୩ ଟି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକଦିବସିୟ ସିରିଜ ଓ ୩ ଟି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ବିସିସିଆଇର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ରବିବାରକୁ କହିଥିଲେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ଜୁଲାଇରେ ଶୀର୍ଷ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିନା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗ୍ରସ୍ତରେ ଯିବ। ଏହି ଗ୍ରସ୍ତରେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପରି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ଉପଲବ୍ଧ ହେବେ ନାହିଁ କାରଣ ସେମାନେ ଏହି ସମୟରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ସହ ୫ ଟି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ନିମନ୍ତେ ତୟାରୀ କରୁଥିବେ।

Google

ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ରୋହିତଙ୍କ ପରି ବଡ଼ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହିତ କୋଚ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଯିବେ। କ୍ରିକବଜର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀରେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାଭିଡ ଟିମ ସହିତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗ୍ରସ୍ତରେ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଏହାର କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ତଥ୍ୟ ମିଳିନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଆଶା କରାଯାଉଛିକି ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ କ୍ୟାପଟେନସିରେ ଟିମ ସେହି ସମୟରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଥିବ ତେଣୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗ୍ରସ୍ତରେ ଅନ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଯାଇପାରେ।

ସେଥିପାଇଁ ସମ୍ଭାବନା ଅଛିକି ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ, ବୋଲିଙ୍ଗ କୋଚ ଭରତ ଅରୁଣଙ୍କ ସହିତ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ କୋଚ ବିକ୍ରମ ରାଠୋର ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦୌଡ଼ରେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହାୟତା କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ କ୍ୟାପଟେନସି ଟିମ ୟୁକେରେ ଉଦ୍ଘାଟନ ବିଶ୍ୱଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିୟାନସିପର ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ହେବ। ଯାହା ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ସହ ୫ ଟି ମ୍ୟାଚ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ମଧ୍ୟ ଖେଳାଯିବ ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି।

Google

ରାହୁଲ ଦ୍ରାଭିଡ ଅଣ୍ଡର-୧୯ ଓ ଏ ଟିମର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଓ ମେଣ୍ଟରିଙ୍ଗ କରିସାରିଛନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ନୂଆ କଥା ନୁହେଁ। ରିସଭ ପନ୍ତ ଓ ପୃଥୀ ସ୍ୱ ଭଳି ଖେଳାଳି ଦ୍ରାଭିଡଙ୍କ କୋଚିଙ୍ଗରେ ହିଁ ତୟାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଦ୍ରାଭିଡ ପୂର୍ଵ କିଛି ବର୍ଷ ହେବ ସିନିୟର ଟିମକୁ ନୂଆ ନୂଆ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଦେଉଛନ୍ତି। ଶିଖର ଧୱନ, ପୃଥୀ ସ୍ୱ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଇସାନ କିଶନ, ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ନବଦୀପ ସୈନି, ଖଲିଲ ଅହମ୍ମଦ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୂଳଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦୌଡରେ ଖେଳିବାର ମୌକା ପାଇବେ ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି। ଏବେ ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଖରେ ମୌକା ଅଛି ଇଣ୍ଡିଆନ ସିଲେକ୍ଟରଙ୍କ ନଜରକୁ ଆସିବା ପାଇଁ।

Google

କ୍ରିକଇନ୍ଫୋର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବିନା ଇଣ୍ଡିଆନ ଟିମ ୫ ଜୁଲାଇକୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପହଞ୍ଚିବ। ଯେଉଁଠି ୩ ଟି ଏକଦିବସିୟ ଖେଳାଯିବ। ପ୍ରଥମ ୧୩ ଜୁଲାଇ, ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ ୧୬ ଜୁଲାଇ ଓ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ ୧୯ ଜୁଲାଇକୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି। ଏହା ପରେ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚର ଟି-୨୦ ସିରିଜ ଖେଳାଯିବ। ଟି-୨୦ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ୨୨ ଜୁଲାଇ, ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ ୨୪ ଜୁଲାଇ ଓ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ ୨୭ ଜୁଲାଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ,ଯାହା ରୋମାଂଚକ ହେବ ବୋଲି ଆଶା। ସବୁ ମୁକାବିଲା କଲୋମ୍ବର ପ୍ରେମଦାସା ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ହେବ ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *