IND VS ENG:ଇଂଲଣ୍ଡ ବିଜୟରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କଲେ ଏହି ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟ୍ସମାନ। ବନିଲେ ହିରୋ।

ଇଂଲଣ୍ଡ ଏହି ଦିନିକିଆ ସିରିଜରେ ଜବରଦସ୍ତ ଫେରିଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଭାରତକୁ ୬ୱିକେଟରେ ହରେଇ ସିରିଜ ୧-୧ ରେ ବରାବର କରି ଦେଇଛି। ସିରିଜର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ ୨୮ ମାର୍ଚ୍ଚକୁ ଖେଳାଯିବାର ଅଛି ଆଉ ଏହା ଇଂଲଣ୍ଡର ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ଯାହା କି ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ ରନ ପିଛା କରିଆସିଛି। ଏହା ଆଗରୁ ସର୍ବାଧିକ ଚେସ ୨୬୬ ରନର ଥିଲା।

Google

୩୩୭ ରନର ପିଛା କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ ପାଇଁ ପୁଣି ଥରେ ଜନୀ ବେୟାରଷ୍ଟୋ ଆଉ ଯେସନ ରୟ ଭଲ ଆରମ୍ଭ ଦେଲେ। ଦ୍ରୁତ ରନ ବନେଇବା ଚକ୍କରରେ ରୟ ୫୫ ରନ କରି ଆଉଟ ହେଲେ। ଦୁଇଜଣ ୧୬.୩ ଓଭରରେ ୧୧୦ ରନ କଲେ ଆଉ ଏହା ତାଙ୍କର ସପ୍ତମ ୧୦୦ ରନ ପାର୍ଟନରସିପ ଥିଲା। ରୟ ତାଙ୍କ ପାରିରେ ୭ଟି ଚୌକା ଆଉ ଗୋଟେ ଛକା ମାରିଲେ।

ଯେସନ ରୟଙ୍କର ଆଉଟ ହେବା ପରେ ଆସିଥିବା ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ବହୁତ ଆକ୍ରମକ ବ୍ୟାଟିଂ କଲେ ଆଉ ୪ଟି ଚୌକା ତଥା ୧୦ଟି ଛକା ସହ ସେ ୫୨ ବଲରେ ୯୯ ରନ କଲେ। ମାତ୍ର ସେ ନିଜର ଚତୁର୍ଥ ଦିନିକିଆ ଶତକରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଇଗଲେ। ମାତ୍ର ବେୟାରଷ୍ଟୋ ୧୧୨ ବଲରେ ୧୧ ଚୌକା ଆଉ ୭ଟି ଛକା ସାହାଯ୍ୟରେ ୧୨୪ ରନ କଲେ। ସେହି ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ଭିତରେ ୧୭୫ ରନର ପାର୍ଟନରଶିପ ହେଲା ଆଉ ବିଜୟ ପକ୍କା ହେଇଗଲା।

Google
୩ ରନ ଭିତରେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ ଗଲା:

ଗୋଟେ ସମୟରେ ଲାଗୁଥିଲା କି ଇଂଲଣ୍ଡ ସହଜରେ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଯିବ ମାତ୍ର ଯେତେବେଳେ ବେୟାରଷ୍ଟୋ ଆଉଟ ହେଲେ ତା ପରେ ଅଧିନାୟକ ଜୋସ ବଟଲର ବି ୦ ରନରେ ଆଉଟ ହେଇଗଲେ ଆଉ ଲାଗିଲା କି ଭାରତ ପୁଣି ମ୍ୟାଚରେ ଫେରିବ ମାତ୍ର ଲିଭିଂଷ୍ଟୋନ ଆଉ ମଲାନ ଝଟକା ଲାଗିବାକୁ ଦେଇ ନଥିଲେ ଆଉ ଇଂଲଣ୍ଡ ମାତ୍ର ୪୩.୩ ଓଭରରେ ହିଁ ୪ ୱିକେଟ ହରେଇ ଟାର୍ଗେଟ ଚେସ କରି ନେଇଥିଲା।

କେ ଏଲ ରାହୁଲଙ୍କର ୫ମ ଶତକ ବେକାର:

ଏହା ଆଗରୁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୩୩୬ ରନର ବିଶାଳ ସ୍କୋର ଠିଆ କରିଥିଲା। କେ ଏଲ ରାହୁଲ ଙ୍କର ୧୦୮ ରନ ଆଉ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କର ଆକ୍ରମକ ୭୭ ତଥା ଅଧିନାୟକ କୋହଲିଙ୍କର ୬୬ ରନ ଆଉ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କର ୩୫ ରନ ଦ୍ୱାରା ଟିମ ଏତେ ବାଟ ପହଂଚି ପାରିଲା। ଇଂଲଣ୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ଟମ କୁରାନ ଆଉ ଆଦିଲ ରାଶିଦ ୨-୨ ଟି ୱିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ। ଆଦିଲ ରାଶିଦ ୯ଥର ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଆଉଟ କଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.