ଇଂଲଣ୍ଡର ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ବୁମରାଙ୍କ ଡର, ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ କହିଲେ ଏହି ବଡ଼ କଥା,ଏବେ ସବୁ ଚକିତ।

ଭାରତ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ୫ ଫେବୃଆରୀରୁ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଦୁଇ ଟିମ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲା ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ। ଦୁଇ ଟିମ ଏଠାରେ ପହଂଚିସାରିଛନ୍ତି। ଇଂଲଣ୍ଡର ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ରୋରି ବର୍ନ୍ସ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରାଙ୍କୁ ନେଇ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ଭରଚୁୟାଲ ପ୍ରେସ କନ୍ଫରେନ୍ସରେ ସେ କହିଛନ୍ତି କି ବୁମରା ଏକ କଠିନ ବୋଲର ଅଟନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବୋଲିଂ ପାଇଁ ପ୍ଲାନ କରିବାକୁ ହେବ।

Google

ରୋରି ବର୍ନ୍ସ କହିଛନ୍ତି କି ବୁମରାଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବା କଷ୍ଟକର କାମ। ସେ ଏକ ଅଲଗା ପ୍ରକାର ବୋଲର ଅଟନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ଆଗରୁ ପ୍ଲାନିଂ କରିବାକୁ ହେବ। ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ନିକଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ବୋଲିଂ କରିବାର ଦେଖିସାରିଛି।ସେ ସଠିକ ଲାଇନ ଓ ଲେନଥରେ ବୋଲିଂ କରିବାର ନଜର ଆସନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବୋଲିଂ ସାମ୍ନା କରିବା ତାହା ବି ଭାରତ ମାଟିରେ ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜଭରା ରହିବ।

ବର୍ନ୍ସ କହିଛନ୍ତି କି ମତେ ଲାଗୁଛି ବୁମରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ଆକ୍ରମଣକୁ ଦେଖି ଆଗାମୀ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପାଇଁ ସ୍ପିନର ଅନୁକୂଳ ବଦଳରେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ୱିକେଟ ଟେକର ରହିପାରନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କୁ ଦେଖି ଜଣାପଡୁଛି କି ଏହା ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ହୋଇପାରେ। ଏହା ଛଡା ସେ ସ୍ପିନ ବୋଲିଂ ନେଇ ମଧ୍ୟ ନିଜର ବୟାନ ରଖିଛନ୍ତି।

Google

ରୋରି ବର୍ନ୍ସ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ବେଲସ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ(ଇସିବି)ର ନିଜ ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କୁ ନସଲାବାଡ଼ ରୋଧୀ ଟ୍ରେନିଂ ଦେବାର ପହଲର ସ୍ୱାଗତ କରିଛନ୍ତି।ସେ କହିଛନ୍ତି ,”ଆମେ ଏଥିପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଜାଗରିକତା କରିପାରିବୁ। ଏହା ମୁଖ୍ୟ ଅଟେ ଓ ଦେଖିବାକୁ ହେବ ଯେ,ପେଶବର କ୍ରିକେଟ ସଙ୍ଘ ଓ ଇସିବି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ଏହାକୁ ଜରୁରୀ କରୁଛି। ମତେ ଲାଗୁଛି କି ଏଠାରେ ବିବିଧତା ବଢିବ। ମୋ ପାଇଁ ସକାରାତ୍ମକ ଜିନିଷ ଅଟେ।”

ଭାରତ ପହଂଚିଥିବା ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମକୁ ୬ ଦିନ ଅଲଗା ବାସରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଏଥିପାଇଁ ୫ ଫେବୃଆରୀ ପୂର୍ବରୁ ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କୁ ଅଭ୍ୟାସ କରିବା ପାଇଁ ୩ ଦିନର ସମୟ ରହିଛି। ୨ ଫେବୃଆରୀକୁ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଥିବା ଟିମର କୋରନା ଟେଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ ହେବ। ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ୫ ତାରିଖରେ ଓ ଦ୍ଵିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ୧୩ ତାରିଖରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ। କହିରଖିଛୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ୨ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ନିଜର ୧୬ ଜଣିଆ ଟିମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିସାରିଛି। ଏହି ଟିମରେ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚ୍ଚର,ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକସ,ରୋରି ବର୍ନ୍ସଙ୍କ ଫେରିବା ହୋଇଛି।ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ,ସାମ କରନ ଓ ମାର୍କ ବୁଡ଼ଙ୍କୁ ଆରାମ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.