ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସର ଏହି ତିନି ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମାନ ଯାହାଙ୍କ ନାମରେ ସାମିଲ ଏହି ବିରଳ ରେକର୍ଡ। ନାମ ଜାଣିଲେ ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ।

ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ଏପରି କେତେ ମୌକା ଆସିଛି,ଯେତେବେଳେ ଖେଳାଳୀ ୯୯ରେ ଆଉଟ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ପାଖାପାଖି ୧ ରନ ପାଇଁ ଶତକ ପୁରା କରିପାରିନାହାନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲି ଆଇପିଏଲରେ ୯୯ ରନରେ ଆଉଟ ହେବାର ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଅଟନ୍ତି।ଏହା ତାଙ୍କ ସହିତ ୨୦୧୩ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଡେୟାର ଡେଭିଲସ (ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସ)ବିରୁଦ୍ଧରେ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଏହି ସଂସ୍କରଣରେ ଆଇପିଏଲର ଇତିହାସରେ ଏପରି ତୃତୀୟ ଥର ହୋଇଛି,ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ନଟଆଉଟ ୯୯ ରନରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପଡିଛି।

Google

ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ,ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସର ତୃତୀୟ ଏପରି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଅଟନ୍ତି ,ଯିଏ ଏକ ରନ ପାଇଁ ଶତକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଁଞ୍ଚି ନପାରି ୯୯ ରନରେ ନଟ ଆଉଟ ହେଲେ। ପଞ୍ଜାଵ କିଙ୍ଗସର ତରଫରୁ ଆଇପିଏଲର ୧୪ତମ ସଂସ୍କରଣରେ ୨୯ତମ ମ୍ୟାଚରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ ୯୯ ରନ ନଟଆଉଟ ରହିଲେ। ସେ ଶେଷ ବଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୈଦାନରେ ରହିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଶତକ ପୁରା କରିବା ପାଇଁ ଆବେଶ ଖାନଙ୍କ ପାଳିର ଶେଷ ବଲରେ ଛକା ମାରିବାର ଥିଲା,କିନ୍ତୁ ସେ ଚୌକା ହିଁ ମାରିପାରିଲେ ଏବଂ ୯୯ ରନରେ ନଟଆଉଟ ରହିଲେ। ତାଙ୍କ ଛଡା ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ସୁରେଶ ରାଇନା ଏବଂ କ୍ରିସ ଗେଲ ହିଁ ଏପରି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଅଟନ୍ତି, ଯିଏ ୯୯ ରନରେ ନଟଆଉଟ ରହିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି।

Google

ଏକ ରନ ପାଇଁ ଶତକ ନ କରିପାରିଥିବା ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳୀ ରାଇନା ଥିଲେ: ଆଇପିଏଲ ୨୦୧୩ରେ ସନରାଇଜରର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଖେଳୁଥିବା ସମୟରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସର ଷ୍ଟାର ସୁରେଶ ରାଇନା ଏକ ରନ ପାଇଁ ଶତକ ନ କରିପାରିଥିବା ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ହୋଇଥିଲେ।ସେ ୫୨ ବଲରେ ୯୯ ରନ ନଟଆଉଟ ବନେଇଥିଲେ। ଏହି ଶାନଦାର ପାଳିରେ ରାଇନା ୧୧ ଚୌକା ଏବଂ ୩ ଛକା ମାରିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ। ରାଇନାଙ୍କୁ ବି ଶେଷ ବଲରେ ଛକାର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା,କିନ୍ତୁ ସେ ଚୌକା ହିଁ ମାରିପାରିଲେ। ଚେନ୍ନାଇ ଏହି ମୁକାବିଲା ୭୭ ମଧ୍ୟରେ ଜିତିଥିଲା । ୯୯ରେ ନଟଆଉଟ ରହିବାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନର ସୂଚୀରେ ଅନ୍ୟ ନାମ କ୍ରିସ ଗେଲଙ୍କର ଅଟେ। ୨୦୧୯ରେ ମୋହାଲିରେ ଆରସିବି ବିରୁଦ୍ଧରେ କ୍ରିସ ଗେଲ ୯୯ ରନରେ ନଟଆଉଟ ରହିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ। ସେ ନିଜର ପାଳିରେ ୧୦ ଚୌକା ଏବଂ ୫ ଛକା ମାରିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲେ।

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *