ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ହେଲେ ଏବେ ୮.୩୦ ମିନିଟରେ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ହେବ ଏତିକି କିମି, ଜାଣିଲେ ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ।

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ ( ବିସିସିଆଇ) ନିଜ ଟିମର ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କର ଫିଟନେସ ସ୍ତର ବହୁତ ଉପରକୁ ନେଇଯିବା ପାଇଁ ପ୍ଲାନ କରିଛି। ଏହି ସବୁ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ନିଜର ଏକ ନୂଆ ଫିଟନେସ ପ୍ଲାନ ନେଇକି ଆସିଛି। ଦ ଇଣ୍ଡିଆନ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ଖବର ମୁତାବିକ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ବଢୁଥିବା ଫିଜିକାଲ ଡିମାଣ୍ଡ କୁ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ନିଜର ଶୀର୍ଷ ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଗତି, ଏଂଦ୍ୟୁରାନ୍ସର ସ୍ତର କୁ ମାପିବା ପାଇଁ ନିଜ ପାଇଁ ଆଉ ଦୁଇ କିମି ଦୌଡ଼ ଅନିର୍ବାର୍ଯ୍ୟ ଅଟେ।

Google

ଏବେ ବିସିସିଆଇର ଅନୁବନ୍ଧିତ ଖେଳାଳି ତଥା ଭାରତୀୟ ଟିମରେ ଜାଗା ପାଇବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ରଖୁଥିବା ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କୁ ୟୋୟୋ ଟେଷ୍ଟ ସହିତ ଏହି ଟେଷ୍ଟକୁ ବି ପାସ କରିବାକୁ ହେବ। ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଲେ ” ଆଜିକାଲି ଫିଟନେସ ନାନକ ଆମର ଫିଟନେସ ସ୍ତରକୁ ଅଲଗା ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚାଇବାରେ ବଡ଼ ଭୂମିକା ଅର୍ଜନ କରିଛି। ଏବେ ଆମ ଫିଟନେସ ସ୍ତରକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ତରକୁ ନେଇଯିବା ବହୁତ ଜରୁରୀ ଅଟେ। ଟାଇମ ଟ୍ରାଏଲ ଟେଷ୍ଟ ଆମକୁ ଭଲ ପ୍ରତିସ୍ପର୍ଦ୍ଧ ରଖିବାରେ ସହଯୋଗ କରିବ। ବୋର୍ଡ ପ୍ରତିବର୍ଷ ନିଜର ମାନକ ଅପଡେଟ କରି ଚାଲିବ।”

Google

ବିସିସିଆଇର ନୂଆ ମାନକ ମୁତାବିକ ଭାରତୀୟ ଟିମର ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ମାନଙ୍କୁ ଏହି ମାନକ ପାସ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୨କିମି ଦୂରତା ୮ ମିନିଟ ୧୫ ସେକେଣ୍ଡ ଭିତରେ ପାର କରିବାକୁ ହେବ ଯେତେବେଳେ କି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ତଥା ସ୍ପିନର ମାନଙ୍କୁ ଏତିକି ହି ଦୂରତା ୮ ମିନିଟ ୩୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ପାସ କରିବାକୁ ହେବ। ୟୋୟୋ ଟେଷ୍ଟ ପାସ କରିବାର ମାନକ ପ୍ରଥମରୁ ହିଁ ତୟ ହେଇକି ଅଛି। ଏହି ଟେଷ୍ଟ ପାସ କରିବା ପାଇଁ ସଭିଙ୍କୁ ୧୭.୧ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ହେବ। ଏଲିଟ ଏଥଲିଟସଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୬ ମିନିଟ ଯେତେବେଳେ କି ଅମଚ୍ୟର ଏଥଲିଟସ ପ୍ରାୟ ୧୫ ମିନିଟରେ ଦୁଇ କିମି ତୟ କରିବା ଅନିର୍ବାର୍ଯ୍ୟ ଅଟେ।

Google

ଟାଇମ ଟ୍ରାଏଲ ଟେଷ୍ଟ ଉପରେ ବିସିସିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ତଥା ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ନିଜର ମୋହର ଲଗେଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିସିସିଆଇ ନିଜର ଅନୁବନ୍ଧିତ ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କୁ ଏହି ଟେଷ୍ଟ ବାବଦରେ କହି ଦେଇଛି। ବୋର୍ଡର କହିବା କଥା କି ଏହି ବର୍ଷ ତିନିଟି ବିଣ୍ଡୋ, ଫେବୃଆରୀ, ଜୁନ ଆଉ ଅଗଷ୍ଟ/ସେପ୍ଟେମ୍ବର ରେ ରଖା ଯାଇଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରୁ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଖେଳିକି ଆସିଥିବା ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କୁ ଫେବୃଆରୀରେ ହେଇଥିବା ଟେଷ୍ଟ ଦେବାକୁ ହେବ ନାହିଁ। ମାତ୍ର ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟ ପାଇଁ ସିଲେକ୍ଟ ହେଇଥିବା ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କୁ ଏହି ଟେଷ୍ଟ ଦେଇ ଯିବାକୁ ହେବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.