ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌କୁ ‘ଅଣସଂରକ୍ଷିତ’ ବୋଲି କହିବା ପରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ କ୍ରୋଧିତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ।

ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌କୁ 'ଅଣସଂରକ୍ଷିତ' ବୋଲି କହିବା ପରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ କ୍ରୋଧିତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା, Trump hit back after Calls His Tweets Unsubstantiated, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown

ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌କୁ ‘ଅଣସଂରକ୍ଷିତ’ ବୋଲି କହିବା ପରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ କ୍ରୋଧିତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ।

ଟ୍ୱିଟର ଦୁଇଟି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଟ୍ୱିଟ୍କୁ “ପ୍ରମାଣିତ ନୁହେଁ” ବୋଲି କହିଛି ଏବଂ ସୋସିଆଲ ନେଟୱାର୍କ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମିଥ୍ୟା ଦାବି କରିଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ।

ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆଣିଛି, ଯିଏକି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ବ୍ୟବହାର କରି ଟ୍ୱିଟରକୁ 2020 ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

“ଟ୍ୱିଟର ମାଗଣା ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ପ୍ରଶୟ ହେଉଛି, ଏବଂ ମୁଁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବରେ ଏହାକୁ ଘଟିବାକୁ ଦେବି ନାହିଁ!” ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଟ୍ୱିଟରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୋଷ୍ଟ କରିଥିବା ଦୁଇଟି ଟ୍ୱିଟକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ବିନା ପ୍ରମାଣରେ ଯୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି ଯେ ମେଲ-ଇନ୍ ଭୋଟ୍ ଠକେଇ ଏବଂ ଏକ ‘ରିଗଡ୍ ନିର୍ବାଚନ’ ହେବ ।

ଟ୍ୱିଟରରେ ଟ୍ୱିଟର ଏକ ଲିଙ୍କ ପୋଷ୍ଟ କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ “ମେଲ-ଇନ୍ ବାଲାଟ୍ ବିଷୟରେ ତଥ୍ୟ ପାଆନ୍ତୁ” ଏବଂ ସିଏନ୍ଏନ୍, ୱାଶିଂଟନ୍ ପୋଷ୍ଟ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟକୁ ଦର୍ଶାଇ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଏହି ଦାବିକୁ “ଭିତ୍ତିହୀନ” ବୋଲି ନୋଟିସ୍ ଦିଆଯାଇଛି ।

ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଟ୍ରମ୍ପ ମିଥ୍ୟା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ମେଲ-ଇନ୍ ବାଲାଟ୍ ଦ୍ଵାରା ‘ରିଗଡ୍ ନିର୍ବାଚନ’ ହେବ।

ତଥାପି, ଭୋଟର ଠକେଇ ସହିତ ମେଲ-ଇନ୍ ବାଲାଟ୍ ସଂପୃକ୍ତ ବୋଲି କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ ବୋଲି ଫ୍ୟାକ୍ଟ ଚେକର କାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

ଟ୍ରମ୍ପ କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆରେ ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ଟ୍ୱିଟ୍‌କୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ମିଥ୍ୟା ଯୁକ୍ତି ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ, ରାଜ୍ୟରେ ରହୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବାଲାଟ୍ ପଠାଯିବ ଯେତେବେଳେ ପ୍ରକୃତରେ ସେମାନେ କେବଳ ପଞ୍ଜୀକୃତ ଭୋଟରଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯିବେ ।

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିଜର 80 ନିୟୁତ ଅନୁସରଣକାରୀଙ୍କୁ ଅପବ୍ୟବହାର, ଷଡଯନ୍ତ୍ର ଥିଓରୀ, ମିଥ୍ୟା ସୂଚନା ଏବଂ ଅପମାନ ପ୍ରସାର ପାଇଁ ଏହି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଭାବରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ବ୍ୟବହାର କରିଆସୁଛନ୍ତି ।

Trump Hits Back At Twitter After It Calls His Tweets Unsubstantiated
Google

୨୦୧୬ ରେ ନିର୍ବାଚିତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ସେ ନିଜର ରାଜନୀତିକ ବ୍ରାଣ୍ଡ ନିର୍ମାଣ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ଆମେରିକାର ପ୍ରଥମ କଳା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବାରାକ ଓବାମା ଆମେରିକାରେ ଜନ୍ମ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ତେଣୁ ସେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି ।

ଏବଂ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସେ ଜଣେ ସହାୟକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଭିତ୍ତିହୀନ ଗୁଜବ ପ୍ରଚାର କରି MSNBC ହୋଷ୍ଟ ଜୋ ସ୍କାର୍ବୋରୋ ଦ୍ଵାରା ଚରିତ୍ର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ସହିତ ଏକ ଝଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ।

ଟ୍ୱିଟର, ବୋଧହୁଏ ଏହାର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ସହ ସଂଘର୍ଷକୁ ଭୟ କରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଡାକରା ଦେଇଥିଲା ।

ସାନ ଫ୍ରାନ୍ସିସ୍କୋ ଭିତ୍ତିକ କମ୍ପାନୀ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ନିକଟରେ ସମ୍ପ୍ରସାରିତ ଟ୍ୱିଟର ନୀତିର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛି।

“ସର୍ବସାଧାରଣ ବାର୍ତ୍ତାଳାପକୁ ସେବା କରିବାରେ, ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ଟ୍ୱିଟରରେ ବିଶ୍ୱସନୀୟ ସୂଚନା ପାଇବା ସହଜ କରିବା ଏବଂ ସମ୍ଭାବ୍ୟ କ୍ଷତିକାରକ ତଥା ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ବିଷୟବସ୍ତୁର ପ୍ରସାରକୁ ସୀମିତ ରଖିବା” ସାଇଟ୍ ଅଖଣ୍ଡତାର ମୁଖ୍ୟ ୟୋଏଲ୍ ରୋଥ୍ ଏବଂ ବିଶ୍ୱ ଜନନୀତି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନିକ ପିକ୍ଲସ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି ।

“ଖରାପ ମିଛ”

ଆମେରିକାର ଅର୍ଥନୀତି ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଏବଂ କରୋନା ମହାମାରୀରେ ୧୦୦,୦୦୦ ମୃତ୍ୟୁ ତଥା ପୁନର୍ବାର ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପୋଖରୀରେ ପଡ଼ିଥିବା ଟ୍ରମ୍ପ ସ୍କାର୍ବୋରୋ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ଥିଓରୀକୁ ପଛରେ ପକାଇବାରୁ ଟ୍ୱିଟରର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ।

ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରମାଣମୁକ୍ତ କାହାଣୀ ଦାବି କରେ ଯେ ସ୍କାର୍ବୋରୋ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ​​ଯେଉଁଥିରେ ସେ ୨୦୦୧ ରେ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ସେ ରିପବ୍ଲିକାନ୍ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଥିଲେ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟତମ କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ ।

How Twitter reacted when Trump called the bin Ladens 'tall and ...
Google

ସପ୍ତାହକ ମଧ୍ୟରେ ଟ୍ରମ୍ପ ଏହି କାହାଣୀକୁ ଠେଲି ଦେଇଥିଲେ । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସେ ପୁଣି ଥରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି: “ସାଇକୋ ଜୋ ସ୍କାରବୋ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ ଶୀତଳ ମାମଲା ଖୋଲିବା” ।

“ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଉତ୍ତରହୀନ ଏବଂ ସ୍ପଷ୍ଟ ପ୍ରଶ୍ନ, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କୁ ଆଣିବି ନାହିଁ! ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିଶେଷରେ ହେବ କି?” ବୋଲି ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ।

ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ମୃତ ମହିଳା ଲୋରି କ୍ଲାଉସୁଟିସ୍ ସ୍କାରବୋ ଅଫିସରେ ଖସିପଡ଼ିବା ପରେ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡକୁ ଆଘାତ କରିବା ପରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ସ୍କାର୍ବୋରୋ ଜଣେ ପ୍ରମୁଖ ଗଣମାଧ୍ୟମ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ହେବାକୁ ଲାଗିଲେ, ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଦୃଢ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମିକା ବ୍ରଜେଜିନ୍ସକସ୍ ସହ MSNBC ରେ ମର୍ନିଂ ଜୋ ସୋ’ର ସହ-ହୋଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲେ, ଯାହାକୁ ଟ୍ରମ୍ପ “ନିମ୍ନ I.Q ପାଗଳ ମିକା” ବୋଲି କହିଥିଲେ।

କ୍ଲାଉସୁଟିସ୍ ବିଧବା ଟିମୋଥି କ୍ଲାଉସୁଟିସ୍ ଟ୍ୱିଟର ସିଇଓ ଜ୍ୟାକ୍ ଡୋର୍ସିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ “ମିଥ୍ୟା ମିଥ୍ୟା” ବିଲୋପ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

ସେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ଚିଠିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଘଟଣାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ କହୁଛି କାରଣ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏପରି କିଛି ନେଇଛନ୍ତି ଯାହା ମୋର ନୁହେଁ – ମୋର ମୃତ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଏବଂ ଏହାକୁ ରାଜନିତିକ ଲାଭ ପାଇଁ ବିକୃତ କରିଛି । ଦି ନ୍ୟୁୟର୍କ ଟାଇମ୍ସ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଏହି ଚିଠି ବିଷୟରେ ପଚରାଯିବାରୁ ଟ୍ରମ୍ପ ହ୍ୱାଇଟ୍ ହାଉସରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ, ସେମାନେ ଏହାର ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ଏକ ଗୁରୁତର ପରିସ୍ଥିତି ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି: ଆପଣ ଯେପରି ଜାଣନ୍ତି, କୌଣସି ସୀମାବଦ୍ଧତା ନାହିଁ ।

Joe Biden to scale up campaign as Democratic anxiety grows ahead ...
Google

ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜୋ ବିଡେନ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏକ CNN ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ବିବୃତ୍ତି ପ୍ରସାରିତ ହେବାବେଳେ ଟ୍ୱିଟର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଏହା କହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

ସ୍କାର୍ବୋରୋ ଟ୍ୱିଟରୁ ଖସିବା ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଟ୍ୱିଟର ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ବିବୃତ୍ତିର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏବଂ ସେମାନେ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତାହା ବହୁତ ଦୁଃଖଦାୟକ ।

ବିଦ୍ୟମାନ ଉତ୍ପାଦ ବିଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଏବଂ ନୀତିକୁ ବିସ୍ତାର କରିବା ପାଇଁ ଆମେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛୁ, ତେଣୁ ଏହି ପରି ଜିନିଷକୁ ଆମେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଭାବରେ ସମାଧାନ କରିପାରିବା ଏବଂ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସେହି ପରିବର୍ତ୍ତନଗୁଡିକ ଘଟିବ ବୋଲି ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ।

ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ତଳେ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ, ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଅଧିକ ଅଧିକ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.