‘ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ସହାୟତା’: ପୁଣି ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼େଇଲେ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ୍, ୬ ବର୍ଷର ବାଳକର ଲିଭର ପ୍ରତିରୋପଣ ପାଇଁ ହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଲେ ସୋନୁ ।

Unforgettable help Actor Sonu Sood funds liver transplant operation for six-year-old, Sonu Sood, Real Hero, Bollywood, Nitidina

ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ ନାମକ ୬ ବର୍ଷର ବାଳକର ପରିବାରକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ସହ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ନିମନ୍ତେ ସୋନୁ ସୁଦ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଅର୍ଥ ଯୋଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡକ୍ଟର ମନୀଷ ଭର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାଳକ ଯକୃତ ସିରୋସିସ୍ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିଲା ଏବଂ ପ୍ରତିରୋପଣ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା । ଡକ୍ଟର ଭର୍ମା ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିଲେ ।

'Unforgettable help': Actor Sonu Sood funds liver transplant operation for six-year-old
Google

କରୋନାଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ପ୍ରବାସୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପରେ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ୍ ଆପଲ୍ଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଯକୃତ ପ୍ରତିରୋପଣ କରିବାକୁ ପଡୁଥିବା ଜଣେ ୬ ବର୍ଷର ବାଳକ ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ଅଭିନେତା-ନିର୍ମାତା ପୁଅର ପରିବାରକୁ ଏକ ସାହାଯ୍ୟ ହାତ ବଢ଼ାଇ ଅପରେସନ୍ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ସମସ୍ତ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା କରିଥିଲେ ।

ପିଲାଟିକୁ ଛଅ ମାସ‌ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ପଡ଼ିଥିବା କଥା ତା’ର ମାଆ କହିଛନ୍ତି ।

ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ମା କହିଛନ୍ତି, “ମାତ୍ର ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଡାକ୍ତର କହିଥିଲେ ଯେ ମୋ ପୁଅର ଯକୃତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ ଏବଂ ଯଦି କୌଣସି ଚିକିତ୍ସା ନମିଳେ ତେବେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ବିପଦରେ ପଡ଼ିବ ।”

୬ ବର୍ଷର ମା’ଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ପରିବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଣ୍ଠି ଏବଂ ଅରୋଗାସ୍ରି ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ସାହାଯ୍ୟ ଲୋଡିଥିଲେ କିନ୍ତୁ କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳିନଥିଲା ।

Actor Sonu Sood funds liver transplant operation for six-year-old
Google

ସେ ପୁଣି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସୁଟିଂରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ସୋନୁ ସାର୍‌ ଆମକୁ ଭେଟି‌ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଅର୍ଥ ଦେବେ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ। ସେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରୁଛନ୍ତି । ସେ ଜଣେ ଦୟାବନ୍ତ । ସେ ଜଣେ ଦୟାଳୁ ଏବଂ ଆମର ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମେ ତାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ଭୁଲି ପାରିବୁ ନାହିଁ । ଆମେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେ ଆମ ପରି ଅନେକ ଅଭାବୀ ଆତ୍ମାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରୁଛି ।

“ଶିଶୁର ଅପରେସନ୍ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଥିଲା । ସମ୍ବଳ ପାଇଁ ଆମର ଅସୁବିଧା ହୋଇଥିଲା । କୌଣସି ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା ନକରି ତାଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ଆମର ପ୍ରୟାସ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଅପରେସନ୍ ସଫଳତାର ସହ କରାଯାଇଥିଲା । ପିଲାଟିକୁ ସୁସ୍ଥ କରିବା ପାଇଁ ସୋନୁ ସୁଦ୍ ଏବଂ ଆମ ଟିମ୍‌‌ ପାରୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚେଷ୍ଟା କରିଛୁ । ଶିଶୁ ଏବେ ସୁସ୍ଥ ବୋଲି ଡକ୍ଟର ଭର୍ମା କହିଛନ୍ତି ।

Sonu Sood launches Pravasi Rojgar app to help migrants find job  opportunities
Google

‘ଡାବାଙ୍ଗ’ ଅଭିନେତା କରୋନାଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଚାକିରି ପୋର୍ଟାଲ୍ ‘ପ୍ରଭାସୀ ରୋଜଗର’ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *