ଅନଲକ୍ -୩ ଗାଇଡଲାଇନ ଅଗଷ୍ଟ ୧ ରୁ ଲାଗୁ ହେବ । ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ଖୋଲା ରହିବ ଏବଂ କଣ ବନ୍ଦ ରହିବ ।

ଅନଲକ୍ -୩ ଗାଇଡଲାଇନ ଅଗଷ୍ଟ ୧ ରୁ ଲାଗୁ ହେବ । ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ଖୋଲା ରହିବ ଏବଂ କଣ ବନ୍ଦ ରହିବ, Unlock 3.0 will effective from 01st August 2020 know the guidelines, Unlock 3.0 Guideline, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown, Unlock 2.0, Unlock 3.0

ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ବୁଧୁବାର ଦିନ ଅନଲକ-୩ ନୂଆ ଗାଇଡଲାଇନ ଜାରୀ କରିଛି । ଏହି ନୂଆ ଗାଇଡଲାଇନ ଅଗଷ୍ଟ ୧ ରୁ ଲାଗୁ ହେବ । ଅନଲକ-୩ରେ ମଧ୍ୟ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନକୁ କୌଣସି ଛାଡ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ ବ୍ଯତୀତ ଅନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳଗୁଡିକରେ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବରେ ଢିଲା ଦିଆଯାଇଛି ।

ଅନଲକ-୩ରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି । କେଉଁ ସବୁ ଜିନିଷ ଉପରେ ସରକାର କଟକଣା ଲଗାଇଛନ୍ତି ଓ କେଉଁ ସବୁ ଜିନିଷ ଉପରେ ସରକାର ଛାଡ କରିଛନ୍ତି, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ସାମାଜିକ, ରାଜନୈତିକ, କ୍ରୀଡା, ମନୋରଞ୍ଜନ, ଏକାଡେମିକ୍, ସାଂସ୍କୃତିକ, ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବଡ଼ ମଣ୍ଡଳୀଗୁଡିକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁମତିପ୍ରାପ୍ତ ନୁହେଁ । ତେବେ ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରିସ୍ଥିତିର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ଉପରେ ଆଧାର କରି ଏହି ସେବାଗୁଡିକର ତାରିଖ ପୃଥକ ଭାବରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ।

ଅନଲକ-୩ରେ ହଟାଯାଇଥିବା କଟକଣା:

ରାତ୍ରିକାଳୀନ କର୍ଫ୍ଯୁକୁ ହଟାଇଦିଆଯାଇଛି । ଏବେ ରାତିରେ ଯିବାଆସିବା କରିପାରିବେ ।

ଯୋଗ ସଂସ୍ଥାନ ଓ ଜିମକୁ ୫ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ । ଏହି ସମ୍ବନ୍ଧରେ, କରୋନା ପାଇଁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ଯାଣ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ତରଫରୁ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଅପରେଟିଂ ପ୍ରସିଜିୟର ଜାରୀ କରିବେ ।

Unlock 3: Gyms, yoga studios to reopen; no night curfew - Rediff ...
Google

ସାମାଜିକ ଦୂରତା ପାଳନ କରି ଏବର୍ଷ ସ୍ଵାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିଛି ।

ବନ୍ଦେ ଭାରତ ମିଶନ ଅଧିନରେ ସୀମିତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ଯାତ୍ରାର ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ।

ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ଯିବା ଆସିବାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯିବ ନାହିଁ । ଏଥିପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅନୁମତି କିମ୍ବା ଅନୁମୋଦନ ଆବଶ୍ୟକତା ପଡିବ ନାହିଁ ।

ଜାରୀ ରହିଥିବା କଟକଣା:

ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଓ କୋଚିଙ୍ଗ ସେଣ୍ଟରକୁ ୩୧ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରଖାଯିବ ।

ମେଟ୍ରୋ ଟ୍ରେନ, ସିନେମା ହଲ, ସୁଇମିଙ୍ଗ ପୁଲ, ମନୋରଞ୍ଜନ ପାର୍କ, ଥିଏଟର, ବାର, ଅଡିଟୋରିୟମ, ଆସେମ୍ବଲି ହଲ ପୂର୍ବ ପରି ବନ୍ଦ ରହିବ ।

ସାମାଜିକ, ରାଜନୈତିକ, ଖେଳ, ମନୋରଞ୍ଜନ, ସାଂସ୍କୃତିକ, ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଓ ଅନ୍ୟ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ପର୍ବଭଳି ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି ।

ଦୁର୍ବଳ ବ୍ୟକ୍ତି, ଅର୍ଥାତ୍ ୬୫ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ, ରୋଗଗ୍ରସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି, ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଏବଂ ୧୦ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ପିଲାମାନେ, ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବା ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ବ୍ୟତୀତ ଘରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

Unlock 3 Guidelines: Night Curfew Ends, Gyms to Open From Aug 5 ...
Google
ଅନଲକ୍ ୩.୦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ପାଇଁ:

କଣ୍ଟେଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ଜୋନରେ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ୩୧ ଅଗଷ୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୃଢ ଭାବରେ ବଳବତ୍ତର କରାଯିବ ।

କଣ୍ଟେଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ଜୋନର ପରିସୀମା ମଧ୍ୟରେ, କଠୋର ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଏବଂ ଜୀବାଣୁ ବିସ୍ତାରର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ନିୟମ ବଜାୟ ରହିବ ଏବଂ କେବଳ ଜରୁରୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ବୋଲି MHA କହିଛନ୍ତି ।

ଏହି କଣ୍ଟେଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଗୁଡିକ ରାଜ୍ୟଗୁଡିକର ସମ୍ପୃକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ସଂଗ୍ରହକାରୀଙ୍କ ୱେବସାଇଟରେ ସୂଚିତ କରାଯିବ ଏବଂ ଏହି ଜୋନ୍ ଗୁଡିକରେ ଚାଲିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକଳାପଗୁଡିକ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଉପରେ କଡା ନଜର ରଖାଯିବ । ରାଜ୍ୟ ଏବଂ UT ଗୁଡିକ କଣ୍ଟେଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ବାହାରେ ନିଜସ୍ୱ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଲଗାଇ ପାରିବେ, ଯାହାକୁ ସେମାନେ ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରନ୍ତି ।

Unlock 3.0 Guileline 

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *