ଅନଲକ୍-୪ ପାଇଁ ଆସିଗଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ ଗାଇଡଲାଇନ୍, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ଖୋଲିବ ଏବଂ କଣ ରହିବ ବନ୍ଦ ?

ଅନଲକ୍-୪ ପାଇଁ ଆସିଗଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ଖୋଲିବ ଏବଂ କଣ ରହିବ ବନ୍ଦ ?, Unlock 4 Home Ministry issued new guidelines for unlock 4, Unlock, Unlock 4, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown, Unlock 3.0, Corona Record

Unlock 4: ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ । କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ଦେଶରେ ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି ରହିଛି । ଶନିବାର (ଗତକାଲି) ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧ରୁ ଅନଲକ୍-୪ ପାଇଁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଜାରି କରିଛି । ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ, ମେଟ୍ରୋ ସେବା (Metro) ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୭ରୁ ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ଆରମ୍ଭ କରାଯିବ । କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସ୍କୁଲ ଏବଂ କଲେଜ ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ୱର ୩୦ ଯାଏ ବନ୍ଦ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ପାଠପଢ଼ା ଜାରି ରହିବ । ଅନଲାଇନ୍ ଶିକ୍ଷାଦାନ, ଟେଲି କାଉନସେଲିଂ ଏବଂ ଏହା ସମ୍ୱନ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ତଥା କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଅଣ-ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଏକ ସମୟରେ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଡକାଯାଇପାରିବ । କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନରେ ଅନଲକ-୪ କଡାକଡି କରାଯିବ ।

Delhi Metro trains set for big revamp! DMRC to upgrade old trains with new modern features - The Financial Express

କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ବାହାରେ ଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଅନୁମତି

କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ବାହାରେ ଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ଠାରୁ ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଆସିବାର ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇପାରିବ । କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ପିତାମାତା / ଅଭିଭାବକଙ୍କ ଲିଖିତ ସମ୍ମତି ଆବଶ୍ୟକ । ନ୍ୟାସନାଲ ସ୍କିଲ୍ ଟ୍ରେନିଂ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍, ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଆଲ୍ ଟ୍ରେନିଂ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ (ITI), ନ୍ୟାସନାଲ ସ୍କିଲ୍ ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ କର୍ପୋରେସନ୍ କିମ୍ବା ଷ୍ଟେଟ୍ ସ୍କିଲ୍ ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ମିଶନ୍ କିମ୍ବା ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ କିମ୍ବା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ କ୍ଷୁଦ୍ର ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଦକ୍ଷତା କିମ୍ବା ଉଦ୍ୟୋଗୀ ତାଲିମକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ।

ଅନଲକ୍-4 ପାଇଁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଜାରି କଲା ଗାଇଡଲାଇନ୍, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ଖୋଲିବ ଓ କ’ଣ ରହିବ ବନ୍ଦ ?
Google

ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ସର୍ବଶେଷ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ସାମାଜିକ, ରାଜନୈତିକ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ । ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୧ରୁ ସାଧାରଣ ସମାବେଶକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଏଥିରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିବ ନାହିଁ । ଏହି ସମୟରେ ମାସ୍କ, ସାମାଜିକ ଦୂରତା, ଥର୍ମାଲ ସ୍କ୍ରିନିଂ ଏବଂ ସାନିଟାଇଜର ବ୍ୟବହାର ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ହେବ ।

ସିନେମା ହଲ୍, ସୁଇମିଂ ପୁଲ୍, ମନୋରଞ୍ଜନ ପାର୍କ, ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ (ଓପନ ଏୟାର ଥିଏଟର ବ୍ୟତୀତ) ଏବଂ ଏହିପରି ସ୍ଥାନଗୁଡିକରେ ଗତିବିଧି ବନ୍ଦ ରହିବ । ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୧ରୁ ଓପନ ଏୟାର ଥିଏଟରକୁ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି । ଗାଇଡଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ, କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ବାହାରେ ନିଜର ସ୍ଥାନୀୟ ଲକଡାଉନକୁ ଜାରି ରଖିପାରିବେ ନାହିଁ । ଆଗରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଲକଡାଉନ୍ ହଟାଇବା ପରେ ଅନେକ ରାଜ୍ୟ ନିଜେ ନିଜ ରାଜ୍ୟରେ ଲକଡାଉନ୍ ଲଗାଉଥିଲେ ।

MHA issued Unlock 4 guidelines metro to reopen Educational institutes will closed | Unlock-4 की 10 बड़ी बातें, जानिए क्या खुलेगा और क्या अब भी रहेगा बंद | Hindi News, देश

ଏଥି ସହିତ କୁହାଯାଇଇଛି ଯେ, ଗୋଟିଏ ରାଜ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ କିମ୍ବା ସମାନ ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକଙ୍କ ଗତିବିଧି ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ରହିବ ନାହିଁ । ଆଉ ଏଥିପାଇଁ କୌଣସି ଅନୁମତିର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ପୂର୍ବରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କହିଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ କେତେକ ରାଜ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବେଶ ନିଷେଧାଦେଶ ଲଗାଇଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *