ବିରାଟ କୋହଲି ଫସିଲେ ବଡ଼ ଅସୁବିଧାରେ, ହାଇକୋର୍ଟରୁ ଆସିଲା ନୋଟିସ । ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ମାମଲା ।

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି,ଅଭିନେତ୍ରୀ ତମନ୍ନା ଏବଂ ଅଜୁ ବର୍ଗୀଜଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ହାଇକୋର୍ଟ ନୋଟିସ ପଠାଇଛନ୍ତି। ବିରାଟ,ତମନ୍ନା ଏବଂ ଅଜୁ ଅନଲାଇନ ରମି ଗେମ୍ସର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସଡର ଅଟନ୍ତି। କେରଳ ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ଜାରୀ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ସୂଚନାରେ ଏହି ଅନଲାଇନ ଖେଳ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାର ଦାବୀ କରାଯାଇଛି। ସୂଚନାରେ କୁହାଯାଇଛି କି ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସଡର ଯୁବମାନଙ୍କୁ ନିଶାର ଅଭ୍ୟାସରେ ଆଣିବାରେ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ତୁଲାଉଛନ୍ତି।

Google

ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ବି ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବା ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି।ସୂଚନାକାରୀ ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ କି ଅନଲାଇନ ଖେଳ ଖେଳିକରି ବହୁତ ମାତ୍ରାରେ ଧନ ହରାଇବା ପରେ ଦେଶରେ କେତେ ଲୋକ ନିଜ ଜୀବନ ଦେଇସାରିଲେଣି ଓ ଏହାକୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ କରାଯିବା ଦରକାର।

୨୭ ବର୍ଷର ବିନୀତ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ତିରୁଅନନ୍ତପୁରମର କୃଟିଚଲରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିନେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ୨୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି ହୋଇଥିଲା। ୩୨ ବର୍ଷୀୟ ସାଜେଶ ବି ଅନଲାଇନ ରମି ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଏକ ବଡ ଧରଣର ଟଙ୍କା ହରାଇ ବସିଥିଲେ। ସେ କହିଲେ,”ମାନନୀୟ ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ସ୍ୱାଗତ ଯୋଗ୍ୟ ଅଟେ କାରଣ ମତେ ଜଣାଅଛିକି କେତେ ଲୋକ ଏହି ଅନଲାଇନ ଖେଳକୁ ଖେଳି ଅଧିକ ଅର୍ଥ ହରାଇ ସାରିଛନ୍ତି। ୬ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ମୁଁ ନିଜେ ହରେଇବସିଛି।”

Google

ସେ କହିଲେ,”ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସଡର ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଖେଳକୁ ଖେଳିବାରେ ନିରୀହ ଯୁବମାନଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାରେ ଏକ ବଡ଼ ଭୂମିକା ଭୂମିକା ତୁଲାଇଥାନ୍ତି ଯାହା ଜଲ୍ଦି ହିଁ ଅଭ୍ୟାସ ହୋଇଯାଏ ମତେ ଏହି ଅଭ୍ୟାସରୁ ବାହାରକୁ ଆସିବା ପାଇଁ ପେଶାଦାର ଚିକିତ୍ସାର ସହାୟତା ନେବାକୁ ପଡିଲା ଏବଂ ଅଦାଲତକୁ ଭାରତରେ ଏହି ଖେଳ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବା ଦରକାର।”

ଏବେ ଏବେ ହିଁ ବାପା ହୋଇଥିବା ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଆଜି ଚେନ୍ନାଇ ଯିବାର ଅଛି। ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡର ମଧ୍ୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଚାରୋଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚଗୁଡିକର ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମୁକାବିଲା ଚେନ୍ନାଇରେ ଖେଳା ଯିବାର ଅଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *