IND VS ENG:ଅଶ୍ଵିନଙ୍କ ଫେରସ୍ତ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନରେ ଭଡକିଲେ କୋହଲି। କହିଦେଲେ ଏହି ବଡ଼ କଥା। ଚାରିଆଡେ ଭାଇରଲ।

ବିରାଟ କୋହଲି ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ନାୟକ ରହିଥିବା ଅଶ୍ଵିନଙ୍କର ସୀମିତ ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ଫେରନ୍ତାର ସମ୍ଭାବନା ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ନାହିଁ। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଅଧିନାୟକଙ୍କର କହିବା କଥାକି ୱାଶିଙ୍ଗଟନ ସୁନ୍ଦର ଦଳ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ଓ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ଏକ ସମାନ ଦୁଇ ଖେଳାଳୀଙ୍କର ରହିବା ମୁସ୍କିଲ ଅଟେ। କୋହଲି ଗୁରୁବାରକୁ କହିଲେ କି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ କେଏଲ ରାହୁଲ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧ ୫ଟି ମ୍ୟାଚର ଟି୨୦ ସିରିଜରେ ପାଳିର ଆରମ୍ଭ କରିବେ।

Google

କୋହଲି ସଫା ଭାବରେ କହିଛନ୍ତି କି ୱାଶିଙ୍ଗଟନ ସୁନ୍ଦରଙ୍କର ଭଲ ଖେଳିବା ଦ୍ୱାରା ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ଵିନଙ୍କ ପାଇଁ ସୀମିତ ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ଜାଗା ନାହିଁ। ଭଲ ଫର୍ମରେ ଚାଲୁଥିବା ଅଶ୍ଵିନଙ୍କର ସମିତି ଓଭରରେ ଦଳରେ ଫେରନ୍ତା ସମ୍ଭାବନାର ପ୍ରଶ୍ନରେ କୋହଲି ଚିଡିଗଲେ। ସେ କହିଲେ,’ୱାଶିଙ୍ଗଟନ ସୁନ୍ଦର ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ଏକ ଭଳି ଦୁଇ ଖେଳାଳୀ ଦଳରେ ରହିପାରିବେ ନାହିଁ। ଅର୍ଥାତ ସୁନ୍ଦରଙ୍କର ବହୁତ ଖରାପ ଫର୍ମରେ ହିଁ ରହିବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ସମ୍ଭବ ହେବ।’କୋହଲି କହିଲେ,’ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବା ସମୟରେ କିଛି ଯୁକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଥିବା ଦରକାର। ଆପଣ କୁହନ୍ତୁ କି ମୁଁ ଅଶ୍ଵିନଙ୍କୁ କେଉଁଠି ରଖିବି। ଦଳରେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ କେଉଁଠି ଜାଗା ଅଛି। ୱାଶିଙ୍ଗଟନ ପ୍ରଥମରୁ ହିଁ ଦଳରେ ରହିଛନ୍ତି। ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବା ସହଜ ଅଟେ କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମେ ନିଜକୁ ମଧ୍ୟ ତାର ଯୁକ୍ତି ଜଣାଥିବା ଦରକାର।

ଭାରତରେ ଏହି ବର୍ଷର ଶେଷରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱ କପର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏହି ସିରିଜରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଅଧିନାୟକ ଦଳ ସଂଗଠନକୁ ନେଇ କିଛି ସଙ୍କେତ ମଧ୍ୟ ଦେଲେ। ସେ କହିଲେ,’ରୋହିତ ଖେଳେ ତେବେ କେଏଲ ରାହୁଲ ଓ ରୋହିତ ପାଳିର ଆରମ୍ଭ କରିବେ।’ଏହାର ଅର୍ଥ ଅଟେ କି ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ପାଇଁ ଦଳରେ ଜାଗା ନାହିଁ। ଅଧିନାୟକ କହିଲେ,ରୋହିତ ଆରମ ନିଏ କିମ୍ବା ରାହୁଲଙ୍କୁ ଆଘାତ ଇତ୍ୟାଦି ଲାଗିଗଲେ ତେବେ ଶିଖର ତୃତୀୟ ଓପନିଙ୍ଗ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହେବେ,କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ଲେଇଁ ଇଲେଭେନରେ ରାହୁଲ ଓ ରୋହିତ ରହିବାର ନଜର ଆସିବେ।’

Google

ବରୁନ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀକୁ ନେଇ ପଚରା ଯାଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନରେ ସେ କହିଲେ କି ଫିଟନେସକୁ ନେଇ କିଛି ହେବ ନାହିଁ। ସ୍ପିନର ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଗତ କିଛି ସମୟରୁ ଫିଟନେସ ସମସ୍ୟାରେ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗ୍ରସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପରେ ଜଣା ପଡିଲା କି ସେ କାନ୍ଧର ଆଘାତ ଲୁଚାଇ ଥିଲେ। ସେ ୟୋ ୟୋ ଟେଷ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ବିଫଳ ରହିଲେ ଓ ତାଙ୍କର ଚୟସ ହେବାର ଆଶା ନାହିଁ।କୋହଲି କହିଲେ,’ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବୁଝିବାକୁ ହେବ କି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳରେ ଆମେ ଏକ ପ୍ଲାନ ତୟାର କରିଅଛୁ। ଆମେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଛୁ କି ସମସ୍ତେ ତାର ପାଳନ କରିବେ। ଏଥିରେ ବୁଝାସୁଝାର କୌଣସି ଆଶା ବ୍ୟକ୍ତ ହୋଇନାହିଁ।’

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *