IND VS ENG:କ୍ରିସ ଜୋର୍ଡନ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାରଙ୍କ ଧରିଲେ କମାଲ କ୍ୟାଚ,ଭିଡିଓ ଦେଖି ଆଖି ଲାଖି ରହିଯିବ। ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ।

ଭାରତ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଖେଳା ଯାଇଥିବା ପଞ୍ଚମ ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୨୨୫ ରନର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଅଧିନାୟକ ଇୟନ ମର୍ଗାନ ଟସର ବସ ହେଲେ ଏବଂ ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କଲେ। ରୋହିତ ଶର୍ମା ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଟି୨୦ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଳିର ଆରମ୍ଭ କଲେ। ଏହି ଦୁହେଁ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ ପାଇଁ ୯୪ ରନ କଲେ। ରୋହିତ(୬୪) ଆଉଟ ହେବା ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ବାହାରିଲେ। ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାରଙ୍କ ପାଳି ଗତ ମ୍ୟାଚରେ ବିବାଦିୟ କ୍ୟାଚର ସହିତ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ କ୍ରିସ ଜୋର୍ଡନ ତାଙ୍କର କମାଲ କ୍ୟାଚ ଧରିନେଲେ।

Google

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଗତ ମ୍ୟାଚ ଭଳି ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ବି ଧମାକାଦାର ପରି ପାଳିର ଆରମ୍ଭ କଲେ। ନିଜ ଡେବ୍ୟୁ ଟି୨୦ ପାଳିରେ ଯେଉଁଠି ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ପ୍ରଥମ ବଲରେ ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଏଠାରେ ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବଲରେ ଛକା ମାରିଲେ ଏବଂ ଏହି ଥରକ ବୋଲର ଥିଲେ ଲେଗ ସ୍ପିନର ଆଦିଲ ରଶିଦ। ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟ ବଲରେ ବି ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଛକା ମାରିଲେ। ଏକ ସମୟ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଅନ୍ୟ ୱିକେଟ ପାଇଁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସହିତ ୪୯ ରନ କଲେ ପାର୍ଟନରସିପ କରିସାରିଥିଲେ ଏବଂ ୩୨ ରନ କରି ଖେଳୁଥିଲେ। ଆଦିଲ ରଶିଦ ଭାରତୀୟ ପାଳିର ୧୪ତମ ଓଭର ନେଇକରି ଆସିଲେ। ରଶିଦ ଯେପରି ବଲ ପକେଇଲେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ତାକୁ ଡିପ ମିଡ଼ୱିକେଟ ତରଫକୁ ମାରିଲେ। ଲଙ୍ଗ ଅନରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା କ୍ରିସ ଯୋରଡାନ ନିଜ ଡାହାଣ ପଟକୁ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏବଂ ବଲ ସୀମା ରେଖା ବାହାରକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଗୋଟେ ହାତରେ କ୍ୟାଚ ଧରିନେଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଗତି ବହୁତ ଅଧିକ ଥିଲା। ଏପରି ଭାବେ ସୀମା ରେଖା ସେପଟକୁ ଯିବା ବିପଦ ଥିଲା। ଏଥିପାଇଁ ଜୋର୍ଡନ ମୁଣ୍ଡ ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ବଲ ଯେସମ ରୟଙ୍କ ତରଫକୁ ଫୋପାଡ଼ିଦେଲେ ଯିଏ ଡିପ ମିଡ଼ୱିକେଟରେ ଫିଲଡିଂ କରୁଥିଲେ। ସେ କୌଣସି ଭୁଲ କରିନାହାନ୍ତି ଏବଂ ବଲକୁ ମୁଠିରେ ଧରିନେଲେ। ଗଜବର ଟିମ ୱାର୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ଦୁହିଜଣ ଖେଳାଳୀ କ୍ୟାଚ ପୂରା କଲେ।

ଏହା ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ କି ବଲ ଠିକ ସେ ଧରା ଯାଇଥିଲା କିମ୍ବା ନାହିଁ,ଅନ ଫିଲିଡ଼ ଅମ୍ପାୟାର ତୃତୀୟ ଅମ୍ପାୟାର ଠାରୁ ସହଯୋଗ ଲୋଡିଲେ। ଟିଭି ରିପ୍ଲେରେ ବି ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଗଲା କି ଯୋରଡାନ କମାଲ କ୍ୟାଚ ଧରିଥିଲେ। ଫିଲଡ଼ ଅମ୍ପାୟାର ପ୍ରଥମ ଆଉଟ ପାଇଁ ସଫ୍ଟ ସିଗନାଲ ଦେଖେଇ ସାରିଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କର ବିସ୍ପୋଟକ ପାଳି ସମାପ୍ତ ହେଲା।

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଚତୁର୍ଥ ଟି୨୦ରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଲଗାଇଥିଲେ: ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଚତୁର୍ଥ ଟି୨୦ରେ ଶାନଦାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ। ୩ ନଭେମ୍ବରକୁ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ୫୭ ରନ ବନେଇଥିଲେ। ଏହି ପାଳି ସହିତ ସେ ଡେବ୍ୟୁ ଟି୨୦ରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଲଗେଇବାର ପଞ୍ଚମ ଭାରତୀୟ ବନିଗଲେ। ନିଜର ଅନ୍ୟ ଏକ ପାଳିରେ ସେ ୧୭ ବଲରେ ୩୨ ରନ କରି ଆଉଟ ହେଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *