ପୁଣି ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯିବେ ସଚିନ ଆଉ ସେହ୍ୱାଗ। ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠି ଏବଂ କେବେ ହେବ ମ୍ୟାଚ।

ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର, ବ୍ରାଏନ ଲାର, ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ ଆଉ ମୁଥେୟା ମୁରଲୀଧରନଙ୍କ ଭଳି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କ୍ରିକେଟର ପୁଣି ଥରେ ଆର ମାସ ୨ରୁ ୨୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ଭିତରେ ରାଞ୍ଚିରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଅନଏକାଡେମୀ ବିଶ୍ୱ ସଡକ ସୁରକ୍ଷା କ୍ରିକେଟ ସିରିଜରେ ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହାର ପ୍ରଥମ ସେସନର ୪ଟି ମ୍ୟାଚକୁ ପୂର୍ବ ବର୍ଷ କୋଭିଡ ୧୯ କାରଣରୁ ରଖା ଦିଆଯାଇଥିଲା।

Google

ଆୟୋଜକ ମାନେ ଘୋଷଣା କଲେ କି ଏହାର ବଞ୍ଚିଥିବା ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ ପୁଣି ଥରେ ରାଞ୍ଚିରେ ୬୫୦୦୦ ଦର୍ଶକ କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ ସହିଦ ବୀର ନାରାୟଣ ସିଂ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳା ଯିବାକୁ ଯାଉଛି। ପ୍ରେସ ରିଲିଜ ମୁତାବିକ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର, ବ୍ରାଏନ ଲାରା, ବ୍ରେଟ ଲି, ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ, ଟିଲାକରତ୍ନ ଦିଲସାନ, ମୁଥେୟା ମୁରଲୀଧରନ ଙ୍କ ସହ କ୍ରିକେଟ ଖେଳୁଥିବା ଆହୁରି ୫ଟି ଦେଶର ଆହୁରି କେତେ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କ୍ରିକେଟର ଏଥର କ୍ରିକେଟ ମୈଦାନରେ ଯାଦୁ ବିଖରେଇବେ। ଏଥିରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ ତଥା ଘରୋଇ ଭାରତର ଆହୁରି କେତେ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କ୍ରିକେଟତ ଭାଗ ନେବେ। ଏହି ସିରିଜର ଲକ୍ଷ ଦେଶରେ ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ବାବଦରେ ଜାଗରୁକତା ବ୍ୟାପକ କରେଇବା ପାଇଁ ରହିବ। ପ୍ରେସ ରିଲିଜ ମୁତାବିକ ,” କାରଣ କ୍ରିକେଟ ଦେଶର ସବୁଠୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଖେଳ ଅଟେ ଆଉ ଏଠାରେ କ୍ରିକେଟର ମାନଙ୍କୁ ଏକ ନାୟକ ରୂପରେ ଦେଖା ଯାଇଥାଏ ତେଣୁ ଏହି କ୍ରିକେଟର ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦେଶରେ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ଭିତରେ ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ଏକ ଜାଗରୁକତା ବ୍ୟାପକ କରାଯିବ।

ରୋଡ଼ ସେଫଟି ସିରିଜରେ ଭାରତ ନମ୍ବର ୧ ରେ ଅଛି:

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେଇ ଦେଉଛୁ କି ଏହି ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଭାରତର ପୂର୍ବ କ୍ରିକେଟର ମାନଙ୍କର ଟିମ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ ଜିତି ସବୁଠୁ ଉପରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଛି। ଆଉ ଏଥିରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଟିମ ଗୋଟେ ମ୍ୟାଚ ଜିତି ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ଗୋଟେ ଜିତି, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗୋଟେ ଆଉ ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ ଦୁଇଟି ଯାକ ମ୍ୟାଚ ହାରି ଯାଇଛି।

Google

ଛତିଶଗଡ଼ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶ ବଘେଲ କହିଲେ କି ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ବିଶ୍ୱ ଶୃଙ୍ଖଳା ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଭିତରେ ରାୟପୁରରେ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କ୍ରିକେଟର ମାନଙ୍କର ଦେଖା ରଖା କରିବା ବହୁତ ଗର୍ବର କଥା ଅଟେ। ସେ ଆହୁରି କହିଲେ ” ଏହା ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଅବଧାରଣା ଅଟେ କି ଭାରତରେ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ସଡକ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଦୁର୍ଘଟଣା ବାବଦରେ ଅବଗତ କରେଇବା ଦରକାର କାରଣ ଭାରତୀୟ ସଡକ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରତି ଚାରି ମିନିଟରେ ଥରେ ଜଣେ ଲୋକର ଜୀବନ ଏହି ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ପାଇ ଯାଇଥାଏ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *