ଘର ଚାରିପଟେ କେଉଁ ବୃକ୍ଷ ଲଗେଇଲେ ମିଳିବ ଶୁଭଫଳ !

ଘର ଚାରିପଟେ କେଉଁ ବୃକ୍ଷ ଲଗେଇଲେ ମିଳିବ ଶୁଭଫଳ !, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Tree Plantation

ଘର ଚାରିପଟେ କେଉଁ ବୃକ୍ଷ ଲଗେଇଲେ ମିଳିବ ଶୁଭଫଳ !

ଘର ଚାରିପଟେ ଗଛ ରହିବ ଭଲ । ଏହା ପାରିପାର୍ଶ୍ଵିକ ବାତାବରଣକୁ ଶୁଦ୍ଧ ରଖେ ଓ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରେ । ଆଜିକାଲି ଘରର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଲୋକେ ବିଭିନ୍ୟ ପ୍ରକାରର ଫୁଲ ଓ ଫଳଗଛ ଘର ଚାରିପଟେ ଲଗାଉଛନ୍ତି । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ସବୁ ଗଛର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମହତ୍ୱ ଓ ଶକ୍ତି ରହିଛି । କିଛି ଗଛ ଘର ଏବଂ ସେଠାରେ ରହୁଥିବା ପରିବାରକୁ ଶୁଭଫଳ ଦେଉଥିବା ବେଳେ କିଛି ଗଛ ଓଲଟା ଫଳ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି । ତେଣୁ ଘର ଓ ପରିବାରର ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ ଏ ଦିଗରେ ଯଥେଷ୍ଟ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବା ଉଚିତ ।

ଡାଳିମ୍ବ, ପଣସ, ନଡ଼ିଆ, ବେଲ, ଆମ୍ବ, ଅଁଳା, ଅମୃତଭଣ୍ଡା ପ୍ରଭୁତି ଫଳଗଛ, ଚମ୍ପା, ଅଶୋକ, ଟଗର, ବଉଳ ଆଦି ଫୁଲଗଛ ଗୃହ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳକାରକ । ତେବେ କଇଥ, ତେନ୍ତୁଳି ପରି କିଛି ଫଳଗଛ ଏବଂ କଦମ୍ବ, ଧଳା ଅପରାଜିତା ପରି କିଛି ଫୁଲଗଛ ଘର ପାଇଁ ଅଶୁଭ ।

ଘର ଚାରିପଟେ କେଉଁ ବୃକ୍ଷ ଲଗେଇଲେ ମିଳିବ ଶୁଭଫଳ !, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, lockdown extend
ଡାଳିମ୍ବ

ପୂର୍ବଦିଗରେ ଅଶ୍ୱତ୍ଥଗଛ ଥିଲେ ଘରେ ଏବଂ ସେଠାରେ ରହୁଥିବା ପରିବାର ପାଇଁ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରେ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର କାରଣ ହୋଇଥାଏ । ସେହିପରି ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ଥିବା ବରଗଛ ଘର ପାଇଁ ବିପଦ ଡାକି ଆଣେ । ଉତ୍ତରରେ ଉଦୁମ୍ବର ଗଛର ଅବସ୍ଥିତି ମୃତ୍ୟୁ ଭୟର କାରଣ ହୋଇଥାଏ ।

ଏୌଶାନ୍ୟ କୋଣରେ ରକ୍ତପୁଷ୍ପ, ଅଗ୍ନିକୋଣରେ ଅରଖ ପରି କ୍ଷୀରଗଛ, ନୈରୁତ କୋଣରେ କଣ୍ଟାଗଛ ଓ ବାୟବ୍ୟ କୋଣରେ ଶିମୁଳି ଗଛ ଘର ତଥା ଘରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦଜନକ ।

ଘର ଚାରିପଟେ କେଉଁ ବୃକ୍ଷ ଲଗେଇଲେ ମିଳିବ ଶୁଭଫଳ !, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, lockdown extend
ଉଦୁମ୍ବର

ଅଁଳା, ତୁଳସୀ, ନଡ଼ିଆ, ଲିମ୍ବ ଓ ଅଶୋକ ପରି କିଛି ଗଛର ଛେଲି, ପତ୍ର ଓ ଫୁଲର ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ରହିଛି । ଆୟୁର୍ବେଦରେ ବିଭିନ୍ୟ ରୋଗ ନିବାରଣ ପାଇଁ ଏଗୁଡ଼ିକୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ । ତେଣୁ ସେଗୁଡିକ ନିଜ ବାଡ଼ି ବା ଅଗଣାରେ ରହିଲେ ଶୁଭଫଳ ଦେବା ସହିତ ବେଳ ଅବେଳରେ କାମରେ ମଧ୍ୟ ଆସିଥାନ୍ତି । ଏହି ଗଛ ଗୁଡିକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଅଗଣାରେ ଲଗେଇ ପାରିବେ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ୍ୟ ଘର ପାଖରେ କିଛି ଭଲ ଭଲ ଗଛ ରହିଲେ ଘରର ସୁନ୍ଦରତା ବଢ଼େଇ ଦେଇଥାଏ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.