IPL ୨୦୨୧:ଶ୍ରେୟସ ଅୟରଙ୍କ ଆଘାତ ହେବା ପରେ କିଏ ହେବ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସର କ୍ୟାପଟେନ। କଣ ହେବେ ଏହି ଖେଳାଳି! ପଢନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର।

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ଆରମ୍ଭକୁ ଏବେ ବାସ କିଛି ଦିନ ବାକି ଅଛି ଓ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସକୁ ବଡ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସର ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟସ ଅୟର ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ଚରଣରୁ ବାହାର ହୋଇପାରନ୍ତି। ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷର ଦିନିକିଆ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଶ୍ରେୟସ ଅୟରଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ଆଘାତ ଲାଗିଛି ଓ ସେ ସିରିଜରୁ ବାହାର ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। ଅୟରଙ୍କ ଆଘାତର ଗମ୍ଭୀରତା ଦେଖି ଆଶଙ୍କା ରହିଛି କି ସେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ପ୍ରଥମ ସାତଟି ମ୍ୟାଚରୁ ବାହାର ହୋଇପାରନ୍ତି। ଏମିତିରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଏହା ଅଟେ କି ଦିଲ୍ଲୀର ନେତୃତ୍ୱ କିଏ ସମ୍ଭାଳିବ? ଗତବର୍ଷ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଏହି ଦଳର କ୍ୟାପଟେନ କେଉଁ ଖେଳାଳୀ କରିବେ?

Google

ଏମିତିରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସ ପାଇଁ ଭଲକଥା ଏହା ଅଟେ କି ତା ପାଖରେ ଏକରୁ ବଢି ଏକ ଅନୁଭବୀ ଖେଳାଳୀ ଅଛନ୍ତି ଯିଏକି ଦଳର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରିପାରିବେ। ଏହି ସଂସ୍କରଣରେ ସେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲସର ପୂର୍ବ ଅଧିନାୟକ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କିଣିଛି ଏମିତିରେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଦାବୀ ଲଗାଯାଇ ପାରେ କିନ୍ତୁ ସ୍ମିଥଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳୀ କମ ହେବ କାରଣ ଯଦି ଏହି ଖେଳାଳୀ ଆଇପିଏଲରେ ଚାଲିବ ନାହିଁ ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ରାଜସ୍ଥାନ ଭଳି କ୍ଷତି ହେବ।

ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସ ପାଖରେ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ଓ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ଵିନଙ୍କ ରୂପରେ ମଧ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ଅନୁଭବୀ ଖେଳାଳୀ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ଦୁହିଁ ଖେଳାଳୀ ଆଇପିଏଲରେ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରିସାରିଛନ୍ତି। ଏମିତିରେ ଶ୍ରେୟସ ଅୟରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଏହି ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କାହା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଦାବି ଲଗାଯାଇ ପାରେ। ଦଳ ପାଖରେ ଶିଖର ଧୱନଙ୍କ ଭଳି ଅନୁଭବୀ ଖେଳାଳୀ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭାର ସମ୍ପନ୍ନ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ।

Google

କଣ ରିଷବ ପନ୍ତଙ୍କୁ ମିଳିବ ଦାୟିତ୍ୱ?: ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେଉଛୁ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସ ସବୁବେଳେ ଯୁବ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ତ୍ୱ ଦେବାରେ ଭରସା ରଖନ୍ତି। ଏହା କାରଣ ଅଟେ କି ଏତେ ଅନୁଭବୀ ଖେଳାଳୀ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ସେ ଶ୍ରେୟସ ଅୟରଙ୍କୁ ଦଳର ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଅୟରଙ୍କ ବିନା ଉପସ୍ଥିତିରେ ରିଷବ ପନ୍ତଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାପଟେନ କରାଯାଇପାରେ। ପନ୍ତ ୱିକେଟକିପର ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲର ଭଲ ଅନୁଭବ ଅଛି।

ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସର ଅଧିନାୟକ ବାଛିବାରେ ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗଙ୍କର ଭୂମିକା ବହୁତ ମୂଲ୍ୟବାନ ହେବ। ଦେଖିବା ଏହି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଦିଗଜ ଅୟରଙ୍କ ବଦଳରେ କାହାକୁ କ୍ୟାପଟେନ ଭାର ଦେବେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.