ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଦିୱାଲୀ କାହିଁକି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଥିଲା? କାହିଁକି ଜାଣନ୍ତୁ ।

Why was this Diwali so special for Amitabh Bachchan? Learn why, Amitabh Bachchan, Bollywood, Nitidina

ଦୀପାବଳି ୨୦୨୦ ବହୁତ ଅଲଗା ଥିଲା । କୋଭିଡ-୧୯ ସଙ୍କଟର ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣ ମଧ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ ଦିୱାଲୀରେ ଖୁସି ପାଇଲେ । କୋଭିଡ-୧୯ ହେତୁ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ହୁଏତ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଦିୱାଲୀ ପାର୍ଟି ଦେଇ ନଥିବେ, କିନ୍ତୁ ଏହି ଦିନ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶେଷ ଥିଲା । ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ପୋଲାଣ୍ଡରୁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବିଶେଷ ଚିତ୍ର ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କ ପିତା ତଥା କବି ହରିଭାନ୍ଶ ରାୟ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ନିକଟରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଦୀପ ଜଳାଯାଇଥିଲା ।

Why was this Diwali so special for Amitabh Bachchan? Learn why
Google

କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ପୋଲାଣ୍ଡର ୱ୍ରୋକ୍ୱା ସହରରେ ଏକ ଜାଗା ହରିଭନ୍ଶ ରାୟ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ଏବେ ଏହି ଛବି ସେଠାରୁ ବାହାରି ଆସିଲା, ଯାହା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ମନକୁ ଶୋଷଣ କରିଛି । ବହି ସହିତ ଏକ ଚେୟାରରେ ବସିଥିବା ହରିଭାନ୍ଶ ରାୟ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ନିକଟରେ ଏକ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳିତ ।

ଏହି ଚିତ୍ର ଶେୟାର କରି ଅବୀତାଭ ବଚ୍ଚନ ଲେଖିଛନ୍ତି- ପୋଲାଣ୍ଡର ୱ୍ରୋକ୍ଲାଉରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ପାଇଁ ଦିୱାଲୀରେ ‘ଦିୟା’ ରଖି ସେ ବାବୁଜୀଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରିଛନ୍ତି … ଏକ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ଗର୍ବ । ‘

ଅକ୍ଟୋବରରେ ଦୁଷେରା ସମୟରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ପୋଲାଣ୍ଡରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସିଟି କାଉନସିଲ୍ ଅଫ୍ ୱ୍ରୋକ୍ଲା ମୋର ପିତାଙ୍କ ନାମରେ ପୋଲାଣ୍ଡ ନାମରେ ନାମିତ ହୋଇଛି । ରୋକ୍ଲାରେ ରହୁଥିବା ପରିବାର ଏବଂ ଭାରତୀୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ପାଇଁ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗର୍ବର ଦିନ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.