କ୍ରିକେଟ ପ୍ରଶଂସକ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ପୁଣି କ୍ରିକେଟକୁ ଫେରିଲେ ଯୁବରାଜ ସିଂ ।

Yuvraj Singh Confirms Comeback from Retirement to Play Cricket, କ୍ରିକେଟ ପ୍ରଶଂସକ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ପୁଣି କ୍ରିକେଟକୁ ଫେରିଲେ ଯୁବରାଜ ସିଂ ।, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Cricket

ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ଘରୋଇ ଟି -୨୦ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଯୁବରାଜ ସିଂ ଅବସର ପରେ ପୁଣି ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୁବରାଜ ସିଂ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଏବଂ ଚଳିତ ସିଜନରେ ପଞ୍ଜାବକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବା ପାଇଁ ନିଜର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଯୁବରାଜ ଜୁନ୍ ୨୦୧୯ ରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ନିକଟରେ ପଞ୍ଜାବ ଦଳ ସହ ତାଲିମ ନେଉଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଅଫର ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯାହା ସେ ଶେଷରେ ମନା କରି ପାରିଲେ ନାହିଁ ।

Yuvraj Singh Confirms Comeback from Retirement, to Play Cricket
Google

“ମୁଁ ଏହି ଯୁବକମାନଙ୍କ ସହ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବାକୁ ଉପଭୋଗ କଲି ଏବଂ ଖେଳର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ବିଷୟରେ ସେମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ମୁଁ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ ସେମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଜିନିଷ ଉଠାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ ଯାହା ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ କହୁଥିଲି,” ୩୮ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବରାଜ କ୍ରିକବଜ୍ଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ।

ସେମାନଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ କିଛି ନୂଆ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ମୋତେ ଜାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା ଏବଂ ମୁଁ ବଲ୍କୁ କେତେ ଭଲ ଭାବରେ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲି ମୁଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲି, ଯଦିଓ ମୁଁ ପ୍ରକୃତରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ବ୍ୟାଟ୍ ଧରି ନ ଥିଲି ।

“ମୁଁ ମଧ୍ୟ ସେହି ଦୁଇ ମାସ ପାଇଁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେଇଥିଲି ଏବଂ ତା’ପରେ ମୁଁ ଅଫ୍ ସିଜନ୍ କ୍ୟାମ୍ପରେ ବ୍ୟାଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲି । ମୁଁ କିଛି ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ରନ୍ କରିଥିଲି । ପଞ୍ଜାବ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନର ସଚିବ ପୁନିତ ବାଲି ମୋ ପାଖକୁ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ମୋତେ ପଚାରିଥିଲେ ମୁଁ ଅବସର ପରେ ବାହାରକୁ ଆସିବାକୁ ପୁନର୍ବିଚାର କରିବି କି? ”

ବିସିସିଆଇକୁ ମାଗିଲେ ଅନୁମତି

ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ୨୦୧୧ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳାଳି ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ହାଲୁକା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ମନ ସ୍ଥିର ହେଲା, ସେ ଶୀଘ୍ର ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏବଂ ସଚିବ ଜୟ ଶାହାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଏକ ମେଲ୍ ପଠାଇ ତାଙ୍କ ଅବସର ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲେ ।

Yuvraj Singh confirms comeback plans
Google

“ପ୍ରାରମ୍ଭରେ, ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ନଥିଲି ଯେ ମୁଁ ଏହି ଅଫର ନେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି । ମୁଁ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ସହିତ ଖେଳିଥିଲି, ତେବେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଅନ୍ୟ ଘରୋଇ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଭିତ୍ତିକ ଲିଗ୍ ଖେଳିବାକୁ ଚାହେଁ ଯଦି ମୁଁ ବିସିସିଆଇର ଅନୁମତି ପାଇବି ।

“କିନ୍ତୁ ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀ ବାଲିଙ୍କ ଅନୁରୋଧକୁ ଅଣଦେଖା କରିପାରିଲି ନାହିଁ । ପ୍ରାୟ ତିନି କିମ୍ବା ଚାରି ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଁ ଏହାକୁ ବହୁତ ଚିନ୍ତା କଲି ଏବଂ ସତେ ଯେପରି ମୋତେ ଶେଷରେ ଏକ ସଚେତନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଡିଲା ।

ପଞ୍ଜାବକୁ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ଅଟେ । ଭଜି (ହରଭଜନ ସିଂ) ଏବଂ ମୁଁ ନିଜେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଜିତିଛୁ, କିନ୍ତୁ ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ଆମେ ଏହା କରିନାହୁଁ, ତେଣୁ ମୋର ଶେଷ ନିଷ୍ପତିରେ ଏହା ଏକ ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ଥିଲା । ”

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.